Czym należy pamiętać podczas zakupu płytek na podłogę w sieci.? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak kupować płytki podłogowe przez Internet? Poradnik nie tylko dla początkujących

 

Czas czytania: ~2 min


W dzisiejszych czasach przez Internet można kupić dosłownie wszystko. W przypadku remontu zrobienie zakupów online może pomóc w zaoszczędzeniu naprawdę sporej ilości czasu. Jednym z największych wyzwań z pewnością będzie wybór kafelek podłogowych, których po położeniu nie da się wymienić tak łatwo jak np. nietrafionych mebli. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas zakupu płytek na podłogę w sieci.

 

Jak kupować płytki podłogowe przez Internet?

fot. materiały prasowe

Pamiętaj o wszystkich elementach

Zakup płytek to zaledwie początek listy niezbędnych elementów do remontu podłogi. W koszyku sklepu online powinny znaleźć się również np. płytki przypodłogowe Domus pełniące funkcję listew. Ponadto należy pamiętać o dobraniu odpowiednich produktów do położenia kafelek. Najlepiej zdecydować się na m.in. zaprawę klejową, środek gruntujący i zaprawę fugową od jednego producenta. W przypadku wątpliwości warto poprosić o poradę zatrudnionych fachowców bądź obsługę sklepu online.

 

Sprawdź dokładnie parametry płytek

Ciekawy design może skutecznie odwrócić uwagę od innych istotnych cech. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji warto upewnić się, że wybrane płytki pasują pod względem parametrów do specyfiki pomieszczenia. Przykładowo w przypadku łazienki ważny jest niski poziom nasiąkliwości. Dla własnego bezpieczeństwa warto też pomyśleć o antypoślizgowości. Z kolei w często używanych pomieszczeniach spore znaczenie ma klasa ścieralności, która ma niemały wpływ na wygląd płytek po kilku latach. Ze względów praktycznych związanych z czyszczeniem podłogi  warto zwrócić uwagę na chemoodporność płytek.

 

Postaw na wysoką jakość płytek

Po sprawdzeniu parametrów płytek należy przyjrzeć się ich jakości. Choć atrakcyjnie niska cena może być kusząca, to często wiąże się też z niższą trwałością produktu. Może to oznaczać większe ryzyko pęknięcia kafelek czy też po prostu szybsze utracenie walorów estetycznych np. blaknięcie koloru i matowienie powierzchni. W przypadku ceramicznych płytek ze sklepu online Domus jakość jest priorytetem, dlatego można bez obaw zainwestować w produkty z oferty popularnego sprzedawcy.

 

Weź pod uwagę ścinki i uszkodzenia

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu płytek jest pominięcie w obliczeniach ewentualnych ubytków. Podczas układania podłogi praktycznie zawsze konieczne jest docięcie niektórych kafelek. To z kolei oznacza, że będzie potrzebne więcej materiału, niż wynosi sama powierzchnia pomieszczenia. Ponadto należy wziąć pod uwagę możliwość pęknięcia płytek podczas prac remontowych w wyniku np. przypadkowego upuszczenia na beton.

 

Zapoznaj się z ofertami różnych sklepów

Decyzji o zakupie nie powinno też podejmować się po przejrzeniu oferty zaledwie jednego sklepu. Choć pierwszy sprzedawca może oczywiście okazać się tym najlepszym, to warto zrobić małe rozeznanie. Oprócz cen płytek należy porównać m.in. warunki dostawy, zasady zwrotów czy też opinie klientów. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych kosztów czy też problemów związanych z ewentualną reklamacją towaru.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyposażenie Wnętrz

Miejski plac dla każdego
Miejski plac dla każdego

Dokonana przez pracownię neostudio przemiana Rynku Nowego Miasta w Wieleniu stanowi pierwszą część s ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu
Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu

Zwycięzcą konkursu Salon Architektury 2021 była Kaplica Ostatniego Pożegnania, projekt Jakuba Turbas ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera