Od wizji do projektu. Conditions - wykład architektoniczny Dorte Mandrup w Warszawie - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Od wizji do projektu. Conditions - wykład architektoniczny Dorte Mandrup

 

Czas czytania: ~2 min


18 października 2019 o godz. 18:00 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 55) odbędzie się wykład architektoniczny z cyklu „Od wizji do projektu” pt.: CONDITIONS, który wygłosi Dorte Mandrup. Wstęp wolny. Rejestracja.

 

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, Dorte Mandrup, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, wykład architektoniczny, wykład dla studentów architektury

Dorte Mandrup w Warszawie

Dorte Mandrup to mistrzyni architektury światowego formatu. Duńska architekt od 1999 roku prowadzi własną pracownię Dorte Mandrup Arkitekter, która przez lata działania wypracowała niepowtarzalny styl projektowy. Mandrup zdobyła uznanie zarówno użytkowników swoich obiektów, jak i międzynarodowych gremiów architektonicznych. Wyłamywanie się ze schematów to jej znak rozpoznawczy, od lat działa na przekór konwencjom, ale w zgodzie z naturą i poszanowaniem do zabytków. To właśnie dzięki temu podejściu studio Dorte Mandrup Arkitekter wybrane zostało przez jury międzynarodowego konkursu do zaprojektowania Centrum Icefjord w objętym patronatem UNESCO regionie Ilulissat na Grenlandii.

 

Aktywny dialog z przestrzenią, a nie jednostronne podporządkowywanie jej człowiekowi spowodowało, że Centrum Icefjord to już kolejny, piąty projekt studia Dorte Mandrup Arkitekter, który wybrany został do realizacji przez UNESCO. Inną realizacją powstałą pod patronatem tej instytucji była m.in. rozbudowa Wadden Sea Centre, ośrodka wystawowego mieszczącego się w rezerwacie biosfery na Morzu Wattowym, czyli szerokiej równinie położonej w strefie przypływów morza. To właśnie o kulisach powstawania tych projektów, wnikaniu w kontekst danej przestrzeni i budowaniu całościowej koncepcji w oparciu o analizę otoczenia opowie podczas warszawskiego wykładu Dorte Mandrup.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera książki pt. „Terrain vague jako przestrzenie kulturotwórcze” autorstwa arch. Małgorzaty Neumann i arch. Zofii Zuchowicz, laureatek Konkursu Fundacji TEORIA 2018. Publikacja wydana przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza jest już szóstą w ramach serii „Architektura kultury – kultura architektury”.


Nie zabraknie również prezentacji finałowego projektu „Oddział Warszawa” autorstwa arch. Agnieszki Dąbek, laureatki fundacyjnego Stypendium PRAKTYKA 2018.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Wykład Architektoniczny, Wykład Dla Architektów, Zaproszenie Dla Architektów

P180 - biurowiec na smog
P180 - biurowiec na smog

P180 - taką nazwę nosić będzie biurowiec, którego budowa właśnie rozpoczęła się w Warszawie. Piętnas ...

Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online
Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online

Laureatem tegorocznego Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 w kategorii kubatura/obiekty publiczn ...

Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards
Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards

Międzynarodowy konkurs Architizer A+Awards miał w tym roku swoją ósmą edycję. Jego organizatorzy szc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera