Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI w. - promocja książki architektonicznej

 

Czas czytania: ~ 1 min


17 marca 2020 o godz. 18:00 w Muzeum Śląskim w Strefie Kultury w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1, stolarnia) odbędzie się promocja książki architektonicznej Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI w. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu Sztuka czytania. Wstęp wolny.

 

Ikony architektury w województwie śląskim  w XX i XXI w.

Architektura  śląska

Książka architektoniczna dr hab. Irmy Koziny podejmuje wątek wyjątkowych dla przestrzeni Śląska obiektów, które pod różnym kątem i w oparciu o rozmaite aspekty zyskują zdaniem Autorki miano ikon architektury regionu.

Wybór obiektów, które zyskały jej zdaniem miano ikon architektury regionu, jest zatem poparty wysokimi kompetencjami merytorycznymi i stanowi syntezę wieloletnich studiów źródłowych i badań terenowych Autorki. W sposób niezwykle wyważony i w oparciu o naukowy obiektywizm, śledzi skomplikowane konteksty polityczne Górnego Śląska oraz ich wpływ na kształtowanie się architektury regionu. Bez zbędnego obciążania ideologią, podkreśla wkład w przestrzeń regionu zarówno Drugiej Rzeczypospolitej, jak i czasów PRL, nie pomijając także Nazistowskich Niemiec. Przede wszystkim jest to bogata, wielowątkowa narracja, która ujmuje zagadnienie architektury z kilku perspektyw, czyniąc z niej istotną analizę i interpretację, a jednocześnie inspirującą lekturę dla wszystkich miłośników Śląska, architektury oraz kultury i historii regionu.

Goście spotkania:
• dr hab. Irma Kozina
• dr Zofia Oslislo-Piekarska
• Beata Chomątowska
• Moderator: redaktor Anna Dudzińska

 

Źródło: facebook.com/events/533922523896369/


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Książka Architektoniczna , Książka Dla Architektów , Książka O Architekturze

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera