Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Archi-przygody - nabór do programu

 

Czas czytania: ~2 min


Trwa nabór do trzeciej ogólnopolskiej edycji programu Archi-przygody. Jest to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Narodowe Centrum Kultury, archi-przygody

Edukacja architektoniczna: nabór do programu Archi-przygody

O programie Archi-przygody

Program jest przedsięwzięciem z zakresu edukacji architektonicznej kierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, które w ramach zajęć prowadzonych z udziałem studentów oraz absolwentów wydziałów architektury oraz wydziałów sztuk projektowych wyższych uczelni, mają poznać szeroko rozumianą sztukę architektury oraz możliwość wykorzystania zmysłów do poznawania najbliższego otoczenia. Główne założenia Programu skupiają się wokół sensorycznego nabywania przez dzieci świadomości przestrzeni, w której poruszają się i którą zamieszkują, kształtowanie w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.

 

Uczestnicy programu Archi-przygody

a) dzieci w wieku przedszkolnym tj. dzieci w wieku od 4 do 6 lat, których przedstawiciele prawni wyrazili zgodę na uczestnictwo w Programie
b) studenci i absolwenci wydziałów architektury oraz wydziałów sztuk projektowych wyższych uczelni – jako prowadzący zajęcia z dziećmi w ramach Programu, zwani dalej „Prowadzącymi”
c) przedszkola, które wyraziły gotowość wzięcia udziału w Programie oraz zapewniły niezbędną w tym celu infrastrukturę (sala do prowadzenia zajęć wraz z wyposażeniem) oraz które zawrą z NCK porozumienie (wzór stanowi załącznik nr 1) po ich zakwalifikowaniu do udziału w Programie.
d) nauczyciele przedszkolni, wytypowani przez przedszkola oraz przeszkoleni przez NCK w ramach szkolenia przygotowującego do udziału w Programie.

 

Etapy programu Archi-przygody

Podobnie jak w poprzednim roku nabór będzie miał charakter dwuetapowy. Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy czekali na zgłoszenia przedszkoli z całej Polski. Następnie do współpracy zaprosimy studentów i absolwentów architektury oraz wydziałów sztuk projektowych. 

 

Terminy

Studenci, po zapoznaniu się z listą przedszkoli, w formularzu wskażą przedszkole pierwszego i drugiego wyboru. Po zakończeniu obu naborów, 18 lutego br. wysyłana zostanie informacja do zakwalifikowanych uczestników.

 

Nauczycieli i architektów, podzielonych na grupy, zostaną zaproszeni 2 i 3 marca br. do Warszawy na jednodniowe szkolenie przygotowujące do realizacji programu, a także w celu podpisania umów i porozumień. 

 

Więcej informacji programie Archi-przygody znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Architektura

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Konkursy
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera