Wyniki konkursu na przedszkole i żłobek w Jemielnicy - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wyniki konkursu architektonicznego w Jemielnicy

 

Czas czytania: ~3 min


Wyniki konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji budynku przedszkola i żłobka w Jemielnicy, w województwie opolskim, ogłoszono 13 czerwca 2018 roku. Konkurs na projekt gmachu zorganizowały władze gminy we współpracy z opolskim oddziałem SARP.

 

Koncepcja budynku przedszkola i żłobka w Jemielnicy

W wyniku konkursu architektonicznego w Jemielnicy powstanie nowoczesny, funkcjonalny i dopasowany do potrzeb najmłodszych budynek, mieszczący przedszkole i żłobek. Warto docenić, że mała gmina na projekt o  niewielkiej skali nie tylko rozpisała konkurs architektoniczny, ale i o pomoc przy jego organizacji poprosiła SARP. Jest szansa, że placówka w Jemielnicy dołączy do innych budynków przedszkolnych, których bryły architektoniczne zostały już docenione – jak np. przedszkola w Żorach.

Wyniki konkursu na projekt żłobka i prxzedszkola w Jemielnicy

Poznaj wyniki konkursu architektonicznego

 

Konkurs architektoniczny w Jemielnicy miał na celu wybranie najlepszego projektu architektonicznego budynku, w którym zmieścić się miało pięć oddziałów przedszkolnych i dwa żłobkowe. Na konkurs nadesłano prawie 50 prac, z czego jury oceniało 41 projektów. Jacek Krych, przewodniczący sądu konkursowego, mówił na łamach lokalnej prasy: „Prace przedstawiały naprawdę wysoki poziom rozwiązań architektonicznych, urbanistycznych i materiałowych. Co dziwi, ale jednocześnie cieszy, bo mamy do czynienia z małą gminą, wsią, a wpływa 40 prac dotyczących przedszkola, czyli małego obiektu, nieznaczącego, więc to daje nadzieję, że ten projekt, który wybraliśmy, będzie dobrze zrealizowany i pieczołowicie doglądany”.

 

Pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym w Jemielnicy przyznano pracy, zgłoszonej przez wrocławską pracownię CH+ (zespół w składzie: Agnieszka Chrzanowska, Maria Wawer, Grzegorz Kaczmarowski, Mikołaj Smoleński, Wojciech Chrzanowski, Aleksander Chmielec, Michał Rzepka). Jury doceniło nie tylko dyspozycje urbanistyczne „które jednoznacznie i wyraźnie definiują nowy fragment tkanki urbanistycznej i mocnym akcentem porządkują niejednorodną przestrzeń okolicy”, ale i bryłę budynku, prostą, zwartą i skromną, urozmaiconą ciekawym pomysłem podcieniowego obejścia, które nadaje obiektowi indywidualny charakter i „przyjazny, spokojny a jednocześnie pozytywnie intrygujący odbiór budynku”. Członkowie zespołu pracowni CH+ w swoim projekcie architektonicznym podzielili gmach na dwie bryły, dwa skrzydła, połączone holem wejściowym. Za pomocą drewnianych pergoli wydzielili patia i części ogrodu – dla dzieci młodszych powstanie ogród kwiatowy, dla starszych – warzywny. Oba mają uwrażliwiać na piękno przyrody i edukować w dziedzinie szacunku dla środowiska.

Wyniki konkursu na projekt żłobka i prxzedszkola w Jemielnicy

Projekty architektoniczne dla dzieci
 

Drugą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt przedszkola i żłobka w Jemielnicy otrzymała pracownia Adamiczka Consulting – Adamiczka.Broma z Wrocławia (skład zespołu autorskiego: Jerzy Adamiczka, Bartosz Adamiczka, Tomasz Broma, Damian Kuna). Trzecią nagrodę przyznano biuru M-Projekt Biuro Usług Projektowych z Bytomia (zespół w składzie: Paweł Maryńczuk, Bartosz Garczarczyk, Tomasz Błażyca, Anna Małek). W konkursie wyróżniono także trzy projekty architektoniczne. Wyróżnienia otrzymali: zespół w składzie: Marta Dyrda, Tomasz Berezowski i Radosław Fikus; pracownia M.O.C. Architekci oraz zespół z pracowni M.A. Domicz Pracownia Architektury (Michał Czeszejko-Sochacki, Antoni Domicz – konsultant).

 

Źródło: jemielnica.pl, http://sarp.opole.pl, http://chplus.pl

Wyniki konkursu na projekt żłobka i prxzedszkola w Jemielnicy

Podepnij swój artykuł

tagi

Dom nad Wisłą od Toya Design
Dom nad Wisłą od Toya Design

Pracownia Toya Design jest odpowiedzialna za projekt całorocznego, drewnianego domu, jaki ma powstać ...

Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online
Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online

Dom, którego wnętrza zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły, mieści się pod Poznaniem. Za projek ...

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco
Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania Galeco. Wpusty dachowe, adaptery, nowości w of ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera