Kongres Pożarnictwa Fire w Katowicach 2019 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kongres Pożarnictwa Fire w Katowicach

 

Czas czytania: ~3 min


18 kwietnia 2019 w Hotelu Novotel Katowice Centrum w samym Centrum Katowic, przy ul. Al. Roździeńskiego 16 odbędzie się Kongres Pożarnictwa FIRE Katowice 2019. To wydarzenie, które od lat cieszy się uznaniem wielu podmiotów i instytucji w branży, to miejsce spotkań profesjonalistów, ekspertów, specjalistów, projektantów, generalnych wykonawców inwestycji i prewentystów zawodowo związanych z problematyką bezpieczeństwa pożarowego. Wstęp wolny.

 

Kongres Pożarnictwa Fire w Katowicach

Co w programie konferencji dla architektów?

Na uczestników konferencji czeka bogaty blok poświęcony biernej ochronie przeciwpożarowej, detekcji i sygnalizacji pożarowej, nowościom w zakresie projektowania planów ewakuacyjnych oraz instalacji ppoż, bezpiecznych rozwiązań dla elewacji i fasad budynków wysokich,długotrwałej i bezpiecznej ochrony termicznej izolacją przed ogniem i wodą, wytycznych projektowania i wykonania obiektów budowlanych jako kluczowego czynnika zapobiegającego pożarom.Swój punkt widzenia przedstawią projektanci, generalni wykonawcy oraz rzeczoznawcy od zabezpieczeń ppoż.

 

Co nowego w programie Kongresu Pożarnictwa FIRE Katowice 2019?

Na szczególną uwagę zasługują nowe zagadnienia w programie katowickiego kongresu z obszaru problematyki z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach i sposobów na ich rozwiązanie w szczególności z zastosowaniem systemów bazujących na wełnie skalnej, rozwiązań dla elewacji i fasad budynków wysokich, metod poboru wody ze zbiorników przeciwpożarowych czy sterowania stałymi automatycznymi urządzeniami gaśniczymi w oparciu o centrale pożarowe. Wśród nowości zobaczyć będzie można system FOAMGLAS – będący odpowiedzią na długotrwałą, bezpieczną izolację i ochronę termiczną przed wodą i ogniem. Po raz pierwszy mogli go przetestować uczestnicy kongresu we Wrocławiu.Jest to innowacyjna technologia pozwalająca zoptymalizować koszty i czas w procesie projektowania i wykonania obiektów. Eliminujem.in. mostki termiczne na połączeniach konstrukcji ścian z płytami, ścianami fundamentowymi, stropami jako termoizolacja ścian od wewnątrz w budynkach wysokich, galeriach handlowych oraz obiektach objętych specjalnym nadzorem konserwatorskim.

 

Konfrontacja przepisów przeciwpożarowych z praktyką na budowach

Wśród wiodących tematów na wyróżnienie zasługują przygotowane przez Radę Programową – Panele Eksperckie w zakresie przepisów bezpieczeństwa pożarowego i ich wpływie na projektowanie i realizację zapisów w praktyce, przygotowane przez  mgr inż. Monikę Hyjek - Absolwentkę Politechniki Wrocławskiej, Członka SITP oraz Zespołu Redakcyjnego Wytycznych„ Bezpieczeństwo Pożarowe Dachów” Stowarzyszenia DAFA oraz mgr inż. Małgorzatę Sawczuk, Projektanta i Wykładowcę Studium Podyplomowego Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w zakresie projektowania instalacji tryskaczowych.

 

Certyfikowane Warsztaty, po wiedzę i praktykę na kongres

Na praktyków czeka bogaty program wykładów, w tym warsztatów przygotowanych firmę Polon Alfa na temat realizacji scenariuszy do działań w czasie pożaru w oparciu o system POLON 6000. W Strefie Testów Fire będzie natomiast można obejrzeć

- Jak skutecznie i bezpiecznie izolować termicznie dachy oraz dachy budynków wysokich?

- Wielogazowe stacjonarne systemy detekcji CO,LPG,NO2. w garażach i parkingach zamkniętych

- Aluminiowo-szklane przegrody ognioodporne jako oddzielenia stref pożarowych i dróg ewakuacji. Możliwości techniczne , dostępne rozwiązania oraz przykłady realizacji

- Zasady projektowania i montażu kabli i przewodów do instalacji przeciwpożarowych w oparciu o wymagania CPR (Krajowa Deklaracja Właściwości Uzytkowych (KDWU)

- ZUP-230V – pierwszy na rynku, certyfikowany zasilacz z gwarantowanym wyjściem 230Vac. Funkcjonalność i przykłady zastosowania

- Detektory gazów wybuchowych w ochronie przeciwpożarowej ( urządzenia sygnalizacyjno-odcinające, monitoring gazowych promienników podczerwieni, monitoring akumlatorowni)

 

Jak wziąć udział w FIRE|KATOWICE 2019?

Dołącz do wydarzenia i już dziś bezpłatnie zarezerwuj miejsce:tel. 22 678 58 25, 507-501-137
e-mail: biuro(at)dndproject.com.pl
on-line poprzez formularz na stronie organizatora DND Project
 

Więcej informacji o Kongresie Pożarnictwa w Katowicach znajdziesz na stronie organizatora.

 

Jesteśmy Patronem Medialnym wydarzenia


Podepnij swój artykuł

tagi

Zaproszenie Dla Architektów, Spotkania Dla Architektów

Restauracja z luksferów w Tajlandii
Restauracja z luksferów w Tajlandii

W tajskiej wiosce Banu Run położonej nieopodal miasta Ayutthaya zrealizowano osobliwy projekt o nazw ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera