Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rem Koolhaas. Papież architektury? - pokaz filmu Koolhaas Houselife, spacer po CKK Jordanki

 

Czas czytania: ~2 min


14 maja 2019 o godz. 17:30 w Centrum Kulturalno - Kongresowym Jordanki w Toruniu (Aleja Solidarności 1-3,) odbędzie się drugie spotkanie dla architektów organizowane przez znanego producenta bitumicznych pokryć dachowych oraz systemów dachów zielonych, firmę Bauder. Goście spotkania będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, posłuchać ciekawej dyskusji pt. "Rem Koolhaas. Papież architektury, a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki. Wszystko w lekkiej, przyjemnej atmosferze.

 

bauder, Koolhaas Houselife, spotkanie dla architektów

To już druga edycja wydarzenia „Spotkania z architekturą” organizowana przez firmę Bauder we współpracy z Grupą Sztuka Architektury. Przygotowany przez organizatorów bogaty program koncentruje się na tematach architektonicznych wzbogaconych o garść informacji technicznych na temat oferty produktowej Bauder.

 

W trakcie spotkania, na podstawie filmu Koolhaas Houselife, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy Rem Koolhaas jest faktycznie papieżem architektury. Pomogą nam w tym wyjątkowi goście m.in. Paweł Pietrzak, wiceprezes SARP o. Toruń, którzy wspólnie z publicznością postarają się znaleźć klucz do sukcesu architekta.

 

Na zakończenie spotkania goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki.

 

W trakcie spaceru o wyzwaniach architektoniczno-konstrukcyjnych związanych z niezwykle wymagającą i ciekawą bryłą  budynku opowie Aleksandra Zielazna–Pawlukiewicz, Kierownik Projektu z biura projektów Fort Polska, które zaprojektowało konstrukcję nośną budynku oraz prowadziło nadzór nad projektem w trakcie trwania budowy. Dowiecie się Państwo czym jest „pikado”, „zębate schody” oraz jak wyglądał proces urzeczywistnia wizji architektonicznej.

 

Jak mówi sam autor projektu, Fernando Menis, jest to nowoczesna bryła, która jednak nie odwraca się od swojego sąsiedztwa. Mimo że w gmachu dominują kształty, wylane z jasnego betonu, hiszpański architekt włączył do bryły płaszczyzny, zdobione tłuczoną cegłą – co ma być nawiązaniem do ceglanej architektury gotyku, jakiej wiele zachowało się w Toruniu

 

Krótko o filmie „Koolhaas Houselife”

Koolhaas Houselife w reż.Ila Beka i Louise Lemoine to film, który prezentuje jedną z ikon architektury współczesnej, dom w Bordeaux zaprojektowany przez znanego na calym świecie architekta Rema Koolhaasa. Villa Floriac oddana została do użytku w 1988 roku. Dom wypełniony jest nietypowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi życie poruszających się na wózku mieszkańcowi. Przewodnikiem po współczesnej architekturze nietypowego domu jest gospodyni Guadalupe Acedo. To z jej perspektywy poznajemy funkcjonowanie ikony architektury od środka. Pełen humoru, pouczający film, na którym z pewnością nie można sie nudzić.

 

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja.

Jeśli nie widzisz formularza kliknij TUTAJ

 

 

Bauder jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie. Od ponad 150 lat firma jest prowadzona przez właścicieli. Bauder oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, izolacji i zazieleniania zapewniając w ten sposób projektantom, deweloperom i podwykonawcom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu bądź modernizacji dachu.Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Zaproszenie Dla Architektów, Spotkania Dla Architektów, Spotkanie Architektoniczne, Spotkanie Z Architekturą

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera