Hydroizolacja na miarę XXI w z webertec Superflex D3 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Hydroizolacja na miarę XXI w.

 

Czas czytania: ~2 min


Każde ściany fundamentowe, balkon, łazienka, balkon czy basen wymagają zabezpieczenia przed wodą. Woda nie może naruszać ich struktury i konstrukcji. Jak zatem zapewnić całkowitą wodoszczelność takich powierzchni? Na rynku dostępna jest nowa, elastyczna, mikrozaprawa uszczelniająca webertec Superflex D3.

 

Hydroizolacja webertec Superflex D3

Superflex D3 to szlam mineralny, który stanowi idealną zaprawę do uszczelnienia i zabezpieczenia przed wodą wielu typów powierzchni. Nowa mikrozaprawa jest bardzo elastyczna i świetnie przylega do podłoża. „Dla wykonawcy hydroizolacji ważne jest, aby po otwarciu i przemieszaniu materiał długo zachowywał przydatność do użycia. webertec Superflex D3 spełnia to kryterium i zachowuje swoje właściwości zdecydowanie dłużej niż inne porównywalne produkty tego rodzaju na rynku. Wydajna i prosta w  aplikacji zaprawa webertec Superflex D3 sprawdzi się w każdym domu i obiekcie, który wymaga zabezpieczenia przed wodą, czyli praktycznie wszędzie”, mówi Piotr Krupa, kierownik produktu zaprawy techniczne Weber.

 

Przyjazna hydroizolacja

Nowa mikrozaprawa jest bardzo elastyczna i wytrzymała. Z łatwością przykrywa rysy do 2 mm i zapewnia skuteczną ochronę mocno obciążonych elementów konstrukcji, nawet tych pracujących w bardzo niskich temperaturach.

 

Pracę z nowym szlamem mineralnym łatwo jest polubić. Wystarczy nałożenie dwóch warstw o łącznej grubości 2 mm, aby zyskać w pełni wodoszczelną powłokę. Jedna warstwa zaprawy schnie już w ciągu 3-4 godz., co zapewnia bardzo dobre tempo prac przy hydroizolacji domu.

 

Zabezpieczenie domu przed wilgocią zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, jest z jednej strony bardzo ważne, z drugiej zaś stosunkowo pracochłonne. Dlatego warto sięgać po produkty, które są pewne i wydajne.

weber

hydroizolacja webertec Superflex D3

Hydroizolacja, która uszczelnia i zabezpiecza przed wodą

Zaprawę można stosować jako hydroizolację podpłytkową w łazienkach oraz na balkonach i tarasach. Sprawdzi się też do zabezpieczenia przed wodą podstaw domu, czyli fundamentów.

 

Na domach jednak nie koniec. To idealna hydroizolacja także na baseny i zbiorniki wody pitnej, a także oczyszczalnie ścieków. Produkt jest całkowicie bezpieczny, bo posiada atest PZH na kontakt z wodą pitną i jest odporny na działanie wody chlorowanej (O2P). Mikrozaprawę można też bez problemu używać do zabezpieczenia przed wodą powierzchni, na których instalowane jest ogrzewanie podłogowe.

 

O tym, jakie szkody może spowodować niechciana woda czy wilgoć wie każdy właściciel domu. Dlatego tak ważna jest właściwie dobrana hydroizolacja, która przeciwdziała zawilgoceniu murów i rozwojowi grzybów. Jeśli do zabezpieczenia przed wodą domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz użyjesz zaprawy webertec Superflex D3 nie masz się czego obawiać - Twój dom będzie chroniony skutecznie i trwale.

 

Źródło: Weber

Więcej informacji znajdziesz na stronie Weber


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie

Nietypowy, biały dom od Moomo Architects
Nietypowy, biały dom od Moomo Architects

Spadzisty dach, jasna elewacja, prosta bryła – opis projektu architektonicznego pracowni Moomo nie o ...

Nowe Muzeum Piłsudskiego – beton obok dworu
Nowe Muzeum Piłsudskiego – beton obok dworu

14 sierpnia 2020 roku, jako jeden z elementów programu państwowych obchodów setnej rocznicy Bitwy Wa ...

Rusza budowa dworca Warszawa Zachodnia
Rusza budowa dworca Warszawa Zachodnia

Dworzec Warszawa Zachodnia w swoim obecnym wcieleniu już dawno nie spełnia wymogów, jakie współcześn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera