Projekt domu House CR od biura dmvA Architects - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


House CR – dom i galeria

 

Czas czytania: ~2 min


Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego, w którym poza funkcją mieszkalną pojawiła się także ekspozycyjna, opracowało biuro dmvA Architects. Dom zbudowano w miejscowości Zonhoven, w Belgii. Obiekt powstał w wyniku rozbudowy i modernizacji istniejącego, tradycyjnego budynku mieszkalnego.

 

House CR
House CR

Dom jednorodzinny w  Zonhoven, któremu architekci nadali nazwę House CR, stoi na wielskim przedmieściu, wśród zabudowy jednorodzinnej o dość tradycyjnych, stonowanych formach. Celem projektantów było dopasowanie nowego obiektu do tego otoczenia.

House CR
House CR

Projekt domu w niskiej cenie

Na projekt architektoniczny domu jednorodzinnego inwestor nie miał dużego budżetu – w jego ramach architekci musieli opracować pomysł rozbudowy istniejącego domu tak, aby poza poprawą warunków mieszkaniowych zmieściła się w nim także pracownia i galeria. Inwestor chciał, aby wnętrza domu były jasne i proste.

 

Uwzględniając wszystkie wymogi, uwarunkowania i potrzeby architekci zdecydowali się dostawić do istniejącego domu nowe skrzydło, którego część powtarza tradycyjną formę domu o dwuspadowym dachu, część zaś jest płaskim pawilonem, nakrytym płaskim i porośniętym zielenią dachem.

House CR
House CR

Zielony budynek od dmvA Architects pełen słońca

Nowe skrzydło domu w projekcie architektonicznym pracowni dmvA Architects – to całkowicie otwarta przestrzeń, której wnętrze porządkują wybite w dachu świetliki oraz szklane atria, niewielkie „akwaria”, wbudowane w przestrzeń tej części domu. Pełnią one nie tylko funkcję „granic” pomiędzy poszczególnymi częściami nowego skrzydła, ale i dodatkowych okien – źródeł światła dziennego.

House CR
House CR

Architekci zadbali także o wygląd zewnętrzny budynku. Zdecydowali się połączyć nietypowy wygląd z tak modnymi obecnie zielonymi ścianami. Elewacje nowego skrzydła opletli aluminiową siatką, która jasnym elewacjom nadaje nowoczesny wygląd. Owa siatka jest zarazem doskonałym stelażem pod rośliny – te rosnące w ziemi mogą się po siatce piąć, można na niej także wieszać donice i pojemniki.


Foto: Sergio Pirrone, architizer.com, dmva-architecten.be


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Projekt Domu, Realizacje Zagraniczne, Hot

Projekt modernizacji budynku dla dobra mieszkańców
Projekt modernizacji budynku dla dobra mieszkańców

Trwa XXIV edycja ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w., którego celem, jak pisz ...

Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online
Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online

Laureatem tegorocznego Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 w kategorii kubatura/obiekty publiczn ...

Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards
Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards

Międzynarodowy konkurs Architizer A+Awards miał w tym roku swoją ósmą edycję. Jego organizatorzy szc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera