Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Schindler Global Award - konkurs architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 2 min


Schindler Global Award to jeden z najbardziej znanych konkursów architektonicznych dla studentów architektury krajobrazu i urbanistyki, dotyczący projektowania przestrzeni miejskich.

 

konkurs architektoniczny

Konkurs to doskonała okazja dla studentów architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki z całego świata, by wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i pomysłowość do kształtowania miast przyszłości. Konkurs skupia się na wpływie obecnych i przyszłych systemów mobilności na rozwój aglomeracji w różnych regionach świata – w poprzednich edycjach były to m.in. chińskie Shenzhen czy brazylijskie São Paulo.

 

Tym razem uczestnicy konkursu zmierzą się z wyzwaniami drugiego co do wielkości miasta na świecie: Mumbaju - zamieszkałego przez 23 miliony osób, największego portu handlowego Indii, siedziby najważniejszych giełd Azji Południowej i stolicy indyjskiej kinematografii Bollywood. To prawdziwe miasto kontrastów, ale i ekonomiczne serce Indii. Mumbaj rozwija się w zróżnicowany sposób – obok siebie powstają wysokie, wąskie wieżowce i niewielkie osiedla mieszkaniowe. To, w jaki sposób azjatyckie megacity poradzi sobie z rozwojem dostępnej, zrównoważonej mobilności - kluczowego elementu infrastruktury całego środowiska architektonicznego - będzie miało ogromne znaczenie nie tylko dla tego regionu, ale i całego globu.

 

W ramach konkursu należy przedstawić pomysł na architektoniczne zagospodarowanie i rozwój „Wschodniego Nabrzeża” – obszaru obejmującego około 725 hektarów w centrum miasta, położonego wzdłuż gęsto zaludnionego cypla. Istniejąca infrastruktura kolejowa, drogi i autostrady, niedziałająca kolejka jednoszynowa, nowe linie metra, a nawet prom – to wszystko sprawia, że miejsce kryje w sobie nieprzebrane możliwości. Jego duży rozmiar i centralne położenie to szansa nie tylko na niebanalne pomysły, ale i realną zmianę oblicza miasta. Wskazana jest dogłębna analiza, w jaki sposób Mumbaj może wykorzystać rozwój „Wschodniego Nabrzeża”, aby w pełni rozwinąć potencjał miasta i Mumbajskiego Regionu Metropolitalnego. Warto za pomocą wielopłaszczyznowej narracji wykazać logiczną spójność miedzy analizami a przedstawionym projektem. Szczegółowym planom architektonicznym powinna towarzyszyć ocena ich skutków i możliwych konsekwencji przestrzennych, społecznych, ekonomicznych i środowiskowych.

 

Więcej informacji o konkursie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Konkurs Architektoniczy

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Konkursy
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera