Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wyniki konkursu architektonicznego w Jemielnicy

 

Czas czytania: ~3 min


Wyniki konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji budynku przedszkola i żłobka w Jemielnicy, w województwie opolskim, ogłoszono 13 czerwca 2018 roku. Konkurs na projekt gmachu zorganizowały władze gminy we współpracy z opolskim oddziałem SARP.

 

Koncepcja budynku przedszkola i żłobka w Jemielnicy

W wyniku konkursu architektonicznego w Jemielnicy powstanie nowoczesny, funkcjonalny i dopasowany do potrzeb najmłodszych budynek, mieszczący przedszkole i żłobek. Warto docenić, że mała gmina na projekt o  niewielkiej skali nie tylko rozpisała konkurs architektoniczny, ale i o pomoc przy jego organizacji poprosiła SARP. Jest szansa, że placówka w Jemielnicy dołączy do innych budynków przedszkolnych, których bryły architektoniczne zostały już docenione – jak np. przedszkola w Żorach.

Wyniki konkursu na projekt żłobka i prxzedszkola w Jemielnicy

Poznaj wyniki konkursu architektonicznego

 

Konkurs architektoniczny w Jemielnicy miał na celu wybranie najlepszego projektu architektonicznego budynku, w którym zmieścić się miało pięć oddziałów przedszkolnych i dwa żłobkowe. Na konkurs nadesłano prawie 50 prac, z czego jury oceniało 41 projektów. Jacek Krych, przewodniczący sądu konkursowego, mówił na łamach lokalnej prasy: „Prace przedstawiały naprawdę wysoki poziom rozwiązań architektonicznych, urbanistycznych i materiałowych. Co dziwi, ale jednocześnie cieszy, bo mamy do czynienia z małą gminą, wsią, a wpływa 40 prac dotyczących przedszkola, czyli małego obiektu, nieznaczącego, więc to daje nadzieję, że ten projekt, który wybraliśmy, będzie dobrze zrealizowany i pieczołowicie doglądany”.

 

Pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym w Jemielnicy przyznano pracy, zgłoszonej przez wrocławską pracownię CH+ (zespół w składzie: Agnieszka Chrzanowska, Maria Wawer, Grzegorz Kaczmarowski, Mikołaj Smoleński, Wojciech Chrzanowski, Aleksander Chmielec, Michał Rzepka). Jury doceniło nie tylko dyspozycje urbanistyczne „które jednoznacznie i wyraźnie definiują nowy fragment tkanki urbanistycznej i mocnym akcentem porządkują niejednorodną przestrzeń okolicy”, ale i bryłę budynku, prostą, zwartą i skromną, urozmaiconą ciekawym pomysłem podcieniowego obejścia, które nadaje obiektowi indywidualny charakter i „przyjazny, spokojny a jednocześnie pozytywnie intrygujący odbiór budynku”. Członkowie zespołu pracowni CH+ w swoim projekcie architektonicznym podzielili gmach na dwie bryły, dwa skrzydła, połączone holem wejściowym. Za pomocą drewnianych pergoli wydzielili patia i części ogrodu – dla dzieci młodszych powstanie ogród kwiatowy, dla starszych – warzywny. Oba mają uwrażliwiać na piękno przyrody i edukować w dziedzinie szacunku dla środowiska.

Wyniki konkursu na projekt żłobka i prxzedszkola w Jemielnicy

Projekty architektoniczne dla dzieci
 

Drugą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt przedszkola i żłobka w Jemielnicy otrzymała pracownia Adamiczka Consulting – Adamiczka.Broma z Wrocławia (skład zespołu autorskiego: Jerzy Adamiczka, Bartosz Adamiczka, Tomasz Broma, Damian Kuna). Trzecią nagrodę przyznano biuru M-Projekt Biuro Usług Projektowych z Bytomia (zespół w składzie: Paweł Maryńczuk, Bartosz Garczarczyk, Tomasz Błażyca, Anna Małek). W konkursie wyróżniono także trzy projekty architektoniczne. Wyróżnienia otrzymali: zespół w składzie: Marta Dyrda, Tomasz Berezowski i Radosław Fikus; pracownia M.O.C. Architekci oraz zespół z pracowni M.A. Domicz Pracownia Architektury (Michał Czeszejko-Sochacki, Antoni Domicz – konsultant).

 

Źródło: jemielnica.pl, http://sarp.opole.pl, http://chplus.pl

Wyniki konkursu na projekt żłobka i prxzedszkola w Jemielnicy

Podepnij swój artykuł

tagi

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie
Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie

Teatr Letni w Parku Kasprowicza w centrum Szczecina zaprojektował w 1972 roku Zbigniew Abrahamowicz; ...

Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn
Przebudowa siedziby Nadleśnictwa Połczyn

Nadleśnictwa Połczyn od lat 90. XX wieku za swoją siedzibę miało dwa budynki, wzniesione w 1965 roku ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera