Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowoczesna elewacja domu – z czego ją zrobić?

 

Czas czytania: ~2 min


Nowoczesna elewacja domu opiera się na minimalizmie i geometrii. Ściany współgrają z otaczająca je naturą i dają wrażenie jedności i bliskości ze światem przyrody. Najefektowniejsze aranżacje ścian zewnętrznych stworzysz, wykorzystując beton, tynk dekoracyjny, drewno i klinkier. Sprawdź, jaka elewacja będzie nie tylko estetyczna, ale też trwała i odporna na czynniki biologiczne.

 

Nowoczesna elewacja domu

Dopełnieniem materiału obiciowego na elewacji jest zwykle tynk dekoracyjny. W sprzedaży znajdziesz tynki mineralne, akrylowe, silikatowe i silikonowe.

 

Elewacja domu – praktyczne wskazówki 

Jeśli chcesz mieć ciekawą i ponadczasową elewację, postaw na kontrast barw i faktur. Przykładowo, na ścianie frontowej zestaw biały tynk z elementami grafitowych płytek klinkierowych. Takie połączenie będzie klasyczne i w nowoczesnym tonie. Pamiętaj, że używając kolorów, możesz optycznie zmniejszyć lub zmniejszyć bryłę budynku. Takie zabiegi są też skutecznym sposobem na wyeksponowanie niektórych elementów architektonicznych, np. okna panoramicznego. 

 

Elewacja klinkierowa

Jednym z bardziej popularnych sposobów wykończenia ścian zewnętrznych jest wykorzystanie płytek klinkierowych. Jest to materiał estetyczny i bardzo solidny. Elewacja klinkierowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. W przypadku zabrudzeń łatwo ją umyjesz, bez ryzyka odbarwień i utraty koloru. Zobacz duży wybór kolorów płytek klinkierowych. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i klasycznemu prostokątnemu kształtowi klinkier na ścianach wygląda ponadczasowo i szlachetnie. 

 

Beton na elewacji domu

Jeśli jesteś miłośnikiem minimalizmu i efektu surowego wykończenia, postaw na beton architektoniczny. Występuje on w postaci płyt lub tynku – oba rozwiązania dają wrażenie prostoty i podkreślają nowoczesny wymiar budynku. Beton na elewacje może mieć różne kolory – od jasnej, niemal białej szarości, aż po odcienie głębokie, zbliżone do czerni. Taki materiał wykończeniowy będzie tworzył efektowne połączenie ze stolarką okienna i podbitką dachową w kolorze drewna. 

 

Akcenty drewna na elewacji

Wolisz klasyczne rozwiązania, ale w nowoczesnym wydaniu? Postaw na elewację z elementami drewna. Do białego lub kremowego tynku dobierz wstawki w kolorze dębu – poziome pasy i otoczki wokół drzwi i okien. Do tego wykonaj zabudowę tarasową i barierki balkonowe w tym samym kolorze. Taka elewacja będzie przytulna i ponadczasowa. Latem kolor ścian uwydatni otaczająca budynek zieleń drzew i krzewów. Możesz też postawić na bardziej niecodzienne wydanie drewna barwionego, np. na kolor grafitu lub czerni, i skomponować go z tynkiem w kolorze brudnej bieli lub szarości.

 

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

tagi

Elewacja, Technologie

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera