Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu - spacer architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


31 maja 2019 o godzinie 17.00 odbędzie się spacer architektoniczny po terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi dziennikarz i krytyk architektury Jakub Głaz przy wsparciu architekta Wojciecha Tkaczyka. Wstęp wolne. Zapisy

 

AWF Poznań, SARP Poznań, Jakub Głaz

Wstęp do spaceru architektonicznego

Główny budynek AWF jest jednym z najlepszych przykładów architektury modernistycznej w Poznaniu. Powstał w 1972 roku, według projektu wybitnego architekta Marka Leykama, wielu krytyków uważa, że jest to jeden z jego najlepszych obiektów. Niska horyzontalna bryła podzielona jest na trzy niezależne od siebie części, druga kondygnacja - częściowo nadwieszona nad partnerem jest całkowicie przeszklona- dzięki czemu budynek sprawia wrażenie "lekkiego". Według projektu Leykama pierwotnie główny budynek AWF miał być zwieńczony futurystycznym spodkiem, który pełniłby funkcję sali wykładowej.


Podczas spaceru uczestnicy odwiedzą także Budynek Dydaktyczny- autorstwa architekta Jerzego Gurawskiego oraz Halę Sportową pracowni Neostudio.

 

Więcej informacji o spacerze architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Spacer Architektoniczny , Zaproszenie Dla Architektów

Dom Ogrodu w Poznaniu. Nowa brama do poznańskiej flory
Dom Ogrodu w Poznaniu. Nowa brama do poznańskiej flory

Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po ponad stuleciu działalności zyskał sw ...

Dom Autorodzinny Koniecznego idzie na sprzedaż
Dom Autorodzinny Koniecznego idzie na sprzedaż

Jeden z betonowych domów Roberta Koniecznego trafił na rynek nieruchomości. Dom Autorodzinny z 2013 ...

Społeczne mieszkalnictwo bez banału ? Czy TBS Grójecka przełamało klątwę budownictwa społecznego ?
Społeczne mieszkalnictwo bez banału ? Czy TBS Grójecka przełamało klątwę budownictwa społecznego ?

Siedemnaście lat oczekiwania, ruchliwe skrzyżowanie i budżet samorządowy. Gdy większość realizacji z ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera