Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Na co zwrócić uwagę szukając nowego mieszkania?

 

Czas czytania: ~3 min


Zakup nowego mieszkania to olbrzymie przeżycie w wieku każdego człowieka - w końcu chodzi o zakup miejsca, w którym spędzi się wiele lat życia, a prawdopodobnie nawet całe życie. Dlatego nie jest to decyzja, którą można podjąć szybko i bez starannego przemyślenia. Musisz wziąć pod uwagę naprawdę wiele czynników, by nie żałować późniejszej decyzji w bliższym lub dalszym okresie czasu. Na co zwrócić uwagę? Co pomoże ci podjąć decyzję i jak się do tego przygotować? Co tak naprawdę jest ważne, gdy szukasz mieszkania dla siebie i swojej rodziny? Dowiedz się!

 

Nowe mieszkanie

Poszukiwanie nowego mieszkania to zajęcie bardzo angażujące - zajmuje czas i energię, jednak warto jest się na to zdecydować. Jeśli mieszkasz w Krakowie lub planujesz właśnie z nim związać swoje dalsze życie, powinien cię zainteresować rynek pierwotny kraków na Obido.pl - to najlepszy sposób na to, by szybko - i, co ważniejsze - także skutecznie - rozeznać się w sytuacji. W ten sposób uda ci się podjąć najlepszą decyzję przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa - będziesz dobrze zorientowany w temacie, dlatego będziesz mógł spędzić więcej czasu zajmując się innymi kwestiami. Co się tak naprawdę liczy, gdy szukasz nowego mieszkania?

 

Sposób finansowania

Finanse to jedna z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. W końcu to od nich zależy, czy dasz radę zakupić dane mieszkanie, czy powinieneś jednak szukać czegoś z innej półki cenowej. Do wyboru masz tak naprawdę 2 typy finansowania: pierwszym z nich jest kredyt hipoteczny, a drugim - oczywiście - gotówka. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, nie każdy może też pozwolić sobie na wyłożenie tak dużej kwoty od razu, dlatego warto rozważyć wszelkie opcje. Jeśli zdecydujesz się na kredyt hipoteczny, będziesz musiał zdecydować też o banku, w którym go weźmiesz, bo to od niego zależą zasady jego otrzymania, a także późniejsza wysokość rat.

 

Rynek wtórny czy pierwotny?

Mieszkania dzielą się na 2 rodzaje: te z rynku pierwotnego i te z rynku wtórnego. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Te z rynku wtórnego zazwyczaj są tańsze, jednak mogą okazać się obciążone, czy z zatajonymi wadami. Z kolei te z rynku deweloperskiego zazwyczaj kosztują nieco więcej, masz jednak dokładnie pewność, że wiesz, co kupujesz - wszystko zostanie bardzo dokładnie wyszczególnione. W obu tych przypadkach jednak zawsze sprawdzaj wszelkie prawne aspekty związane z mieszkaniem, by uniknąć niespodzianek i wszelkich problemów. Kupno z rynku pierwotnego jednak uważane jest za rozwiązanie mniej ryzykowne niż zakup z rynku wtórnego - także pod względem wszelkich ustaleń z deweloperem, czy terminem wprowadzenia się.

 

Stan mieszkania

To też bardzo ważna rzecz. W przypadku mieszkania z rynku wtórnego rzecz jest jasna: zazwyczaj potrzebny będzie remont. Jeśli nie taki generalny, to przynajmniej taki, który pomoże ci dostosować mieszkanie do swoich potrzeb i wyznawanej estetyki. Jak to jednak wygląda w przypadku rynku pierwotnego? Wszystko zależy od tego, co ustalisz z deweloperem. Mieszkanie możesz dostać w kilku stanach, z których najpopularniejszy jest stan deweloperski. To taki stan, w którym sam wykańczasz mieszkanie i dostosowujesz je do swoich potrzeb według własnego uznania. W opozycji stoi stan "pod klucz", który zawiera już kompleksowo wykończone mieszkanie, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Wybór tego, w jakim stanie chcesz odebrać mieszkanie, zależy wyłącznie od ciebie.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Mieszkanie

15-minutowa dzielnica w Krakowie
15-minutowa dzielnica w Krakowie

Realizacja projektowanego od 2015, a budowanego od 2016 roku osiedla „Mieszkaj w mieście” właśnie do ...

Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

G19 - nowa jakość zabudowy wielorodzinnej w Warszawie
G19 - nowa jakość zabudowy wielorodzinnej w Warszawie

Na narożnej działce w miejscu dawnej Fabryki Mydła i Świec „Adamczewski i S‑ka” działającej od lat 2 ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera