Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowa huta firmy Guardian w Częstochowie

 

Czas czytania: ~2 min


W Częstochowie powstanie nowa huta firmy Guardian. 2 października 2018 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, w której uczestniczyli Pan Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Pan Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowy.

 

Od lewej: Grzegorz Kuźnik, Guus Boekhoudt, Krzysztof Matyjaszczyk, Kevin Baird, Conrad A. Bruch. Fot. Guardian Industries

Od lewej: Grzegorz Kuźnik, Guus Boekhoudt, Krzysztof Matyjaszczyk, Kevin Baird, Conrad A. Bruch. Fot. Guardian Industries

Nowa inwetsycja w Częstochowie została zatwierdzona w sierpniu 2017 roku. Nowa fabryka ma zaspokoić rosnący popyt na szkło typu float, a także szkło powlekane oraz gotowe produkty szklane. Zakład będzie sąsiadował z istniejącą już fabryką. Rozpoczęto już prace przygotowawcze i wykonawcze związane z tym projektem.

Janusz Michałek Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Janusz Michałek Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

„Cieszy nas wzrost, który obserwujemy w Polsce – jesteśmy przekonani, że Częstochowa posiada wszystko, czego potrzebujemy, by sprostać wymaganiom naszych klientów. Otrzymaliśmy solidne wsparcie od miasta Częstochowy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polskiego rządu” – powiedział Kevin Baird, Guardian Glass President and CEO.

 

„Chcę bardzo serdecznie podziękować za zaufanie Zarządowi Guardian Glass. Guardian to nie tylko duży pracodawca, ale również  szczególnie cenny partner w regionie.

 

- To bardzo ważne, że Guardian Glass rozszerza swoją działalność w Częstochowie i tworzy nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Częstochowa to bardzo dobra lokalizacja dla produkcji i usług, a dzięki takim inwestycjom atrakcyjność i wiarygodność Częstochowy jako ośrodka biznesowego wzrasta szczególnie” - mówił Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowy.

Od lewej Kevin Baird, Krzysztof Matyjaszczyk

Od lewej Kevin Baird, Krzysztof Matyjaszczyk

Kolejnym dowodem naszego zaangażowania w polską gospodarkę jest fakt, że nasza istniejąca linia produkcyjna szkła float w Częstochowie przeszła niedawno remont, który zwiększył jej możliwości produkcyjne o około 25%. Korzystając z dwóch pieców potrajamy produkcję. By lepiej uzmysłowić Państwu rozmach tego projektu - w przyszłości będziemy w stanie produkować 60 kilometrów bieżących szkła dziennie. W ciągu 4 dni powstanie go tyle, że wystarczyłoby na budowę szklanej drogi z Częstochowy do Warszawy” – powiedział Guus Boekhoudt, Vice President of Guardian Glass in Europe.

 

Oczekujemy, że nowy zakład rozpocznie swoją działalność w pierwszym kwartale 2020 roku,  a zatrudnienie w nim znajdzie ponad 150 osób. W sumie obydwa zakłady przyczynią się do powstania konkurencyjnej, wydajnej infrastruktury, która zaspokoi popyt na szeroką gamę produktów szklanych oraz wykreuje długotrwałą wartość dla swoich klientów w regionie.

 

Źródło: Guardian Glass


Podepnij swój artykuł

tagi

Szkło, Technologie

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera