Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rozbudowa hotelu BoniFaCio – luksus w module

 

Czas czytania: ~2 min


Rozbudowa hotelu BoniFaCio – to dzieło pracowni DMDmodular ze Skawiny, która specjalizuje się w budownictwie modułowym. Zajmuje się nie tylko projektowaniem, ale także produkcją i montażem budynków w systemie modułowym, opartym o konstrukcję stalową.

 

Hotel Bonifacio przed rozbudową

Hotel Bonifacio przed rozbudową

Wizualizacja rozbudowy

Wizualizacja rozbudowy

Rozbudowa hotelu BoniFaCio polegała na dobudowaniu do istniejącego obiektu nowego skrzydła, w którym znalazło się miejsce na m.in. 7 pokoi dwuosobowych, luksusowy apartament, sala fitness, łaźnia turecka, jacuzzi i SPA. Sięgnięcie po ostatnio coraz częściej stosowaną metodę budownictwa modułowego w znaczący sposób przyspieszyło proces budowy, nie ograniczając jednocześnie zastosowania oczekiwanych przez inwestora rozwiązań funkcjonalnych.

Rozbudowa, fot. Wojciech Stanislaw Szalaj

Rozbudowa, fot. Wojciech Stanislaw Szalaj

Rozbudowa detal

Rozbudowa detal

Rozbudowa hotelu BoniFaCio trwała zaledwie kilka miesięcy – tyle czasu minęło od momentu przyjęcia zlecenia przez Spółkę do zakończenia inwestycji (proces objął fazę projektową, w tym projekt wnętrz, produkcję w fabryce i montaż obiektu w terenie). Nowe skrzydło wykonane zostało w standardzie „pod klucz”, a więc z pełnym wyposażeniem i dekoracjami. Walorem tej technologii jest nie tylko czas. „Przeniesienie realizacji nowego skrzydła do zakładu produkcyjnego pozwoliło na kontynuowanie bieżącej działalności hotelu bez zakłóceń pobytu gości hotelowych, czego nie umożliwiłaby realizacja tej inwestycji w technologii tradycyjnej” - tłumaczy dr inż. arch. Ewelina Woźniak-Szpakiewicz z pracowni DMDmodular.

Rozbudowa-Łącznik między starą i nową częścią

Rozbudowa-Łącznik między starą i nową częścią

Do powstania nowego skrzydła hotelu BoniFaCio potrzebne były 34 moduły. To w nich umieszczono 16 nowych miejsc noclegowych, spa, salę fitness i pozostałe pomieszczenia rekreacyjno – wypoczynkowe; nowe skrzydło z istniejącym obiektem zintegrowano za pomocą dwukondygnacyjnego, przeszklonego łącznika. Rozbudowa hotelu BoniFaCio uwzględniła położenie hotelu – wśród łąk i lasów. Do budowy wybrano materiały, które kolorem i fakturą nawiązują do walorów otaczającej natury, elewacje utrzymano w kolorystyce drewna i kamienia.

Pokoj standardowy, fot. Wojciech S. Szalaj

Pokoj standardowy, fot. Wojciech S. Szalaj

Pokój Standardowy, fot.Michal Lichtański

Pokój Standardowy, fot.Michal Lichtański

Technologia modułowa, którą zastosowano przy rozbudowie hotelu BoniFaCio, jak tłumaczą przedstawiciele pracowni DMDmodular, „zakłada dwa główne etapy prac. Pierwszy – zasadniczy etap, polegający na prefabrykacji modułów odbywa się w hali produkcyjnej (tzn. off-site). Drugi etap polegający z kolei na montażu gotowych elementów odbywa się w miejscu docelowym inwestycji (tzn. on-site)”. Realizacja nowego skrzydła hotelu BoniFaCio dobrze pokazuje zalety budownictwa modułowego, które szczególnie dobrze sprawdza się w obiektach związanych z hotelarstwem.

Parter

Parter

Piętro

Piętro

Modułowa rozbudowa Hotelu Bonifacio Spa & Sport Resort

Lokalizacja: Sochocin, k. Warszawy
Inwestor: Businessman Fun Club Sp. z o. o.
Projektanci: DMDmodular; zespół projektowy: Marek Szpakiewicz, Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, Ewelina Krok, Joanna Rabiej, Joanna Ciszewska, Emilia Fijałkowska

Powierzchnia całkowita nowego skrzydła: 638 m2
Realizacja: 2017

Strona internetowa: dmdmodular.com


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Realizacje Architektoniczne

Dom leśny
Dom leśny

Pracownia 81.waw.pl na zamówienie świadomego i otwartego na nowe formy klienta stworzyła projekt arc ...

Bryła biurowa na planie koła
Bryła biurowa na planie koła

Polska Spółka Gazownictwa w Gdańsku doczekała się nowej siedziby. Została ona zlokalizowana przy uli ...

Kajstaden – najwyższy w Szwecji budynek z drewna od CF Møller
Kajstaden – najwyższy w Szwecji budynek z drewna od CF Møller

550 ton dwutlenku węgla pozwala oszczędzić budynek, wzniesiony z drewna zamiast z betonu – mówią inż ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera