Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu posadzek żywicznych w biurach?

 

Czas czytania: ~2 min


Współczesne miejsca pracy zyskują na znaczeniu dzięki strefom przeznaczonym na spotkania, rozmowy i wymianę pomysłów. Projektując przestrzeń, która ma służyć pobudzaniu do kreatywności i sprzyjać integracji, architekci często sięgają po nowe, niestandardowe rozwiązania, w tym posadzki żywiczne. Oto najciekawsze trendy w wykorzystaniu tej technologii na powierzchniach biurowych.

 

DOS0MHOTsMV2E2Yi220YjrcAF8S6DrJDxNAXopNPcKkLASvKYNC5LxHFaJOc_posadzki-zywiczne-flowcrete-biuro-flowcrete-polska-2jpg.jpg

Posadzki inspirowane przemysłem

Zamiłowanie do prostoty i skandynawskiego designu znajduje wyraz
w stosowaniu rozwiązań, które do niedawna kojarzyły się wyłącznie z halami produkcyjnymi lub magazynami. Industrialną estetykę można uzyskać wybierając bezspoinowe posadzki na bazie żywicy i barwionych ziaren piasku lub płatków, np. w odcieniach beżu lub szarości.

kt8CInv4iDoETXXgRetZQySWd6NPDfX819OAkyIjzCM9ESIkyqgDuJx2niYK_posadzki-zywiczne-flowcrete-pick-n-pay-rand-ridge-rpajpg.jpg

Wyeksponowanie surowego, betonowego podłoża

Pokrycie betonowej posadzki cienką warstwą bezbarwnej żywicy epoksydowej zabezpiecza ją przed pyleniem oraz codziennym użytkowaniem, a przy okazji pozwala wyeksponować naturalny charakter podłoża. Takie rozwiązanie sprawdza się przy dużych powierzchniach, gdy pozostałe elementy wyposażenia biura są utrzymane w podobnej, surowej estetyce.

kv82UZsSXKQTpI9FZMrzFMjcW2jTH6FKOoWrhRmlCH5FTw9oRQmoppthIpp8_posadzki-zywiczne-flowcrete-biuro-flowcrete-polska-1jpg.jpg

Eleganckie terazzo żywiczne w strefie wejścia

Różnicowanie sposobu wykończenia posadzki pozwala na graficzne oddzielenie stref o różnych funkcjach. Do stref reprezentacyjnych idealnie pasuje elegancka posadzka typu szlifowane i polerowane terazzo żywiczne.
W innych częściach biura, które wymagają ciszy i skupienia, stosuje się m.in. tłumiące odgłosy kroków wykładziny dywanowe. Miejsca na styku różnych materiałów są projektowane w taki sposób, aby granice między nimi ulegały zatarciu. W tym celu można zastosować cienkie aluminiowe listwy oraz graficzne wzory, w których materiały wykończeniowe wzajemnie się przenikają.

WWUQEIyCPksMReQSsw3sujcSwAYy9UJPkzQfgOZTM8QRImxlzMvCxedxOziv_posadzki-zywiczne-flowcrete-edinburgh-arts-centre-ukjpg.jpg

Efekt „WOW”, czyli posadzka, która przyciąga spojrzenia

W przypadku posadzek żywicznych nowoczesne technologie dają niemal nieograniczoną swobodę projektowania.W efekcie posadzka nie jest tylko tłem, a może stać się jednym z głównych elementów architektonicznych decydujących o charakterze przestrzeni. Taki efekt pozwala uzyskać zastosowanie wyrazistego koloru lub niestandardowej, efektownej faktury, np. kamiennych dywanów.

scjjwmtnqYbcfQ38VmW681QVDb0VPyHVLh55OTc2jKqm2cUfyp0bTjiSaPpm_posadzki-zywiczne-flowcrete-flowcrete-ukjpg.jpg

 Kontrastowe zestawienia: biel i czerń, połysk i mat

Gładkie posadzki w jednolitych odcieniach bieli lub szarości to element wykorzystywany często w branży kreatywnej, np. w agencjach reklamowych czy pracowniach architektonicznych. Tworzą one nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, w którym łatwiej o skupienie i świeże pomysły. Dodanie dla kontrastu czerni oraz zestawienie połysku i matu dodaje aranżacji charakteru.

FczLsHNsJiOqdqz8gR6wxVGj2dtq5Nm3zdPyUQpm5w1VSs3IsUX4QjjkmXoX_posadzki-zywiczne-flowcrete-kyoob-architects-singapur-1jpg.jpg

Współczesne biura to nie tylko miejsce do pracy, ale także wyznacznik prestiżu i sposób budowania wizerunku firmy na zewnątrz, w kontaktach z partnerami biznesowymi. Nowoczesne technologie pozwalające uzyskać niestandardowe efekty, takie jak posadzki żywiczne, są coraz częściej wybierane przez projektantów ze względu na ich wszechstronność oraz atrakcyjność wizualną przy zachowaniu doskonałych parametrów użytkowych.

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska

Źródło: materiał prasowy


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Posadzki, Aranżacja Biura, Technologie

Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego

1 grudnia poznaliśmy wyniki konkursu „Piękny Wrocław” na najlepsze nowe realizacje architektoniczne ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera