Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Moje Miejsce – JEMS Architekci na budowie nietypowego osiedla

 

Czas czytania: ~2 min


Moje Miejsce – to nazwa osiedla, które wg projektu architektonicznego biura JEMS powstaje w Warszawie. Inwestycja jest o tyle nietypowa, że zakłada „wymieszanie” na jednym terenie funkcji biurowych i mieszkaniowych. Uzupełnić je mają liczne przestrzenie publiczne oraz punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne.

 

JEMS Architekci

Znasz osiedla od JEMS Architekci?

JEMS Architekci mają na koncie realizacje architektoniczne z każdej właściwie dziedziny – w tym także wysoko oceniane osiedla. Wśród nich wymienić można warszawskie osiedle 19. Dzielnica, ale też osiedla na Woli czy w Wilanowie. Moje Miejsce ma się nieco od nich różnić.

JEMS Architekci

Moje Miejsce – jak zapewnia inwestor – nie ma być kolejnym nudnym osiedlem ani martwym wieczorami kompleksem biurowym. Ma być nowym fragmentem miasta, żywym przez całą dobę, wielofunkcyjnym, przyciągającym różne grupy użytkowników. „Możesz mieszkać blisko biura, pracować na świeżym powietrzu w ulubionym zakamarku jednego z licznych zielonych skwerów. Później napijesz się mocnej kawy z ulubionej kawiarni, zabierzesz córeczkę na obiad i plac zabaw. Posiedzisz z książką” - tak opisuje atrakcje, jakie ma dawać Moje Miejsce inwestor.

JEMS Architekci

Moje Mijesce ma być nowym pomysłem na realizację architektoniczną. Do tej pory wśród nowych inwestycji dominowały monofunkcyjne kompleksy – albo mieszkaniowe, albo handlowe, albo biurowe. Tu przestrzenie mieszkalne mają przenikać się z miejscami pracy, zieleńcami, placami zabaw, miejscami wypoczynku.

JEMS Architekci

Architektura mieszkaniowa i biurowa

Za projekt architektoniczny tego zespołu odpowiada pracownia JEMS Architekci. To oni zaplanowali osiedle z pięcioma częściami mieszkaniowymi (pomieszczą 244 mieszkania), dwoma biurowcami (34 000 m2 powierzchni użytkowej), lokalami usługowymi oraz przestrzeniami publicznymi. 20 procent terenu ma pokrywać trawa, która pojawi się również na dachach budynków. Jak zapewnia inwestor, przybędzie też drzew. Wśród walorów osiedla wymieniane są także stacje wypożyczania rowerów czy samochodów. Ze względu na dogodne położenie blisko centrum Moje Miejsce ma być dostępne za pomocą wielu środków lokomocji.

JEMS Architekci

Przyglądając się wizualizacjom planowanych budynków wydaje się, że JEMS Architekt postawili na architekturę tła, zdecydowali się stworzyć obiekty nie wyróżniające się niczym, proste, wręcz banalne. Czy chodziło o to, by to dopiero mieszkańcy i użytkownicy wypełnili tę przestrzeń życiem? Moje Miejsce ma być gotowe pod koniec 2019 roku – wtedy się pewnie o tym przekonamy.

JEMS Architekci

Osiedle Moje Miejsce - metryczka projektu architektonicznego

Lokalizacja: Warszawa, ul. Beethovena

Inwestor: Echo Investment

Projektanci: JEMS Architekci

Powierzchnia biurowa: 34226 m2

Powierzchnia handlowo-usługowa: 4939 m2

Realizacja: 2019
Źródło ilustracji: echo.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Hot

Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu w nowych rękach
Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu w nowych rękach

Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu, jeden z najciekawszych poprzemysłowych zabytków Górnego Śląs ...

Osiedle z plisowanych segmentów
Osiedle z plisowanych segmentów

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z mostem łączącym dwa brzegi Wisły na południowych obrzeż ...

Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska
Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska

Pod koniec lipca 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt Jurajskiego Cent ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera