Dom leśny od pracowni 81.waw.pl - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dom leśny

 

Czas czytania: ~2 min


Pracownia 81.waw.pl na zamówienie świadomego i otwartego na nowe formy klienta stworzyła projekt architektoniczny domu jednorodzinnego. Budynek stanął na zalesionej działce i to otoczenie miało największy wpływ na ostateczny kształt i wygląd bryły.

 

Projekt domu jednorodzinnego

Dom w lesie

Leśne otoczenie jest zwykle najbardziej upragnionym wśród inwestorów, budujących domy. I praktyka, i badania pokazują, że las wpływa na człowieka bardzo pozytywnie i w takim otoczeniu można naprawdę odpocząć. Nic więc dziwnego, że w lasach powstają domy jednorodzinne, ale i obiekty stworzone tylko do wypoczynku, a nawet eksperymentalne projekty rekreacyjne.

Projekt domu jednorodzinnego

Dom Leśny – budynek, który komponuje się z otaczającą go przyrodą – to projekt architektoniczny warszawskiej pracowni 81.waw.pl. Dwukondygnacyjny budynek na parterze mieści – rozdzielone klatką schodową – strefy salonu i kuchni z jadalnią. Obok pokoju dziennego powstały także m.in. gabinet, jest tu wyjście na taras oraz wejście do domu, otoczone wiatrołapem. „Piętro stanowi jedną zwartą bryłę, która została „położona” na bryłę parteru. Podzielone jest na dwie strefy – pokój dziecka z garderobą i łazienką oraz sypialnię główną z garderobą i łazienką. Dzięki temu przestrzeń domowników została wyraźnie oddzielona” - opowiadają autorzy projektu architektonicznego.

Projekt domu jednorodzinnego

Projekt architektoniczny z łupka i drewna

Dom jednorodzinny swój plan „zawdzięcza” układowi działki – aby w pełni wykorzystać możliwości jej zabudowy dom można było postawić tylko na jednym fragmencie wyznaczonego terenu. Stąd nieregularny układ bryły parteru.

 

Wpisanie bryły w leśne otoczenie architekci postanowili osiągnąć za pomocą użytych do budowy materiałów. Mimo początkowych wątpliwości klientów, elewacje domu jednorodzinnego obłożono czarnym łupkiem, który koresponduje z pniami porastających działkę sosen. Aby jednak mieszkańcom zapewnić poczucie ciepła i przytulności liczne nisze i wnęki w bryle wyłożono jasnym drewnem. Tym samym z wnętrza domu widać właśnie ten materiał, zaś czarny kamień jest widzialny tylko z zewnątrz budynku.

 

Zdjęcia: Bartek Zaranek

Źródło: 81.waw.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Projekt Domu, Dom Jednorodzinny, Hot

Dom z czapką z pracowni IFAgroup
Dom z czapką z pracowni IFAgroup

W pracowni IFAgroup powstał projekt domu jednorodzinnego w jednej z dzielnic Gdańska. Ta okolica jes ...

Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu
Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu

Browary Warszawskie to kwartał położony na warszawskiej Woli. Zaprojektowany jako miejsce, w którym ...

Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach
Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Bauder, którego tematem będzie prezentacja innowacyj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera