Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kreatywność na pierwszym miejscu - Farba Tablicowa

 

Czas czytania: ~3 min


Farba suchościeralna, czyli tzw. farba tablicowa, pozwala na pisanie na jej powierzchni pisakami i markerami. A naniesiony druk bez przeszkód i w łatwy sposób można zmazać przeciągnięciem po nim szmatki. Farba tablicowa to doskonała alternatywą dla tradycyjnych tablic - nie występuje zjawisko prószenia się kredy, co dla niektórych może skończyć się reakcją alergiczną.

 

Farba suchościeralna, czyli tzw. farba tablicowa, pozwala na pisanie na jej powierzchni pisakami i markerami. A naniesiony druk bez przeszkód i w łatwy sposób można zmazać przeciągnięciem po nim szmatki. Farba tablicowa to doskonała alternatywą dla tradycyjnych tablic - nie występuje zjawisko prószenia się kredy, co dla niektórych może skończyć się reakcją alergiczną. Z powodzeniem może być stosowana w biurach, szkole, pracowniach, pokoju dziecięcym, czy też jakimkolwiek innym środowisku kreatywnym.

Farba tablicowa
Źródło: materiały prasowe Autor: ks

Kreatywność na pierwszym miejscu
Farba tablicowa do bardzo dobry pomysł zwłaszcza, gdy posiadamy w domu małe pociechy. Dzięki niej malowanie ścian w pokoju po wybuchu trudnej do opanowania weny twórczej dziecka, nie jest już potrzebne. Gdy rysunki znudzą się wystarczy je wytrzeć szmatką, a powierzchnia jest już gotowa do nowego zapełnienia się niepohamowaną niczym fantazją.

Możliwości zastosowania farby tablicowej jest naprawdę wiele. Bez problemu można nią pomalować ściany, drzwi, meble, a także wszelkie inne powierzchnie, które mogłyby się stać miejscem dla nowych artystycznych dzieł dziecka lub też zwyczajnie miejscem na notatki, schematy, czy analizę firmowych strategii.

Powierzchnia pomalowana farbą tablicową, może być również ciekawą alternatywą do tej korkowej, na której domownicy zostawiają cenne dla siebie informacje.

 

Właściwości farby tablicowej
Dzięki farbie tablicowej możliwe jest uzyskanie powierzchni suchościeralnej w dowolnym kolorze i na niemalże dowolnej powierzchni. W jej przypadku nie musimy się obawiać o zarysowania, pozostaje gładka w każdych warunkach. Aby pisać po powierzchni tablicowej niezbędny będzie zestaw pisaków specjalnie przeznaczonych do tablic suchościeralnych. Zastosowanie farby tablicowej w pomieszczeniach prywatnych, czy firmowych pozwala na powstanie ekologicznej powierzchni użytkowej. Powierzchnie potraktowane warstwą farby tablicowej dają możliwość ciekawej i zmiennej aranżacji pomieszczenia - co przypadnie do gustu nie tylko dzieciom. Co więcej, farby tablicowe odporne są na żółknięcie wynikłe z oddziaływania promieni UV. W przypadku intensywniejszych zabrudzeń, powierzchnię można bez kłopotu domyć wodą z mydłem.

 

Aplikacja farby tablicowej
Zaleca się, aby aplikację farby tablicowej były przeprowadzane tylko z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu i pomocy specjalisty. Farba tablicowa należy do farb rozpuszczalnikowych, przez co w trakcie i po jej aplikacji (do 48 godzin) w powietrzu mogą unosić się substancje toksyczne dla zdrowia. W tym czasie w pomieszczeniu, w którym aplikowana jest farba powinna znajdować się tylko osoba posiadając specjalistyczną maskę. Po instalacji farby należy zadbać o dobre wietrzenie pomieszczenia. Dlatego zaleca się przeprowadzanie malowania farbą tablicową w okresie wiosennym i wczesnym latem.

Po upływie 48 godzin farba tablicowa nie wydziela toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

 

Przygotowanie ściany przed aplikacją
Ścianę przed nałożeniem farby należy odpowiednio przygotować. Nie powinna posiadać nierówności i chropowatości, co w znacznym stopniu utrudniłoby ścieranie pisaków z powierzchni. Farbę można nakładać na ścianę za pomocą dowolnego narzędzia malarskiego. Jednak w celu uzyskania optymalnego efektu - który pozwoli na łatwe ścieranie napisów i malunków - warto zastosować pad lub pędzel malarski. Zaleca się unikać nakładania farby tablicowej wałkiem, który może spowodować powstanie chropowatości, co w efekcie obniży łatwość ścierania powierzchni.

Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw farby tablicowej. W przypadku, gdy powierzchnia wskazuje na drobne chropowatości, warto zaaplikować kolejną warstwę.

 

Wskazówki dotyczące aplikacji

Farbę tablicową, ze względu na określone warunki dotyczące wietrzenia, zaleca się nakładać w okresie, który pozwala na swobodne otwarcie okien. Optymalną temperaturą - dla której możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów - jest przedział od 15 do 25 stopni Celsjusza.

 

Artykuł sponsorowany

zobacz więcej

Podepnij swój artykuł

tagi

Ściany

Bryła biurowa na planie koła
Bryła biurowa na planie koła

Polska Spółka Gazownictwa w Gdańsku doczekała się nowej siedziby. Została ona zlokalizowana przy uli ...

Kajstaden – najwyższy w Szwecji budynek z drewna od CF Møller
Kajstaden – najwyższy w Szwecji budynek z drewna od CF Møller

550 ton dwutlenku węgla pozwala oszczędzić budynek, wzniesiony z drewna zamiast z betonu – mówią inż ...

Horizone Studio projektuje na Białorusi
Horizone Studio projektuje na Białorusi

Przy jednej z głównych ulic Brześcia, w bezpośrednim sąsiedztwie Brzeskiego Uniwersytetu Techniczneg ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera