Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


startARCHITEKCI’19 - wystawa prac architektonicznych

 

Czas czytania: ~2 min


Do 21 kwietnia 2020 w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzyckiej 40) będzie można oglądać projekty dyplomowe obronione w 2019 roku na kierunku architektura. Wstęp wolny.

 

Wystawa architektoniczna startARCHITEKCI’19

Studenckie prace architektoniczne

Na wystawie startARCHITEKCI’19 można zobaczyć 107 projektów dyplomowych (64 inżynierskie i 43 magisterskie) spośród 186 obronionych w 2019 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Projekty zostały wytypowane do udziału w wystawie przez ich promotorów.

 

Projekty są prezentowane na sześciu kondygnacjach nowego skrzydła Wydziału Budownictwa i Architektury – od parteru do piątego piętra.

 

Projekty są eksponowane na wystawie w podziale na 8 grup tematycznych: DOPEŁNIENIE, POTENCJAŁ, OD NOWA, DWOISTOŚĆ, MECHANIZM, DIALOG Z HISTORIĄ, WARSZTAT iROZWÓJ. Ma to pomóc zwrócić uwagę na tkwiące w projektach wartości. W przypadku projektów wykonanych dla tych samych miejsc Z tego też względu projekty inżynierskie i magisterskie eksponowane są razem. W niniejszej broszurze zostały one odróżnione od siebie poprzez podanie przy imionach i nazwiskach autorów stopni (inż. arch. lub mgr inż. arch.) uzyskanych przez nich dzięki obronie prezentowanych na wystawie projektów. 

 

Podczas trwania wystawy odbędą się obrady jury dziesiątej edycji, organizowanego przez Oddział Lublin Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski (Nagroda im. Tadeusza Witkowskiego), konkursu na najlepszy projekt magisterski, konkursu kwalifikującego dyplomowe projekty magisterskie do ogólnopolskich konkursów projektów dyplomowych (Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku SARP, Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna SARP-BDA. Jury to dokona także nominacji dyplomowych projektów inżynierskich do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji, oraz projektów magisterskich do międzynarodowego konkursu Young Talents Architecture Awards organizowanego przez Fundację Ludwiga Miesa van der Rohe.

 

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie startARCHITEKCI’19 będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych prezentacja wybranych przez jury około dwudziestu projektów, której dokonają ich autorzy. Przez pogłębienie wiedzy o projektach pomoże ona jury w dokonaniu ostatecznego wyboru. Ogłoszenie wyników konkursów lokalnych i kwalifikacji do konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych będzie częścią kolejnego wydarzenia towarzyszącego wystawie. Podczas niego odbędzie się także dyskusja o zgromadzonych na wystawie projektach z udziałem zaproszonych gości. 

 

Więcej informacji o wystawie architektury znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Wystawa Architektury, Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera