Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak zaprojektować ciekawy wystrój restauracji? Zobacz 3 inspiracje.

 

Czas czytania: ~3 min


Wystrój restauracji jest niezwykle istotną kwestią. Zaprojektowanie wnętrza restauracji to ciekawy temat dla większości architektów. Wnętrze to musi być przyjazne użytkownikom, spójne z charakterem serwowanej kuchni, zgodne z obowiązującymi przepisami, łatwe do utrzymania w czystości, trwałe, bezpieczne i efektowne wizualnie. Aranżacje restauracji mogą być naprawdę różne, a często ograniczeniem jest jedynie kreatywność projektanta. Zastanawiasz się, jak zaprojektować restauracje? Zobacz 3 inspirujące pomysły na wystrój restauracji.

 

Restauracja i jej wystrój – indyjskie wnętrze restauracji Bombaj Masala

Restauracja Bombaj Masala znajduje się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wnętrze tej restauracji jest wyjątkowo oryginalne. Dzięki parametrycznej strukturze z miedzianych rurek goście mogą poczuć się jak w kolorowych i pełnych blasku Indiach.

Poczucie luksusu budują blask i złoto. Jednak w tym wnętrzu chodziło o coś innego - o wyrażenie indyjskiej myśli estetycznej, jednak w bardzo współczesnym wydaniu. Za wystrój wnętrza odpowiedzialna jest pracownia A8 ARCHITEKTURA Piotr Lewandowski. Jak mówią sami architekci, ich celem było "stworzenie na warszawskiej Pradze wnętrza, które przenosiłoby swoich gości nie tylko w kulinarną, ale i estetyczną podróż do Indii. Miało być orientalnie, ale i współcześnie". Inspiracją wystroju tego wnętrza bezapelacyjnie była kultura i sztuka dalekiej Azji. Aranżacja restauracji przenosi gości do zupełnie innego świata.

Wystrój restauracji Bombaj Masala w Warszawie
Wystrój restauracji Bombaj Masala w Warszawie

Zobacz aranżację wnętrza restauracji Bombaj Masala, którego autorem jest pracownia A8 ARCHITEKTURA.

Restauracja i wystrój wnętrz – luksusowa restauracja Arco w Gdańsku

Dla miłośników najlepszej kuchni oraz pięknych wnętrz pojawiła się w Gdańsku nowa restauracja Arco zlokalizowana na 33. piętrze Olivia Star. Aranżacja wnętrza tej restauracji ma źródła w najlepszych kuchniach ze światową renomą.

Swoją kuchnię postanowił zaserwować Paco Perez, światowej sławy, hiszpański szef kuchni, którego niezwykły smak doceniony został 5-ma gwiazdkami Michelin. Pod jego nazwiskiem w budynku Olivia Star znajdują się w zasadzie dwie oddzielne restauracje. Dwie przestrzenie tworzą spójną całość zarówno wizerunkową, jak i funkcjonalną. Bardziej dostępna i mniej formalna Treinta y Tres dopełnia wyszukane wnętrza Arco, w której znajduje się jedynie 30 miejsc dla gości. Obie restauracje łączy winiarnia licząca około 800 pozycji najlepszych trunków.

Luksusowe wnętrze restauracji Arco
Luksusowe wnętrze restauracji Arco

Zobacz luksusowe wnętrze restauracji Arco, którego autorem jest pracownia Tarruella Trenchs Studio.

 

Restauracja i jej aranżacja – kameralny wystrój restauracji i pubu Wartownia

Wartownia to otwarta w Kostrzynie nad Odrą restauracja i pub. Inspiracje tego wnętrza restauracji są oczywiste. Wnętrze w bezpośredni sposób nawiązuje do otaczającego miasto środowiska naturalnego, czyli borów i lasów. Stąd też taki, a nie inny wybór palety barw czy materiałów wykończeniowych. Udało się stworzyć wnętrze, w którym każdy klient może poczuć się swobodnie. Aranżację lokalu wykonała pracownia Init – architektura wnętrz, wzornictwo z Gorzowa Wielkopolskiego.

Lokal o powierzchni 290 m2 podzielony został na dwie części. Pierwsza to część barowa, drugą natomiast stanowi sala przeznaczone na imprezy okolicznościowe. Tam też mogą zostać rozstawione modułowe meble, zaaranżowane adekwatnie do wydarzenia.

Zobacz kameralny wystrój wnętrza restauracji i pubu Wartownia, zaprojektowane przez pracownię Init Architektura Wnętrz, Wzornictwo

Kameralne wnętrze restauracji i pubu Wartownia w Kostrzynie
Kameralne wnętrze restauracji i pubu Wartownia w Kostrzynie

Zobacz kameralne wnętrze restauracji i pubu Wartownia, zaprojektowane przez pracownię Init Architektura Wnętrz, Wzornictwo

 

Odwiedź nasz serwis sztuka-wnętrza.pl i przekonaj się, czy projekty są warte uwagi!

 


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Aranżacja Restauracji, Wnętrze Restauracji, Restauracja, Wystrój Wnętrza, Wnętrza Publiczne, Aranżacja Wnętrza

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

Dom na Kujawach z widokiem na jezioro
Dom na Kujawach z widokiem na jezioro

W sercu Kujawsko-Pomorskiego, nad brzegiem malowniczego jeziora, wznosi się wyjątkowy dom, który sta ...

E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja.

Architektura i akustyka to dwie dziedziny nierozerwalnie ze sobą związane. Wraz z nieustannie rosnąc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera