Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


DAFA z Nowym Zarządem i Komisją Rewizyjną

 

Czas czytania: ~4 min


17.05.2018 r. na XII Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia DAFA, dokonało wyboru nowych władz Stowarzyszenia na kadencję w latach 2018-2021.

 

Stanowisko Prezesa Stowarzyszenia objął Piotr Olgierdow Korycki. Do nowego Zarządu powołano również: Wojciecha Całkę, Macieja Borodzicza, Krzysztofa Rogosza, Adama Krzanika. Na Członków Komisji Rewizyjnej wybrano: Witolda Okońskiego, Jarosława Kowalczyka, Michała Miąska.

7y5E5HU4gAQXFqmMg9FZfFHxzn77SmPSVeeMiDAP9Ur2Z9wDApW78FuJvbnS_dafa-wljpg.jpg

Kim jest Piotr Olgierd Korycki - nowy Prezes Stowarzyszenia DAFA

Piotr Olgierd Korycki objął Prezesurę w DAFA po dwunastu latach od momentu założenia Stowarzyszenia.  Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska o specjalizacji Budownictwo Hydrotechniczne. Od wie­lu lat działający w branży lekkiej obudowy w zakresie rozwoju wyrobu budowlanego, wdrożenia do produkcji oraz wprowadzenia wyrobu do ob­rotu i stosowania. Od blisko 10 lat związany z firmą Blachy Pruszyński. W ramach Stowarzyszenia DAFA pełnił funkcję Koordynatora dwóch Grup Merytorycznych:  AKUSTYKA i PŁYTY WARSTWOWE. Autor wielu prelekcji w  ramach różnego rodzaju konferencji poświęconych lekkiej obudowie i  artykułów w prasie branżowej.

 

Kilka slów od nowego Prezesa:

„Obdarzono mnie dużym zaufaniem powierzając mi stanowisko Prezesa Zarządu, z którym wiąże się duża odpowiedzialność kierowania pracami wiodącej organizacji, jaką jest DAFA. Wypracowana przez 12 lat strategia i kierunki rozwoju Stowarzyszenia moim zdaniem są słuszne, co nie oznacza, że nie należy rozszerzyć ich o nowe aktywności i rozwój obecnych form działania.

 

Ważne jest, aby w dalszym ciągu reagować na potrzeby firm wykonawczych – to dla nich będziemy organizować szkolenia oraz wszelkie aktywności, które umożliwią ich rozwój i umocnią ich pozycję na rynku budowlanym. Równocześnie wskazane będzie dalsze zacieśnianie współpracy z producentami wyrobów budowlanych w zakresie lekkiej obudowy.

 

W ujęciu merytorycznym mam zamiar wspierać ideę ścisłej współpracy z krajowymi oraz międzynarodowymi organizacjami branżowymi. Równocześnie zamierzam promować polską myśl techniczną i naukową w zakresie lekkiej obudowy na forach krajowych i międzynarodowych. Dotychczasowa moja działalność zawodowa stawia moją osobę na pograniczu świata nauki i produkcji wyrobów budowlanych. W związku z tym chciałbym rozszerzyć działalność DAFA w zakresie współpracy z jednostkami badawczo-naukowymi i producentami.  Zawsze stałem i stoję na stanowisku, że nauka inspiruje przemysł, a przemysł naukę, dzięki czemu wykonawca może otrzymać w efekcie końcowym wyrób budowlany który spełni  jego oczekiwania z punktu widzenia montażowego i spełni oczekiwania klienta, jeżeli chodzi o wymagania techniczne i walory estetyczne.  

 

Stowarzyszenie jest platformą współpracy i wymiany doświadczeń – i tutaj żadna rewolucja nie nastąpi. Od samego początku istnienia życia na naszej planecie ludzie byli i są istotami dążącymi do życia w grupie. W związku z tym będę propagował pracę zespołową, która sprzyja szerokiej i otwartej komunikacji oraz zacieśnia związki środowisk w niej uczestniczących. Nikt nie ma monopolu na rację, dlatego tak ważne będzie w dalszym ciągu kontynuowanie dyskusji i prac w ramach Grup Merytorycznych DAFA: AKUSTYKA, BHP, DACHY PŁASKIE, DACHY ZIELONE, LEKKA OBUDOWA, ODBIORY, PPOŻ., TECHNIKA MOCOWAŃ.

 

Nadal będziemy skoncentrowani na rozwijaniu i rozszerzaniu Księgarni Technicznej DAFA. Kontynuowane będą prace  nad wydaniem kolejnych publikacji. Zamierzamy uczestniczyć w wielu wydarzeniach branżowych, a udział w konferencjach naukowych z pewnością przyczyni się do popularyzacji informacji zawartych  w publikacjach DAFA  jak również wzbogaci nas o wiedzę na temat obecnych trendów.

 

Korzystając z okazji chciałbym wszystkich zainteresowanych zaprosić do współpracy – poprzez aktywne włączenie się w prace Grup Merytorycznych, przekazywanie propozycji zagadnień do rozwiązania oraz innych inicjatyw, które będą mogły podnieść rangę naszej organizacji oraz wzmocnić pozycję polskiej myśli technicznej oraz kunsztu wykonawczego w kraju i za granicą.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować ustępującemu Prezesowi i Zarządowi za znaczący wkład i rozwój Stowarzyszenia oraz życzyć Im wszystkiego najlepszego w dalszym życiu zawodowym i prywatnym.”

 

Źródło: DAFA


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Dafa

Szara szkoła
Szara szkoła

To była największa inwestycja edukacyjna we Wrocławiu w 2023 roku – a niektórzy uważają, że w dzieja ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera