Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Moje Miejsce – JEMS Architekci na budowie nietypowego osiedla

 

Czas czytania: ~2 min


Moje Miejsce – to nazwa osiedla, które wg projektu architektonicznego biura JEMS powstaje w Warszawie. Inwestycja jest o tyle nietypowa, że zakłada „wymieszanie” na jednym terenie funkcji biurowych i mieszkaniowych. Uzupełnić je mają liczne przestrzenie publiczne oraz punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne.

 

JEMS Architekci

Znasz osiedla od JEMS Architekci?

JEMS Architekci mają na koncie realizacje architektoniczne z każdej właściwie dziedziny – w tym także wysoko oceniane osiedla. Wśród nich wymienić można warszawskie osiedle 19. Dzielnica, ale też osiedla na Woli czy w Wilanowie. Moje Miejsce ma się nieco od nich różnić.

JEMS Architekci

Moje Miejsce – jak zapewnia inwestor – nie ma być kolejnym nudnym osiedlem ani martwym wieczorami kompleksem biurowym. Ma być nowym fragmentem miasta, żywym przez całą dobę, wielofunkcyjnym, przyciągającym różne grupy użytkowników. „Możesz mieszkać blisko biura, pracować na świeżym powietrzu w ulubionym zakamarku jednego z licznych zielonych skwerów. Później napijesz się mocnej kawy z ulubionej kawiarni, zabierzesz córeczkę na obiad i plac zabaw. Posiedzisz z książką” - tak opisuje atrakcje, jakie ma dawać Moje Miejsce inwestor.

JEMS Architekci

Moje Mijesce ma być nowym pomysłem na realizację architektoniczną. Do tej pory wśród nowych inwestycji dominowały monofunkcyjne kompleksy – albo mieszkaniowe, albo handlowe, albo biurowe. Tu przestrzenie mieszkalne mają przenikać się z miejscami pracy, zieleńcami, placami zabaw, miejscami wypoczynku.

JEMS Architekci

Architektura mieszkaniowa i biurowa

Za projekt architektoniczny tego zespołu odpowiada pracownia JEMS Architekci. To oni zaplanowali osiedle z pięcioma częściami mieszkaniowymi (pomieszczą 244 mieszkania), dwoma biurowcami (34 000 m2 powierzchni użytkowej), lokalami usługowymi oraz przestrzeniami publicznymi. 20 procent terenu ma pokrywać trawa, która pojawi się również na dachach budynków. Jak zapewnia inwestor, przybędzie też drzew. Wśród walorów osiedla wymieniane są także stacje wypożyczania rowerów czy samochodów. Ze względu na dogodne położenie blisko centrum Moje Miejsce ma być dostępne za pomocą wielu środków lokomocji.

JEMS Architekci

Przyglądając się wizualizacjom planowanych budynków wydaje się, że JEMS Architekt postawili na architekturę tła, zdecydowali się stworzyć obiekty nie wyróżniające się niczym, proste, wręcz banalne. Czy chodziło o to, by to dopiero mieszkańcy i użytkownicy wypełnili tę przestrzeń życiem? Moje Miejsce ma być gotowe pod koniec 2019 roku – wtedy się pewnie o tym przekonamy.

JEMS Architekci

Osiedle Moje Miejsce - metryczka projektu architektonicznego

Lokalizacja: Warszawa, ul. Beethovena

Inwestor: Echo Investment

Projektanci: JEMS Architekci

Powierzchnia biurowa: 34226 m2

Powierzchnia handlowo-usługowa: 4939 m2

Realizacja: 2019
Źródło ilustracji: echo.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Hot

Osiedle Kwadrat – projekt AP Szczepaniak
Osiedle Kwadrat – projekt AP Szczepaniak

Osiedle Kwadrat – to jedna z nowszych realizacji architektonicznych pracowni AP Szczepaniak. Dwa ośm ...

Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM
Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego
Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, firm inżynierskich (instalacyjnych) projektantów ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera