Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Odkurzacz do domu - jaki wybrać?

 

Czas czytania: ~4 min


Odkurzacz to sprzęt, bez którego trudno sobie wyobrazić możliwość utrzymania w domu czystości. Regularne usuwanie kurzu i zanieczyszczeń to podstawa przy każdym sprzątaniu. W kategorii "odkurzacze" znajdziemy jednak naprawdę wiele sprzętów - różni je moc odkurzacza, funkcja mycia lub jej brak, poziom hałasu, system filtracji i wiele innych funkcji.

 

Jak wybrać odkurzacz do domu?

Odkurzacze Samsung: jakiego odkurzacza potrzebujesz?

Na rynku znajdziemy bardzo zróżnicowane modele odkurzaczy. Zanim przejdziemy do poszukiwań najbardziej dla siebie odpowiedniego, warto dowiedzieć się, co mamy do wyboru. Jakie są najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy?

Odkurzacze workowe to najbardziej klasyczne rozwiązanie. Modele workowe zbierają zanieczyszczenia do płóciennych lub papierowych worków. Ich nowocześniejszą wersją są odkurzacze bezworkowe (na przykład bezworkowe odkurzacze Samsung). Nie trzeba wymieniać w nich worków, wystarczy regularnie opróżniać plastikowy pojemnik na zanieczyszczenia. Odkurzacze wodne z kolei gromadzą brud w pojemniku wypełnionym wodą. Im większa pojemność pojemnika, tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać.

 

Odkurzacze piorące to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia czyszczenie wykładzin i dywanów w szybki, prosty i skuteczny sposób. Odkurzacze pionowe - przewodowe lub bezprzewodowe - nie wymagają ciągania za sobą całego urządzenia. Składają się z trzymanej w dłoni rączki i szczotki, która wciąga brud z podłogi. Przykładem tego typu modeli są odkurzacze Samsung Jet.  

 

Odkurzacz pionowy Samsung

Odkurzacze pionowe (takie jak odkurzacz Samsung Jet) stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego - są o wiele wygodniejsze od tradycyjnych modeli, a jednocześnie - czyszczą i sprzątają równie skuteczne. Moc ssania może w nich być naprawdę bardzo duża, nadają się zarówno do dywanów, jak i do twardych podłóg. 

 

Odkurzanie za pomocą odkurzacza pionowego jest komfortowe i nieskomplikowane. Wystarczy popychać odkurzacz przed sobą, trzymając go za rączkę. Wiele pionowych odkurzaczy możemy zamienić w nieduży odkurzacz ręczny, którym posłużymy się do czyszczenia kanap, foteli i szafek. Odkurzacze pionowe Samsung mogą również pełnić funkcje mopa do podłóg. 

 

Odkurzacz Samsung klasyczny

Jeśli uważasz, że przy codziennych porządkach lepiej sprawdzi się odkurzacz klasyczny, niż odkurzacz pionowy - bez problemu znajdziesz coś dla siebie wśród dostępnych w sklepach modeli. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na pewne konkretne parametry urządzenia - by dokonać najlepszego możliwego zakupu. 

 

Co jest ważne w przypadku odkurzacza klasycznego? Przede wszystkim - moc odkurzacza, a także jego głośność. Wysokiej jakości odkurzacze praktycznie nie hałasują - wydają z siebie jedynie szum, na tyle cichy, że można przy nim swobodnie rozmawiać. Cichy odkurzacz przydaje się szczególnie rodzicom małych dzieci. W odkurzaczach klasycznych bardzo ważna jest długość kabla - gdy przewód jest długi, o wiele łatwiej jest odkurzyć całe mieszkanie lub dom, nie przełączając wielokrotnie wtyczki do sąsiednich gniazdek elektrycznych. Kupując odkurzacz, dobrze jest też zwrócić uwagę na to, ile waży - lekkie urządzenie jest o wiele bardziej poręczne i wygodniejsze. 

 

Moc odkurzacza

Jaką moc powinien mieć porządny odkurzacz? Warto zwrócić na nią szczególną uwagę zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy odkurzacz zasilany akumulatorem. To właśnie takie odkurzacze najczęściej mają niską moc. Oznacza to, że odkurzacz słabo zasysa zanieczyszczenia - co może bardzo utrudniać sprzątanie. 

Odkurzacze do parkietów i paneli powinny mieć przynajmniej 650W. Jeśli jednak posiadamy dywany - odkurzacz musi mieć większe możliwości. Warto wtedy wybrać model o mocy 750-800W, który dokładnie wyczyści dywany z okruszków i zanieczyszczeń. Im dłuższe włosie dywanu, tym większa powinna być moc odkurzacza. 

 

Szczotki i nasadki odkurzaczy

Odkurzacze mogą mieć różnego rodzaju szczotki i nasadki. Zależnie od tego, jakie są nasze potrzeby - będziemy potrzebować różnorodnych szczotek. Elektroszczotki i turboszczotki to jedne z popularniejszych rozwiązań. Posiadają wałek ze sztywnym włosiem i silniczek, który go napędza (w przypadku elektroszczotki) lub też są napędzane przez powietrze. W sklepach znajdziemy także nasadki wąskie (ssawki szczelinowe), przydatne do odkurzania trudniej dostępnych zakamarków. Do wyboru jest wiele wyspecjalizowanych modeli - warto sprawdzić, które z nich mogą się nam przydać!

 

Wystarczy jedna wizyta w sklepie by przekonać się, jak szeroki jest wybór dostępnych na rynku odkurzaczy. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby - niektórzy wolą tradycyjne odkurzacze, innym bardziej odpowiada odkurzacz bezprzewodowy. To właśnie dlatego tak ważne jest dobranie sprzętu do swoich indywidualnych potrzeb. Różnorodne rodzaje odkurzaczy Samsung to kategoria sprzętów, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dobry odkurzacz znacznie ułatwia utrzymanie czystości w domu - nie warto nadmiernie na nim oszczędzać!

 

Artykuł Partnera

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Wyposażenie Wnętrz

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera