Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kongres Pożarnictwa Fire w Katowicach

 

Czas czytania: ~3 min


18 kwietnia 2019 w Hotelu Novotel Katowice Centrum w samym Centrum Katowic, przy ul. Al. Roździeńskiego 16 odbędzie się Kongres Pożarnictwa FIRE Katowice 2019. To wydarzenie, które od lat cieszy się uznaniem wielu podmiotów i instytucji w branży, to miejsce spotkań profesjonalistów, ekspertów, specjalistów, projektantów, generalnych wykonawców inwestycji i prewentystów zawodowo związanych z problematyką bezpieczeństwa pożarowego. Wstęp wolny.

 

Kongres Pożarnictwa Fire w Katowicach

Co w programie konferencji dla architektów?

Na uczestników konferencji czeka bogaty blok poświęcony biernej ochronie przeciwpożarowej, detekcji i sygnalizacji pożarowej, nowościom w zakresie projektowania planów ewakuacyjnych oraz instalacji ppoż, bezpiecznych rozwiązań dla elewacji i fasad budynków wysokich,długotrwałej i bezpiecznej ochrony termicznej izolacją przed ogniem i wodą, wytycznych projektowania i wykonania obiektów budowlanych jako kluczowego czynnika zapobiegającego pożarom.Swój punkt widzenia przedstawią projektanci, generalni wykonawcy oraz rzeczoznawcy od zabezpieczeń ppoż.

 

Co nowego w programie Kongresu Pożarnictwa FIRE Katowice 2019?

Na szczególną uwagę zasługują nowe zagadnienia w programie katowickiego kongresu z obszaru problematyki z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach i sposobów na ich rozwiązanie w szczególności z zastosowaniem systemów bazujących na wełnie skalnej, rozwiązań dla elewacji i fasad budynków wysokich, metod poboru wody ze zbiorników przeciwpożarowych czy sterowania stałymi automatycznymi urządzeniami gaśniczymi w oparciu o centrale pożarowe. Wśród nowości zobaczyć będzie można system FOAMGLAS – będący odpowiedzią na długotrwałą, bezpieczną izolację i ochronę termiczną przed wodą i ogniem. Po raz pierwszy mogli go przetestować uczestnicy kongresu we Wrocławiu.Jest to innowacyjna technologia pozwalająca zoptymalizować koszty i czas w procesie projektowania i wykonania obiektów. Eliminujem.in. mostki termiczne na połączeniach konstrukcji ścian z płytami, ścianami fundamentowymi, stropami jako termoizolacja ścian od wewnątrz w budynkach wysokich, galeriach handlowych oraz obiektach objętych specjalnym nadzorem konserwatorskim.

 

Konfrontacja przepisów przeciwpożarowych z praktyką na budowach

Wśród wiodących tematów na wyróżnienie zasługują przygotowane przez Radę Programową – Panele Eksperckie w zakresie przepisów bezpieczeństwa pożarowego i ich wpływie na projektowanie i realizację zapisów w praktyce, przygotowane przez  mgr inż. Monikę Hyjek - Absolwentkę Politechniki Wrocławskiej, Członka SITP oraz Zespołu Redakcyjnego Wytycznych„ Bezpieczeństwo Pożarowe Dachów” Stowarzyszenia DAFA oraz mgr inż. Małgorzatę Sawczuk, Projektanta i Wykładowcę Studium Podyplomowego Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w zakresie projektowania instalacji tryskaczowych.

 

Certyfikowane Warsztaty, po wiedzę i praktykę na kongres

Na praktyków czeka bogaty program wykładów, w tym warsztatów przygotowanych firmę Polon Alfa na temat realizacji scenariuszy do działań w czasie pożaru w oparciu o system POLON 6000. W Strefie Testów Fire będzie natomiast można obejrzeć

- Jak skutecznie i bezpiecznie izolować termicznie dachy oraz dachy budynków wysokich?

- Wielogazowe stacjonarne systemy detekcji CO,LPG,NO2. w garażach i parkingach zamkniętych

- Aluminiowo-szklane przegrody ognioodporne jako oddzielenia stref pożarowych i dróg ewakuacji. Możliwości techniczne , dostępne rozwiązania oraz przykłady realizacji

- Zasady projektowania i montażu kabli i przewodów do instalacji przeciwpożarowych w oparciu o wymagania CPR (Krajowa Deklaracja Właściwości Uzytkowych (KDWU)

- ZUP-230V – pierwszy na rynku, certyfikowany zasilacz z gwarantowanym wyjściem 230Vac. Funkcjonalność i przykłady zastosowania

- Detektory gazów wybuchowych w ochronie przeciwpożarowej ( urządzenia sygnalizacyjno-odcinające, monitoring gazowych promienników podczerwieni, monitoring akumlatorowni)

 

Jak wziąć udział w FIRE|KATOWICE 2019?

Dołącz do wydarzenia i już dziś bezpłatnie zarezerwuj miejsce:tel. 22 678 58 25, 507-501-137
e-mail: biuro(at)dndproject.com.pl
on-line poprzez formularz na stronie organizatora DND Project
 

Więcej informacji o Kongresie Pożarnictwa w Katowicach znajdziesz na stronie organizatora.

 

Jesteśmy Patronem Medialnym wydarzenia


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Zaproszenie Dla Architektów, Spotkania Dla Architektów

Architektura dla kultury ludowej
Architektura dla kultury ludowej

Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego w Sieradzu – to nowa placówka kultury, powołana przez samorzą ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera