Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Brązowy certyfikat Cradle to Cradle dla szkła powlekanego, laminowanego oraz float

 

Czas czytania: ~3 min


Trzy rodziny produktów Guardian Glass – szkło powlekane, laminowane oraz float – otrzymały Brązowy certyfikat Cradle to Cradle. Norma ta to uznana na całym świecie metodologia oceny atrybutów zrównoważonych produktów, a także odpowiedź przemysłu szklarskiego na wyzwania gospodarki obiegu zamkniętego.

 

certyfikat Cradle to Cradle

Produkty objęte normą są oceniane według pięciu obszarów wpływu, jaki wywierają na zdrowie człowieka oraz stan środowiska. To również motywacja do stałego rozwoju, ponieważ istnieje kilka poziomów certyfikacji, a certyfikat należy odnawiać co 2 lata.

 

Osiągnięcie każdego kolejnego poziomu wiąże się z koniecznością spełnienia bardziej rygorystycznych wymogów w ramach następujących kategorii:

- Wpływu materiału na zdrowie – optymalizacji składu chemicznego materiałów wykorzystywanych w produkcie/budynku w celu zminimalizowania ich szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka oraz środowisko.

- Recyklingu materiału – wyeliminowania pojęcia „odpadu” z zamiarem odzyskania 100% składników wykorzystywanych w danym procesie.

- Energii odnawialnej oraz zarządzania emisją dwutlenku węgla – wykorzystywania energii odnawialnej, pozytywnego wpływu producentów na źródła energii, równowagi środowiskowej, redukcji emisji dwutlenku węgla.

- Zrównoważonego zarządzania źródłami wody – traktowania wody jako cennego zasobu oraz promowanie efektywnych sposobów ograniczenia jej zużycia.

- Uczciwości społecznej – prowadzenia działalności w sposób etyczny oraz odpowiedzialny, z myślą o wszystkich stronach zainteresowanych, włączając w to łańcuch dostaw oraz środowisko.

certyfikat Cradle to Cradle

Korzyści płynące z kupowania produktów oznaczonych certyfikatem C2C

Twórcy produktów, producenci oraz marki z całego świata traktują normę produktową Cradle to Cradle jako wskazówkę w opracowywaniu oraz wytwarzaniu produktów, które pozytywnie wpływają na nas oraz naszą planetę. Coraz więcej marek, organizacji oraz norm zrównoważonego rozwoju, jak LEED czy BREEAM, postrzega C2C jako preferowane oznaczenie dla świadomie wybieranych produktów.

 

W kontekście budownictwa Cradle to Cradle Building Charter jest dokumentem, który ma zachęcać architektów i projektantów do tworzenia obiektów, których głównym założeniem już na etapie koncepcji jest wywieranie pozytywnego wpływu na otaczające je środowisko. Projektowanie oraz tworzenie budynków powinno być zgodne z zasadami Cradle to Cradle, a w trakcie tych procesów należy korzystać z szerokiej gamy produktów oraz materiałów oznaczonych znakiem C2C.   

 

Otrzymanie brązowego certyfikatu C2C przez szkło float, powlekane oraz laminowane produkowane przez Guardian to znaczący krok do zapewnienia zgodności naszych produktów z wizją, którą jest „poprawa ludzkiego życia poprzez dostarczanie produktów oraz świadczenie usług, które nasi klienci cenią bardziej, niż dostępne alternatywy, przy wykorzystywaniu mniejszej ilości surowców”. Wizja ta zakłada produkcję szkła, które redukuje zużycie energii oraz poprawia komfort użytkowników budynku.

 

To wielki sukces w historii Guardian Glass. Przez ostatnich dwanaście miesięcy osiem z naszych europejskich zakładów oraz około sześćdziesięciu pracowników z ponad piętnastu działów odpowiadało za jego osiągnięcie. Otrzymanie Brązowego certyfikatu potwierdza oddanie Guardian idei zrównoważonego rozwoju oraz fakt, że zajmujemy pozycję lidera w dziedzinie odpowiedzialnej produkcji szkła, które sprzyja środowisku.” - Guus Boekhoudt, Vice President Guardian Glass in Europe.

 

Źródło: Guardian Glass


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Technologie, Szkło, Szkło Architektoniczne

Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego

1 grudnia poznaliśmy wyniki konkursu „Piękny Wrocław” na najlepsze nowe realizacje architektoniczne ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera