Archmondo Piotr Kowalczyk
Archmondo to wywodząca się z Gdańska pracownia architektoniczna założona przez Piotra Kowalczyka, absolwenta wydziału architektury PG. Jej specjalnością, która wyklarowała się na podstawie kilkunastoletniej działalności, są projekty architektury jednorodzinnej i wypoczynkowej – od prywatnych domów po butikowe obiekty hotelowe nad Bałtykiem. Jak mówi założyciel biura: – Mamy szczęście do świadomych inwestorów i świetnie położonych działek, dlatego często powtarzam, że projektujemy budynki, w których kluczowy jest widok z okna.
Fundamentem działalności Archmondo jest przekonanie, że dobra architektura powinna być jednocześnie logiczna, funkcjonalna i piękna, a jej forma wynikać wprost z miejsca i kontekstu.
W portfolio biura znajdują się m.in. projekty kameralnych apart hoteli Promenada i Wave House w centralnych lokalizacjach Władysławowa czy Porto Łeba w pasie nadmorskim między jeziorem Sarbsko a Bałtykiem. Dom w Jastrzębiej Górze oraz domyw mazurskiej enklawie Kownatki Lake House stanowią natomiast przykład przemyślanej architektury jednorodzinnej najwyższej próby. Projekty pracowni były publikowane w polskich i zagranicznych mediach. Duży rozgłos zyskało osiedle domów jednorodzinnych Dolina Buków na Kaszubach. Z kolei nadmorski budynek Promenada wygrał międzynarodowy konkurs Archello, zdobywając tytuł „Public Vote Winner 2025” w kategorii budynków mieszkalnych.
https://www.instagram.com/archmondo_piotrkowalczyk/
https://www.facebook.com/archmondo
https://archmondo.pl