Pokaz filmu Koolhaas Houselife, spacer po Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Pokaz filmu Koolhaas Houselife w Lublinie - odwołany

 

Czas czytania: ~2 min


27 listopada 2019 o godz. 17:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1, poziom -1) odbędzie się trzecie spotkanie dla architektów organizowane przez znanego producenta bitumicznych pokryć dachowych oraz systemów dachów zielonych, firmę Bauder. Goście spotkania będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CSK. Wstęp wolny. Zapisy.

 

Spotkanie dla architektów

To już trzecia edycja wydarzenia „Spotkania z architekturą” organizowana przez firmę Bauder we współpracy z Grupą Sztuka Architektury. Przygotowany przez organizatorów bogaty program koncentruje się na tematach architektonicznych wzbogaconych o garść informacji technicznych na temat oferty produktowej Bauder.

 

Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film Koolhaas Houselife w reż.Ila Beka i Louise Lemoine, który prezentuje jedną z ikon architektury współczesnej, dom w Bordeaux zaprojektowany przez znanego na całym świecie architekta Rema Koolhaasa. Villa Floriac oddana została do użytku w 1988 roku. Dom wypełniony jest nietypowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi życie poruszającemu się na wózku mieszkańcowi. Przewodnikiem po współczesnej architekturze nietypowego domu jest gospodyni Guadalupe Acedo. To z jej perspektywy poznajemy funkcjonowanie ikony architektury od środka. Pełen humoru, pouczający film, na którym z pewnością nie można się nudzić.

 

Na zakończenie spotkania goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze po Centrum Spotkania Kultury, który poprowadzi dr Magda Parzyszek z Biura Organizacji Działań Kulturalnych CSK. Pani Magda opowie historię powstania budynku, omówi idee, które wpłynęły na taki, a nie inny wygląd projektu, nie zabraknie również kilku ciekawostek. Program oprowadzania bazuje na oprowadzaniach kuratorskich prof. Bolesława Stelmacha i jego książce.

 

Zaprojektowany przez Bolesława Stelmacha budynek stanął w samym centrum miasta, przy ruchliwych Alejach Racławickich. Jest cofnięty w stosunku do ulicy, co sprawia, że poprzedza go publiczny plac, wyposażony w elementy małej architektury i przystosowany do organizowania plenerowych imprez. Sporą atrakcją jest fakt, że na fasadzie z ukośnych paneli z corianu można wyświetlać obrazy niczym na gigantycznym ekranie, można też ją podświetlać na wiele kolorów, tworząc tym samym tło dla dziejących się na placu wydarzeń. Zobacz Centrum Spotkania Kultur

 

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja.

Jeśli nie widzisz formularza kliknij TUTAJ

 

Bauder jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie. Od ponad 150 lat firma jest prowadzona przez właścicieli. Bauder oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, izolacji i zazieleniania zapewniając w ten sposób projektantom, deweloperom i podwykonawcom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu bądź modernizacji dachu.Podepnij swój artykuł

tagi

Spacer Architektoniczny, Spotkania Dla Architektów, Zaproszenie Dla Architektów, Hot

Most w Siekierkach – atrakcja na granicy
Most w Siekierkach – atrakcja na granicy

Kiedyś most w miejscowości Siekierki służył komunikacji kolejowej; z czasem jednak nieco przestarzał ...

Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021
Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021

Od 1 do 3 grudnia 2021 roku w Lizbonie odbywać się będzie World Architecture Festival 2021. Jednym z ...

WXCA projektuje dom dla młodych matek
WXCA projektuje dom dla młodych matek

Na warszawskim Ursynowie powstanie pierwszy w Polsce dom dla usamodzielniających się nastoletnich ma ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera