Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Webinarium AHEC: Amerykańskie drewno liściaste: gatunki, odnawialność, zastosowanie w budownictwie

 

Czas czytania: ~3 min


Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematyką, które odbędzie się 24 kwietnia 2019 roku. Tematem webinarium, które poprowadzi stowarzyszenie AHEC będzie amerykańskie drewno liściaste: gatunki, odnawialność, zastosowanie w budownictwie.

 

AHEC, Amerykańskie drewno liściaste, drewno w budownictwie, szkolenie dla architektów

Zobacz program szkolenia dla architektów

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim.
Termin: 24.04.2019 godz. 11:00
Osoba prowadząca: Neil Summers - ukończył studia w zakresie technologii drewna na Uniwersytecie Buckinghamshire, a następnie został asystentem na Wydziale Nauk Biologicznych Imperial College w Londynie. W kolejnych latach pracował dla firmy Protim w Marlow, był odpowiedzialny za działalność handlową w brytyjskim oddziale organizacji Osmose, by wreszcie na bazie licznych doświadczeń i szerokiego zakresu wiedzy założyć w 2011 roku własną firmę doradczą, Timber Dimension. Aktualnie współpracuje z Stowarzyszeniem Handlowym Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego, koncentrując się na badaniach nad rozwojem technologicznym.
Tytuł prezentacji: Amerykańskie drewno liściaste: gatunki, odnawialność, zastosowanie w budownictwie

Wstęp do webinarium:

Webinarium stanowi wprowadzenie do tematu amerykańskich gatunków drewna liściastego, ich estetyki, a także potencjału środowiskowego i budowlanego. Uczestnikom webinarium zaprezentowany zostanie także krótki opis programu informacyjnego dotyczącego amerykańskich gatunków drewna, prowadzonego na całym świecie przez Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC), zachęcające do szerszego wykorzystania wszystkich dostępnych i w pełni odnawialnych gatunków drewna. Oprócz tego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z charakterystyką materiałową amerykańskich gatunków drewna wykorzystanych do projektowania i produkcji wybranych projektów AHEC, stworzonych we współpracy z wiodącymi architektami na świecie, takimi jak Alex de Rijke, Amanda Levete czy Alison Brooks.

 

Drewno stało się powszechnie cenionym materiałem w architekturze i jako „nowy, cudowny materiał budowlany” szybko przejmuje funkcje do niedawna realizowane przez beton i stal. Krótsze czasy budowy, niższy poziom hałasu na budowie, niższy poziom emisji CO2 – to tylko niektóre z korzyści, które sprawiają, że drewno stało się tak atrakcyjne dla konstruktorów, a nowe rozwiązania technologiczne i inżynieryjne sprawiają, że materiał ten staje się coraz bardziej wydajny. Wraz ze wzrostem popularności drewna, coraz istotniejsze staje się zrozumienie przez architektów różnic pomiędzy gatunkami, zarówno pod względem samej struktury materiału, jak i jego estetyki, co osobom decydującym o wyborze materiałów pozwoli podejmować bardziej przemyślane decyzje w zakresie projektowania i wyboru odpowiedniego gatunku drewna do danego zadania.

 

Najważniejsze zagadnienia prezentacji:

1. Gatunki drewna amerykańskiego: przegląd dostępnych gatunków, ich właściwości i kluczowych obszarów zastosowania; wskazówki techniczne w zakresie doboru materiału.

 2. Innowacyjne zastosowania drewna: studia przypadków i projekty, takie jak The Smile czy Maggie’s in Oldham, obrazujące potencjał zastosowania drewna amerykańskiego jako materiału budowlanego w postaci drewna klejonego krzyżowo (CLT – cross-laminated timber), drewna modyfikowanego termicznie (TMT – thermally modified timber), a także drewna klejonego warstwowo (glulam).

 3. Odnawialność: krótkie omówienie najnowszych osiągnięć w zakresie zarządzania zasobami leśnymi – interaktywna mapa lasów amerykańskich, która dokładnie obrazuje przyrost, wycinkę i występowanie poszczególnych gatunków drewna na terenie kontynentu północnoamerykańskiego; narzędzie do analizy cyklu życia produktów z drewna (LCA), które zapewnia kompleksową analizę informacji środowiskowych dotyczących wszystkich gatunków drewna amerykańskiego, z uwzględnieniem kalkulatora przyrostu 1m3 w sekundach dla dowolnego gatunku drewna amerykańskiego.

 

Po zakończonym szkoleniu w ciągu 7 -14 dni zostanie wysłany certyfikat uczestnictwa drogą mailową. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

 

Pytania prosimy kierować na adres: [email protected]

 

Zapisz się na bezpłatne szkolenie dla architektów: TUTAJ

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Webinar, Webinarium, Webinarium Dla Architektów, Szkolenie Architektoniczne, Szkolenie Dla Architektów, Budownictwo, Hot

Proekologiczne przedszkole w Regułach
Proekologiczne przedszkole w Regułach

Pełny program dydaktyczny z uwzględnieniem wyrównywania dysfunkcji i dostępność dla osób z ogranicze ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez h ...

E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.
E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.

Dewzrost to pojęcie, które od dawna już definiuje myślenie, którego celem jest alternatywne ukierunk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera