Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bloki. Architektura jako zapis - pokaz filmu

 

Czas czytania: ~ 1 min


29 stycznia 2020 o godz. 18:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak (Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4) odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego pt. Bloki. Architektura jako zapis. Wstęp wolny.

 

Bloki. Architektura jako zapis

Bloki. Architektura jako zapis w reż. Konrada Królikowskiego

"12 milionów Polaków mieszka w blokach. Ich istnienie jest dla nas oczywiste. Są niemal przezroczyste, raczej nielubiane, konieczne. Film dokumentalny "Bloki" pokazuje głębsze, nieoczywiste aspekty istnienia bloków i osiedli mieszkaniowych, źródła ich powstania, inspiracje, sposoby budowy, rewitalizacje lub wyburzenia. Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie bloki są zapisem skomplikowanej historii współczesnej Polski. Na film składają się wywiady z twórcami polskich osiedli, architektami, budowniczymi, działaczami i decydentami oraz mieszkańcami. Drugą grupę stanowią eksperci, którzy reprezentują zewnętrzny punkt widzenia, krytycy architektury, antropologowie, historycy. Film jest pierwszym długometrażowym, szerokim i wieloaspektowym obrazem poświęconym budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku 56 do współczesności. Składają się na niego między innymi wywiady z architektami - najważniejszymi twórcami znanych polskich osiedli, lokatorami, krytykami architektury i historykami.


Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie są zapisem wielkich przemian powojennej Polski." - opis producenta.

 

Źródło: facebook.com/events/2469384776637054/


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Film O Architekturze , Zaproszenie Dla Architektów , Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Nowy standard w polskim budownictwie społecznym ?
Nowy standard w polskim budownictwie społecznym ?

Przez lata budownictwo społeczne w Polsce kojarzyło się głównie z cięciem kosztów i zaspokajaniem wy ...

Technolog medyczny i architekt – partnerstwo w imię jakości. Już 28 października 2026 odbędzie się kolejna edycja konferencji „Medycyna w Architekturze”
Technolog medyczny i architekt – partnerstwo w imię jakości. Już 28 października 2026 odbędzie się kolejna edycja konferencji „Medycyna w Architekturze”

Projektowanie współczesnego szpitala to balansowanie na granicy zaawansowanej inżynierii, medycyny o ...

Wyburzyli Mistera Budownictwa, by odpowiedzieć na nowy program użytkowy. Nowy Szczeciński Dom Sportu
Wyburzyli Mistera Budownictwa, by odpowiedzieć na nowy program użytkowy. Nowy Szczeciński Dom Sportu

Szczeciński Dom Sportu przez dekady stanowił ikonę modernistycznego Szczecina, lecz z biegiem lat pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera