Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ferie z architekturą w MCK - warszaty architektoniczne

 

Czas czytania: ~2 min


Od 13 stycznia do 14 lutego 2019 w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25, Kraków) odbędą się bezpłatne warsztaty inspirowane wystawą Architektura niepodległości w Europie Środkowej, w której mogą wziąć udział wszystkie grupy zorganizowane i półkolonie.

 

MCK, ferie z architekturą, bezpłatne warsztaty architektoniczne

Warszaty architektoniczne dla dzieci

Ferie dla grup zorganizowanych
Warsztaty będą bazować na aktywnym zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem. Podczas oprowadzania uczestnicy będą samodzielnie poszukiwać rozwiązań zagadek, ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz szukać odpowiedzi na pytania w przestrzeni Galerii. Wspólnie spróbujemy dowiedzieć się skąd się biorą konflikty, gdzie można postawić dom, co to jest STOLICA, jak mieszkano w dwudziestoleciu międzywojennym oraz po co ludziom roboty?

 

Propozycje warsztatów plastycznych (do wyboru):

BAJKI ROBOTÓW –  zanim roboty pojawiły się na kartach opowieści Lema, były popularne w twórczości Karela Čapka. Warsztaty kalkomanii przenoszące nas w tajemniczy świat robotów.

KTO MIESZKA W ZWIERZYŃCU  – to podróż przez polskie dziedzictwo przyrodnicze. Warsztaty czytelnicze z elementami plastyki wokół książki Zwierzyniec. Okazy wybrane.

ZIMOWE OPOWIEŚCI– warsztaty plastyczne, w których punktem wyjścia będzie zimowa aura za oknem. Uczestnicy będą mieli okazję do przygotowania zimowych figurek.

POCZTÓWKA ZE STOLICY – po pierwszej wojnie światowej wiele państw zyskało nowe stolice. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zainspirować się nowymi miejscami i przygotować pocztówkę.

 

Warsztaty prowadzimy bezpłatnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. Obowiązują zapisy. Więcej informacji oraz zapisy: Angelika Madura, tel. 12 42 42 860 lub e-mail: warsztaty(at)mck.kraków.pl.

 

Ferie dla odbiorców indywidualnych

Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat na kreatywne i pełne pomysłów warsztaty plastyczne.

 

W MCK ferie zaczynamy już 13 stycznia 2019, o godz. 12.30 warsztatami Wyżły chodzą na łyżwy, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję poznać zwierzęta ukryte na kartach publikacji Zwierzyniec. Okazy wybrane.  Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

 

20 stycznia 2019, o godz. 12.30 zapraszamy na MINIspotkania ze sztuką, na których bliżej przyjrzymy się pojęciu ROCZNICA. Co kryje się pod tym hasłem? Jakie rocznice możemy obchodzić w ciągu roku? Każdy uczestnik będzie miał okazję do przygotowania rocznicowej pracy. Mile widziani babcie i dziadkowie. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

 

Na pożegnanie ferii, 27 stycznia 2019, o godz. 12.30, przygotowaliśmy warsztaty Pocztówka ze stolicy. W ramach zajęć uczestnicy poznają nowe stolice środkowoeuropejskich państw i będą mogli przygotować pocztówkę, która będzie doskonałą pamiątką z ferii z architekturą. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.  

 

Więcej informacji o warsztatach architektonicznych znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warsztaty Architektoniczne

Trójszczytowy dom w Beskidach
Trójszczytowy dom w Beskidach

Projekt drewnianego domu zlokalizowanego w sercu Beskidu Żywieckiego, autorstwa pracowni RS+ Robert ...

Dom letniskowy jak za czasów PRL
Dom letniskowy jak za czasów PRL

Dom Wolin, zaprojektowany dla prywatnego inwestora przez biuro projektowe Pankowska & Rohrhofer, poł ...

Laboratorium z podwójną skórą
Laboratorium z podwójną skórą

Selvita to istniejące od 2007 roku polskie przedsiębiorstwo branży farmaceutycznej z siedzibą w Krak ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera