Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


BUDMA 2019 - wystartowały targi Budownictwa i Architektury

 

Czas czytania: ~2 min


12 lutego 2019 wystartowały największe w tej części Europy Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019. Podczas czterech dni spotkań odbędzie się kilkaset targowych premier, wśród których aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP. Około 50 tysięcy osób pojawi się na stoiskach wystawców, ale także weźmie udział w wydarzeniach specjalnych, warsztatach, konkursach, prelekcjach, debatach. Wszystko to pod hasłem TRENDY, SPOTKANIA, BIZNES! Tegorocznej edycji BUDMY towarzyszą Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH. Zapraszamy do Poznania.

 

budma 2019

Co w programie targów BUDMA 2019?

Forum designu i architektury

Pasjonaci architektury i designu powinni zarezerwować sobie termin 13 i 14 lutego 2019, by wziąć udział w D&A – Forum Designu i Architektury. To tutaj, podczas debaty podjęty zostanie temat "Komu służy Lex Developer?  Architekci, inwestorzy i samorządowcy wobec ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych”. Podczas dwudniowego forum wystąpią także światowej sławy twórcy: kreator marki Libeskind Design Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba, którzy przedstawią swój dorobek artystyczny, jak również wskazówki w jaki sposób zarządzać swoimi projektami, by osiągnąć sukces.

 

Iglica architektonicznego designu

Poznańska „Iglica” (pawilon nr 11) będzie przestrzenią ekspozycji najlepszych dotychczasowych lub przyszłych projektów niemal 100 biur i pracowni architektonicznych z całej Polski. Jak dużo miejsca potrzeba, by zaprezentować unikatowe projekty architektoniczne, umiejętności i pasję architektów i projektantów? 1 metr – bieżący, kwadratowy, sześcienny. Taka idea przyświeca projektowi 1M/ARCH! Lista biur i pracowni biorących udział w projekcie 1M/ARCH.

 

Szkice architektoniczne

Czy dzisiejsza młodzież, adepci sztuki architektury, są zdolni do tworzenia wizji i przelania swoich pomysłów w tradycyjny sposób, na arkusz papieru? Odpowiedzią niech będzie niemal 90 prac, które nadesłali uczniowie liceów i techników o profilu plastycznym oraz studentów kierunków plastycznych i architektonicznych! 5. edycja konkursu Szkice Architektoniczne zaskoczyła nie tylko mnogością nadesłanych projektów, ale również ich jakością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Do ścisłego finału, po burzliwych obradach Jury, awansowało 10 prac, a zwycięzcę poznamy już 13 lutego!

 

ABA – Architecture Budma Award

W jakim celu wyróżniać obiekty, budynki, przedmioty, projekty, które w pozytywny sposób wpływają
na całokształt architektury otoczenia? Czy nie wystarczy, że są przyjazne człowiekowi, a jednocześnie stanowią spójną całość z przestrzenią? Wciąż niestety powstają niechlubne przykłady szpecące przestrzeń, które dowodzą tylko, że trzeba wyznaczać właściwe kierunki. Należy wskazywać projekty wartościowe, inspirujące do powstawania kolejnych, tak by budować narodowe dziedzictwo i przestrzeń dla przyszłych pokoleń. To właśnie było motywacją do zainicjowania konkursu ABA – Architecture Budma Award, dzięki któremu poznamy wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. Statuetkami uhonorowani zostaną architekci, których talent, energia i zaangażowanie w pracę twórców doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

 

Więcej informacji o Targach BUDMA 2019 znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Targi, Architektura, Budownictwo

BIN House - architektura jednorodzinna na warszawskich Zawadach
BIN House - architektura jednorodzinna na warszawskich Zawadach

BIN House to dom na warszawskich Zawadach, który powstał z myślą o czteroosobowej rodzinie z wyraźny ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez h ...

E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.
E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.

Dewzrost to pojęcie, które od dawna już definiuje myślenie, którego celem jest alternatywne ukierunk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera