Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Arka Życia stanie w Skarżysku Kamiennej

 

Czas czytania: ~2 min


Arka Życia – taką nazwę nosić będzie budowla, która ma stanąć w parku nad zalewem Bernatka w Skarżysku Kamiennej. Wyglądem ma nawiązywać do Arki Noego – nieprzypadkowo, bo w jej wnętrzu powstać ma powstać m.in. muzeum historii Biblii.

 

Arka Życia – taką nazwę nosić będzie budowla, która ma stanąć w parku nad zalewem Bernatka w Skarżysku Kamiennej. Wyglądem ma nawiązywać do Arki Noego – nieprzypadkowo, bo w jej wnętrzu powstać ma powstać m.in. muzeum historii Biblii.

 

Arka Życia

Arka Życia ma być głównym elementem nowej aranżacji parku nad zalewem Bernatka. Przy okazji budowy Arki Życia teren ma być wyremontowany i zmodernizowany. Coraz więcej miejskich terenów parkowych władze samorządowe czy prywatni inwestorzy chcą rewitalizować, zmieniać na lepsze, przystosowywać do współczesnych wymogów. Niedawno rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej wersji parku mijeskiego w Starachowicach, duży remont przeprowadzono m.in. w Parku Zdrojowym w Horyńcu – Zdroju.

Arka Życia

Arka Życia razem z nową wersją otaczającego ją parku ma utworzyć pełną atrakcji przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową o nazwie Park Wiedzy i Rekreacji „Arka Życia”. Poza budynkiem na terenie planowane jest powstanie m.in. ścieżek edukacyjnych, związanych z florą i fauną, terenów edukacyjne przeznaczone dla promocji idei leśnych przedszkoli; powstanie tu park linowy, mini-zoo, amfiteatr, ścianki wspinaczkowe, ogrody wiszące, kaskady wodne, punkty widokowe. Przyciągającą turystów atrakcją mają być domki noclegowe na drzewach.

Arka Życia

Sam budynek Arka Życia ma mieć 135 m długości, 24 m szerokości i od 12 do 16 m wysokości. Projekt nietypowego gmachu opracował  Janusz Gruszczyński, który w jednym z wywiadów tłumaczył, że budynek ‘będzie przypominał arkę, ale nie będzie jej rekonstrukcją, choć wielkością niewiele będzie się różnił od wymiarów arki z przekazów biblijnych”. Patrząc na zaprezentowane przez autorów koncepcji wizualizacje nietrudno doszukać się w kształcie planowanego budynku inspiracji biblijną Arką Noego.

Arka Życia

Arka Życia będzie liczyła cztery cztery poziomy, na których znajdą się w nim m.in. sala konferencyjna, sala multimedialna, sala dydaktyczna, pomieszczenia relaksu, pokoje hotelowe. Inwestor chce, aby w Arce powstało muzeum historii Biblii oraz  wystawa poświęcona wpływowi człowieka na środowisko. Mirosław Hejduk z Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej, która jest inwestorem w tym przedsięwzięciu, chciałby, żeby budowa Arki Życia ruszyła w 2018 roku. Planuje, że prace nad tą niezwykłą budowlą miałyby potrwać półtora roku.
 

Arka Życia
Lokalizacja: Skarżysko – Kamienna
Inwestor:  Fundacja Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej
Projektant: architekt Janusz Gruszczyński
Projekt: 2017
Powierzchnia działki: 7 ha
Powierzchnia użytkowa: 8000m2
Źródło ilustracji: http://proskarzysko.pl

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekty Architektoniczne, Hot

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

Dom jak azyl
Dom jak azyl

Projekt domu, który zaplanowano jako schronienie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej powsta ...

Kameralny budynek biurowy
Kameralny budynek biurowy

Budynek usługowo-biurowy projektu pracowni ArchiSTYL stanął przy ulicy Jana Brzechwy w miejscowości ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera