Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ferie z architekturą w MCK - warszaty architektoniczne

 

Czas czytania: ~2 min


Od 13 stycznia do 14 lutego 2019 w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25, Kraków) odbędą się bezpłatne warsztaty inspirowane wystawą Architektura niepodległości w Europie Środkowej, w której mogą wziąć udział wszystkie grupy zorganizowane i półkolonie.

 

MCK, ferie z architekturą, bezpłatne warsztaty architektoniczne

Warszaty architektoniczne dla dzieci

Ferie dla grup zorganizowanych
Warsztaty będą bazować na aktywnym zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem. Podczas oprowadzania uczestnicy będą samodzielnie poszukiwać rozwiązań zagadek, ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz szukać odpowiedzi na pytania w przestrzeni Galerii. Wspólnie spróbujemy dowiedzieć się skąd się biorą konflikty, gdzie można postawić dom, co to jest STOLICA, jak mieszkano w dwudziestoleciu międzywojennym oraz po co ludziom roboty?

 

Propozycje warsztatów plastycznych (do wyboru):

BAJKI ROBOTÓW –  zanim roboty pojawiły się na kartach opowieści Lema, były popularne w twórczości Karela Čapka. Warsztaty kalkomanii przenoszące nas w tajemniczy świat robotów.

KTO MIESZKA W ZWIERZYŃCU  – to podróż przez polskie dziedzictwo przyrodnicze. Warsztaty czytelnicze z elementami plastyki wokół książki Zwierzyniec. Okazy wybrane.

ZIMOWE OPOWIEŚCI– warsztaty plastyczne, w których punktem wyjścia będzie zimowa aura za oknem. Uczestnicy będą mieli okazję do przygotowania zimowych figurek.

POCZTÓWKA ZE STOLICY – po pierwszej wojnie światowej wiele państw zyskało nowe stolice. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zainspirować się nowymi miejscami i przygotować pocztówkę.

 

Warsztaty prowadzimy bezpłatnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. Obowiązują zapisy. Więcej informacji oraz zapisy: Angelika Madura, tel. 12 42 42 860 lub e-mail: warsztaty(at)mck.kraków.pl.

 

Ferie dla odbiorców indywidualnych

Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat na kreatywne i pełne pomysłów warsztaty plastyczne.

 

W MCK ferie zaczynamy już 13 stycznia 2019, o godz. 12.30 warsztatami Wyżły chodzą na łyżwy, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję poznać zwierzęta ukryte na kartach publikacji Zwierzyniec. Okazy wybrane.  Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

 

20 stycznia 2019, o godz. 12.30 zapraszamy na MINIspotkania ze sztuką, na których bliżej przyjrzymy się pojęciu ROCZNICA. Co kryje się pod tym hasłem? Jakie rocznice możemy obchodzić w ciągu roku? Każdy uczestnik będzie miał okazję do przygotowania rocznicowej pracy. Mile widziani babcie i dziadkowie. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

 

Na pożegnanie ferii, 27 stycznia 2019, o godz. 12.30, przygotowaliśmy warsztaty Pocztówka ze stolicy. W ramach zajęć uczestnicy poznają nowe stolice środkowoeuropejskich państw i będą mogli przygotować pocztówkę, która będzie doskonałą pamiątką z ferii z architekturą. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.  

 

Więcej informacji o warsztatach architektonicznych znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Warsztaty Architektoniczne

Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu w nowych rękach
Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu w nowych rękach

Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu, jeden z najciekawszych poprzemysłowych zabytków Górnego Śląs ...

Osiedle z plisowanych segmentów
Osiedle z plisowanych segmentów

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z mostem łączącym dwa brzegi Wisły na południowych obrzeż ...

Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska
Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska

Pod koniec lipca 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt Jurajskiego Cent ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera