Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Najlepszy dyplom 2008

 

Czas czytania: ~2 min


SrJtR6dyuK7giUij1hffXZHbTJzCm3Ywk0ixvSd7y8gEQbSFGLFkTYM85zyS_dorota-zurek-dyplom-roku.jpg
Nagrody dla najlepszych architektonicznych dyplomów obronionych w 2008 r. rozdane. W środę, 11 marca, ogłoszono wyniki kolejnej edycji konkursu SARP o nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego. Najlepsza okazała się praca Doroty Żurek z Politechniki Śląskiej, która stworzyła koncepcję muzeum archeologicznego w Korei Południowej. Konkurs na „Dyplom Roku” organizowany jest od 1964 r. i ma na celu wyławianie nowych talentów. Jest też okazją do przyjrzenia się pomysłom i możliwościom młodych twórców, opuszczających mury uczelni. Początkowo jego laureatom wręczano Nagrodę SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija. W 2000 r. wybrano dla niej nowego patrona – przedwcześnie zmarłego w 1998 r. architekta Zbyszka Zawistowskiego.
pAtaIwvOIuQg9Riw7W2qG55ugEno0BEvdh2TEcjAZ0HruGav12kg1siSrn79_kinga-siedlaczek.jpg
Na tegoroczny konkurs wpłynęło 29 prac dyplomowych. Zwycięska koncepcja – „Projekt muzeum archeologicznego Gyeonggi-do Jeongok w Korei Południowej" Doroty Żurek, stworzona pod kierunkiem dr inż. arch. Damiana Radwańskiego, zdobyła uznanie tym, że „w sposób bardzo wyrazisty, skromny, przy użyciu ograniczonej liczby środków wyrazu urbanistycznego i architektonicznego, prezentuje oryginalny sposób spojrzenia na przestrzeń muzeum". Jury spodobał się również pomysł na zwiedzanie podziemnych sal muzeum, które ma przypominać spacer po labiryncie utworzonym przez system korytarzy i komnat-sal ekspozycyjnych. Oprócz nagrody głównej, przyznano po dwa wyróżnienia pierwszego i drugiego stopnia. Pierwsze otrzymała Kinga Siedlaczek z Politechniki Śląskiej za projekt „Wyspy zdarzeń” – zabudowy usługowo-mieszkaniowej w centrum współczesnego miasta.
1muSSpxBSg1xrwSl1ZEnsTJicZIogR6TFkj8J0aa2JIfHiLzvgTsGszP0zLR_m-molenda.jpg
Drugie przypadło Mikołajpwi Molendzie, absolwentowi Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, za koncepcję kliniki okulistycznej.
2ltHC29N3jqWGGS1gJoRaWfgSXqSVSKGoqhbNJXWFJPb6epjKNir7eNcI694_natalia-paszkowska.jpg
Wyróżnienia drugiego stopnia przyznano Natalii Paszkowskiej za pracę dyplomową „Projekt START”, obronioną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Jakubowi Kowalczykowi za koncepcję Centrum nurkowania na Zakrzówku wykonaną na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W konkursowym jury zasiadali: Jerzy Grochulski, Henryk Łaguna, Marta Sroczyńska, Waldemar Jasiewicz, Stefan Ciecholewski, Krystyna Łyczakowska, Zenon Stępniewski, Marek Orłowski, Beata Goczoł, Paweł Czaplicki i Zdzisław Pawlak. Wszystkie projekty, które walczyły o tytuł Dyplomu Roku, prezentowane są na wystawie w siedzibie SARP przy ul. Foksal w Warszawie do 20 marca 2009 r.
hsAku1D1xGU2q7pXRdwpfmFrM73dkBsFx1AlwU2f9Tt4DUoNRjbaf6YTnqOx_jakub-kowalczyk.jpg

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.
Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.

Zbudowana w latach 70. według projektu warszawskiego architekta Jerzego Bogusławskiego wieża ciśnień ...

Najwyższy w Chorzowie
Najwyższy w Chorzowie

W czerwcu 2023 roku na chorzowskim Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszka ...

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera