Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Baterie umywalkowe – jak wybrać odpowiednią?

 

Czas czytania: ~2 min


Co sprawia, że dana bateria umywalkowa jest praktyczna, a inna nie bardzo? Czy przy wyborze baterii warto kierować się jedynie jej designem, czy może lepiej sprawdzić, jak funkcjonalne jest jej użycie? Wybór odpowiedniej baterii umywalkowej, zarówno do łazienki, jak i do kuchni, nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Czasami zdajemy sobie z tego sprawę dopiero po jej montażu, kiedy okazuje się, że jednak nie spełnia ona wszystkich naszych wymagań i drugi raz nie kupilibyśmy tego samego modelu. Jak zatem dobrze wybrać baterię umywalkową? Co warto wziąć pod uwagę?

 

Bateria umywalkowa Grohe

Odpowiednie dopasowanie baterii do umywalki

Zdawać by się mogło, że jest to oczywista oczywistość, ale bardzo często zdarza się, że wybieramy baterię, która nie do końca pasuje do danej umywalki. I nie chodzi tutaj wbrew pozorom o design, ale o rozmiar baterii, a raczej jej wylewki, która jest za krótka lub zbyt długa. Co się dzieje w takiej sytuacji? Codzienne korzystanie z wody staje się męczące. Zbyt krótka wylewka uniemożliwia wygodne napełnienie różnego rodzaju naczyń. Szczególnie męczące jest to w przypadku baterii kuchennych. Natomiast zbyt długa przyczynia się do rozchlapywania wody na ubranie i podłogę.

 

Ponadto znaczenie ma także kształt wylewki, czy jest ona wygięta wysoko, czy nisko. To także powinniśmy dopasować do rozmiaru i kształtu zlewu. Nie bez znaczenia jest też miejsce zamontowania baterii - czy będzie ona zainstalowana tradycyjnie na środku umywalki, czy np. z jej boku. W tej sytuacji także trzeba przemyśleć zarówno długość wylewki, jak i jej kształt - w tym również rodzaj, kształt i wielkość samego mieszalnika.

 

Funkcjonalność ponad wszystko!

Sama konstrukcja baterii umywalkowej to nie wszystko. Dostępna obecnie w sprzedaży armatura odznacza się bowiem szeregiem funkcjonalnych rozwiązań, na które w dłuższej perspektywie i dla samej wygody użytkowania baterii, warto postawić. Do tych rozwiązań należą przede wszystkim głowice ceramiczne, dzięki którym nasza bateria będzie sprawnie działać przez naprawdę długi czas. Ponadto warto zastanowić się również nad ogranicznikiem temperatury, zwłaszcza wtedy, gdy z baterii będą korzystać małe dzieci.

 

Ciekawą funkcją jest możliwość regulacji perlatora, a tym samym strumienia przepływu wody. Taką opcję oferuje np. bateria Grohe Essence M, gdzie w prosty sposób zmniejsza się przepływ wody, przy zachowaniu siły strumienia. W ten sposób można ograniczyć zużywanie wody nawet o połowę. Warto zaznaczyć, że marka Grohe słynie z niezwykle dużej liczby takich innowacyjnych rozwiązań, które de facto wzniosły funkcjonalność armatury na zupełnie nowy poziom.

Bateria umywalkowa Grohe

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy wyborze baterii dobrze jest sprawdzić rodzaj jej powłoki, ponieważ istnieje szereg rozwiązań, które skutecznie zabezpieczają baterie przed zachodzeniem armatury kamieniem czy osadem z mydła. Ułatwi to utrzymanie baterii w czystości. Ponadto warto również wziąć pod uwagę sposób montażu armatury. Baterie umywalkowe nie są specjalnie trudne w instalacji, dobrze jest jednak sprawdzić długość wężyków instalacyjnych oraz ogólny sposób łączenia baterii z instalacją wodną. W instrukcji powinny być także wskazane wszystkie niezbędne do montażu baterii narzędzia.

 

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

tagi

Łazienka, Wyposażenie Wnętrz

Nowe biura dla Warszawy
Nowe biura dla Warszawy

Duńska pracownia Arrow Architects i polska Grupa 5 Architekci wspólnie stworzyły projekt kompleksu b ...

Systemy dachowe Bauder w modernizacjach obiektów. Efektywność energetyczna i ochrona klimatu. Webinarium Bauder.
Systemy dachowe Bauder w modernizacjach obiektów. Efektywność energetyczna i ochrona klimatu. Webinarium Bauder.

Zapraszamy na webinarium firmy Bauder, podczas którego zostanie przedstawione zastosowanie hydroizol ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera