Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biurowiec Bobrowiecka 8 - architektura a komfort pracy

 

Czas czytania: ~2 min


Bobrowiecka 8 w Warszawie to elegancki biurowo-usługowy budynek zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Obiekt ten to coś więcej niż tylko metry kwadratowe jako alternatywa dla biurowego zagłębia stolicy. To także tło dla większego zespołu urbanistycznego.

 

Biurowiec Bobrowiecka 8 od JEMS Architekci

Budynek Bobrowiecka 8 znajduje się dogodnej komunikacyjnie lokalizacji – nieopodal ulicy Sobieskiego i Czerniakowskiej, tuż przy wyjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego na Dolnym Mokotowie. Zapewnia to szybkie połączenie z innymi dzielnicami Warszawy, w tym oddalonym o 5 km centrum stolicy. Okolica znana jest również z dobrej dostępności ścieżek rowerowych oraz komunikacji miejskiej.

 

Budynek oferuje prawie 22 tys. m2 powierzchni biurowej wysokiej klasy oraz blisko 2,5 tys. m2 powierzchni usługowej. Biurowiec otoczony jest pieczołowicie zaprojektowanymi terenami zielonymi. Najemcy mają do dyspozycji podziemną, dwupoziomową halę garażową z 501 miejscami parkingowymi, restaurację oraz strefę fitness.

Biurowiec Bobrowiecka 8 od JEMS Architekci

Elegancka architektura biurowa

Bobrowiecka 8 to wysokiej jakości materiały użyte do realizacji budynku. Zastosowanie zrównoważonych rozwiązań problemów konstrukcyjnych poprzez wykorzystanie systemów architektonicznych ALUPROF, wiodącego producenta systemów aluminiowych w Europie, przyczyniło się do uzyskania spektakularnego efektu – tak w sferze estetyki, jak i konstrukcji.

 

Jednym z ważniejszych systemów wykorzystanych w tej inwestycji jest system okienno-drzwiowy MB-86, który jest produktem o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie pozwalają na umieszczenie kolejnej przegrody w strefie izolacji profilu, a dwukomponentowa uszczelka centralna świetnie izoluje przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą. To jednocześnie pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym użyto aerożelu.

 

Innym systemem wykorzystanym przy realizacji obiektu Bobrowiecka 8 jest system automatycznych drzwi przesuwnych MB-DPA. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, lecz także możliwość zbudowania konstrukcji o bardzo dużych gabarytach. W przypadku Bobrowieckiej 8 drzwi MB-DPA zostały wkomponowane w fasadę słupowo-ryglową na systemach ALUPROF MB-SR50N HI+.

 

Fasada ta posiada certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt w najwyższej z możliwych klasie A+, co potwierdza zasadność jej wykorzystania przy budowie obiektów energooszczędnych i pasywnych. Innym typem fasady ALUPROF, jaka została zastosowana w tej realizacji, jest wariant estetyczny fasady słupowo-ryglowej MB-SR50N PL, posiadający wyróżniające się listwy maskujące tworzące wyraźne podziały elewacji. W tym przypadku zastosowano fasadę w wersji z poziomą i pionową linią.

Biurowiec Bobrowiecka 8 od JEMS Architekci

Bliżej ekologii

Budynek Bobrowiecka 8 został zaprojektowany z myślą o funkcjonowaniu w niesztampowej przestrzeni biurowej, z dala od konwencjonalnych zagłębi korporacyjnych w Warszawie. Bryłę zaprojektowano korzystając z technologii BIM (Building Information Modeling), w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju (budynek otrzymał precertyfikat BREEAM International), co udało się osiągnąć między innymi dzięki wykorzystaniu systemów ALUPROF, spełniając założenia związane z ekologią, a także wymagania odnośnie estetyki.

 

Źródło: Aluprof


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Technologie, Okna, Drzwi

Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.
Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.

Współczesna architektura napotyka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, ekologią czy i ...

Park do spotkań i działań
Park do spotkań i działań

Klub Studencki Szkoły Głównej Handlowej „Park” działał na warszawskim Polu Mokotowskim od końca lat ...

Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.
Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.

Za nami trzecia edycja konferencji "Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze", której temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera