Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Europejska konferencja „Architektura i Media" 14-15.05.18

 

Czas czytania: ~2 min


W dniach 14-15 maja 2018 roku w pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie odbędzie się konferencja dotycząca związku mediów i architektury. To pierwsze w historii mediów spotkanie mające za cel analizę wpływu środków masowego przekazu na odbiór i rozwój architektury oraz ocenę kondycji i przyszłości mediów o tematyce architektonicznej.

 

oz0Y07k70Rv2CfUkkhQc4y58ftOff15iSf5M3nItDq9S33gfpYEdFrDvivKP_1starchthemediajpg.jpg

Czołowi przedstawiciele gazet codziennych jak “Financial Times” , “Il Sole 24Ore”, wiodących pism  architektonicznych jak „The Architectural Review” czy „Detail” oraz światowych mediów architektoniczncyh online jak „Dezeen” czy „World-Architects” dyskutować będą m.in. nad tematami: Dlaczego architekturze tak trudno jest zająć poczesne miejsce w mediach ? W jakiej mierze jest obecna w działach kulturalnych, a w jakich o tematyce politycznej lub gospodarczej? Jak znacząca jest rola mediów w działaniach na rzecz zrozumienia i docenienia architektury przez społeczeństwo?  Spotkanie zakończy analiza i warsztat  „Architektoniczne Big Data w mediach” przygotowana przez agencję komunikacji Labóh  oraz międzynarodową firmę specjalizującą się w tworzeniu strategii Edenspiekermann. Warsztat łączy metodologie myślenia projektowego i marketingu mediów społecznościowych.

 

Wstępem do spotkania będzie dyskusja dziennikarzy z architektami, autorami Filharmonii w Szczecinie oraz renowacji wielkiego bloku mieszkalnego DeFlat Kleiburg w Amsterdamie – zdobywcami nagrody im. Miesa van der Rohe w dwóch jej  ostatnich edycjach.

 

Konferencja „Architektura i Media” adresowana jest nie tylko do dziennikarzy – zarówno z prasy ogólnej i specjalistycznej, tak drukowanej jak internetowej – lecz także do instytucji i organizacji kulturalnych, specjalistów od komunikacji, architektów i miłośników architektury. Organizatorem jest Fundació Mies van der Rohe przy wsparciu Creative Europe. Spotkanie jest częścią programu Tygodnia Architektury w Barcelonie. 

 

Kuratorkami konferencji są: Miriam Giordano, konsultant do spraw komunikacji i dyrektor agencji komunikacyjnej Labóh oraz Ewa P. Porębska, architekt i redaktor naczelna „Architektury-murator”.  

 

Wstęp bezpłatny, obowiązują zgłoszenia.

 

Strona wydarzenia

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Zaproszenie

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera