Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Oświetlenie łazienki - jak je wybrać?

 

Czas czytania: ~3 min


W zależności od stylu, w jakim aranżujemy nasze mieszkania, wybieramy różne wyposażenie i wykończenie pokoi. Dotyczy to również oświetlenia - to ono nadaje pomieszczeniom charakteru i tworzy niepowtarzalny, domowy klimat. Miejsca takie, jak kuchnia czy łazienka muszą jednak nie tylko wyglądać dobrze, ale przede wszystkim być funkcjonalne i użyteczne. Jak zatem wybrać odpowiednie oświetlenie w taki sposób, aby jednocześnie spełniało swoją funkcję i cieszyło oko?

 

oświetlenie do łazienki, oświetlenie łazienkowe

Zdecyduj się na kilka rodzajów oświetlenia

Aby jak najlepiej doświetlić pomieszczenie, warto zdecydować się na więcej niż jedno źródło. Nowoczesne lampy do łazienki dobrze skomponują się z oświetleniem podstawowym. Dzięki takiemu oświetleniu punktowemu możesz podkreślić i rozjaśnić wybrane miejsca pomieszczenia, z których najczęściej korzystasz, jak na przykład okolice lustra. Podczas gdy lampy sufitowe, na przykład podtynkowe, zapewnią światło w całym pomieszczeniu, lampy łazienkowe ułatwią ci codzienne funkcjonowanie i wykonywanie precyzyjnych czynności. Takie lampy możesz również potraktować jako narzędzie do wykreowania odpowiedniego nastroju, gdy masz ochotę na relaksującą kąpiel.

 

Lampy do łazienki w każdym stylu

Przy aranżacji domu sporej części z nas zdarza się korzystać z usług architekta lub osoby aranżującej wnętrza. Najpopularniejszymi obecnie trendami jest surowy styl skandynawski, oparty na naturalnych materiałach i jasnych barwach, minimalistyczny styl współczesny, w przypadku którego dąży się do zmniejszania ilości wykorzystywanych przedmiotów czy bogaty styl prowansalski, rozpoznawalny ze względu na różnorodność dodatków i akcesoriów. Niezależnie od tego, na który się zdecydowałeś w momencie projektowania łazienki, oświetlenie punktowe i główne również powinieneś dobrać zgodnie z wybranym projektem. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo różnych wzorów i kształtów opraw na lampy łazienkowe. Są one również wykonywane z różnorodnych materiałów, jak na przykład wielu wersji szkła, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem właściwych.

 

Światło powiększy twoją łazienkę

Podobnie jak kolor ścian czy glazury ma wpływ na postrzeganie gabarytów wybranego pomieszczenia, tak samo możesz zagrać w przypadku światła. Jeżeli dysponujesz niewielką łazienką i chcesz wytworzyć w niej iluzję większej ilości miejsca, warto pomalować ściany na biało lub na inny jasny odcień, a także wykorzystać glazurę i terakotę w równie delikatnych kolorach, z subtelnymi wzorami. Warto także zastanowić się nad armaturą - zestawy podwieszane, z jasnej ceramiki również pomogą wizualnie powiększyć łazienkę. Jeżeli do tego posłużysz się odpowiednio ustawionym, punktowym oświetleniem, możesz osiągnąć naprawdę ciekawe rezultaty, a podobne zasady można odnieść także do innych pokoi w domu.

 

Światło to bardzo istotny element aranżacji wnętrza każdego domu. Za jego pomocą można nadać konkretny nastrój, iluzorycznie zmienić proporcje niewielkiego pokoju czy po prostu doświetlić miejsca, w których wykonujemy bardziej precyzyjne czynności. Lampy do łazienki pomagają uzyskać odpowiedni efekt, jednocześnie sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne i praktyczne. Jeżeli sam nie masz pewności, jak powinieneś rozmieścić konkretne typy oświetlenia w łazience, zawsze warto poradzić się architekta lub osoby zajmującej się zawodowo aranżacją wnętrz - nie tylko doradzą ci, jakiej mocy żarówki powinieneś umieścić w oprawach, ale także podpowiedzą, który wzór najlepiej sprawdzi się w wybranym przez ciebie stylu pomieszczenia.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Oświetlenie, Aranżacja Wnętrza

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera