Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Moje Miasto Warszawa. Rembertów - rodzinne warsztaty architektoniczne online

 

Czas czytania: ~1 min


"Moje Miasto Warszawa" to seria rodzinnych warsztatów architektoniczno - varsavianistycznych, które do tej pory odbywały się w Domu Spotkań z Historią w Warszawie. W związku z obecną sytuacją warsztaty zostały przeniesione do sieci. 16 maja 2020 o godz. 11:00 kolejna odsłona wydarzenia, którego tematem będą "Leśne spacery z Panem Rembertem.

 

Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne

Warsztaty to świetna okazja dla dzieci i rodziców do wspólnego poznawania miasta. Kolejne dzielnice i mnóstwo nowych budynków do zaprojektowania i wykonania.

 

Dla kogo warsztaty architektoniczne?

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7- 12 lat.

 

16.05.20 | Leśne spacery z Panem Rembertem

W trakcie zajęć uczestnicy poznają najmniejszą pod względem liczby ludności dzielnicę Warszawy. Mieszkańcy dzielnicy Rembertów mogą cieszyć się bliskością lasów, w Rembertowie od 1998 roku znajduje się rezerwat przyrody Kawęczyn! Z czego znany jest Rembertów? Uczestnicy wspólnie rozszyfruj zagadkę dzielnicy i odpowiedzą na pytanie czym są koszary wojskowe. Cofną się w czasie i dowiedzą się jakie znaczenie miała dla historii naszego miasta miała kolej Warszawsko-Terespolska. W trakcie zajęć wspólnie stworzą przestrzeń wypoczynku, z której mogliby korzystać mieszkańcy naszego miasta.

 

Jak wyglądają warsztaty dla dzieci?

Warsztat odbędzie się online, spotykamy się wirtualnie na platformie Zoom. Po rejestracji na zajęcia prześlemy uczestnikom niezbędne instrukcje.


Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych dzielnic, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają proste zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem całych obszarów miasta. W domowych warunkach staramy się do budowania wykorzystać to, co mamy pod ręką w domu - papier, kartonowe pudełka, tasiemki, rurki, plastelinę.

 

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty architektoniczne dla dzieci na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warsztaty Architektoniczne

Warstwowe domy z drukarki 3D?
Warstwowe domy z drukarki 3D?

Wraz z pojawieniem się druku 3D powstała nadzieja, że ta działające poprzez nakładanie materiałów, z ...

SGGW będzie większe
SGGW będzie większe

27 marca 2024 roku Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podpisał umowę z wykonawcą. Tym sam ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera