Na co zwrócić uwagę szukając nowego mieszkania? Poradnik - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Na co zwrócić uwagę szukając nowego mieszkania?

 

Czas czytania: ~3 min


Zakup nowego mieszkania to olbrzymie przeżycie w wieku każdego człowieka - w końcu chodzi o zakup miejsca, w którym spędzi się wiele lat życia, a prawdopodobnie nawet całe życie. Dlatego nie jest to decyzja, którą można podjąć szybko i bez starannego przemyślenia. Musisz wziąć pod uwagę naprawdę wiele czynników, by nie żałować późniejszej decyzji w bliższym lub dalszym okresie czasu. Na co zwrócić uwagę? Co pomoże ci podjąć decyzję i jak się do tego przygotować? Co tak naprawdę jest ważne, gdy szukasz mieszkania dla siebie i swojej rodziny? Dowiedz się!

 

Nowe mieszkanie

Poszukiwanie nowego mieszkania to zajęcie bardzo angażujące - zajmuje czas i energię, jednak warto jest się na to zdecydować. Jeśli mieszkasz w Krakowie lub planujesz właśnie z nim związać swoje dalsze życie, powinien cię zainteresować rynek pierwotny kraków na Obido.pl - to najlepszy sposób na to, by szybko - i, co ważniejsze - także skutecznie - rozeznać się w sytuacji. W ten sposób uda ci się podjąć najlepszą decyzję przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa - będziesz dobrze zorientowany w temacie, dlatego będziesz mógł spędzić więcej czasu zajmując się innymi kwestiami. Co się tak naprawdę liczy, gdy szukasz nowego mieszkania?

 

Sposób finansowania

Finanse to jedna z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. W końcu to od nich zależy, czy dasz radę zakupić dane mieszkanie, czy powinieneś jednak szukać czegoś z innej półki cenowej. Do wyboru masz tak naprawdę 2 typy finansowania: pierwszym z nich jest kredyt hipoteczny, a drugim - oczywiście - gotówka. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, nie każdy może też pozwolić sobie na wyłożenie tak dużej kwoty od razu, dlatego warto rozważyć wszelkie opcje. Jeśli zdecydujesz się na kredyt hipoteczny, będziesz musiał zdecydować też o banku, w którym go weźmiesz, bo to od niego zależą zasady jego otrzymania, a także późniejsza wysokość rat.

 

Rynek wtórny czy pierwotny?

Mieszkania dzielą się na 2 rodzaje: te z rynku pierwotnego i te z rynku wtórnego. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Te z rynku wtórnego zazwyczaj są tańsze, jednak mogą okazać się obciążone, czy z zatajonymi wadami. Z kolei te z rynku deweloperskiego zazwyczaj kosztują nieco więcej, masz jednak dokładnie pewność, że wiesz, co kupujesz - wszystko zostanie bardzo dokładnie wyszczególnione. W obu tych przypadkach jednak zawsze sprawdzaj wszelkie prawne aspekty związane z mieszkaniem, by uniknąć niespodzianek i wszelkich problemów. Kupno z rynku pierwotnego jednak uważane jest za rozwiązanie mniej ryzykowne niż zakup z rynku wtórnego - także pod względem wszelkich ustaleń z deweloperem, czy terminem wprowadzenia się.

 

Stan mieszkania

To też bardzo ważna rzecz. W przypadku mieszkania z rynku wtórnego rzecz jest jasna: zazwyczaj potrzebny będzie remont. Jeśli nie taki generalny, to przynajmniej taki, który pomoże ci dostosować mieszkanie do swoich potrzeb i wyznawanej estetyki. Jak to jednak wygląda w przypadku rynku pierwotnego? Wszystko zależy od tego, co ustalisz z deweloperem. Mieszkanie możesz dostać w kilku stanach, z których najpopularniejszy jest stan deweloperski. To taki stan, w którym sam wykańczasz mieszkanie i dostosowujesz je do swoich potrzeb według własnego uznania. W opozycji stoi stan "pod klucz", który zawiera już kompleksowo wykończone mieszkanie, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Wybór tego, w jakim stanie chcesz odebrać mieszkanie, zależy wyłącznie od ciebie.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Mieszkanie

Żorro – śląski superbohater wśród bloków mieszkalnych
Żorro – śląski superbohater wśród bloków mieszkalnych

W śląskim mieście Żory powstanie nowatorski budynek wielorodzinny na miarę XXI wieku. Nie bez kozery ...

Zielona wizja dla Warszawy
Zielona wizja dla Warszawy

„Zależy nam na tym, by Nowe Centrum Warszawy było eleganckie, spójne, a przy tym przyjazne, bezpiecz ...

Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad
Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad

Wąski budynek biurowo-usługowy przy ul. Krasickiego w Krakowie to doskonały przykład tego, jak wpisa ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera