Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Polacy z nagrodami w międzynarodowym konkursie architektonicznym

 

Czas czytania: ~1 min


Konkurs architektoniczny na projekt muzeum wulkanu na Islandii zorganizowała platforma Bee Breeders, od lat będąca miejscem wymiany pomysłów przez architektów z całego świata. Odbywające się tu konkursu zwykle mają charakter koncepcyjny, zawsze przyciągają bardzo wielu uczestników, stanowiąc znaną na całym świecie przestrzeń do dzielenia się najbardziej innowacyjnymi i autorskimi wizjami architektonicznymi.

 

Projekty architektoniczne dla Islandii

Konkurs architektoniczny na projekt muzeum wulkanu dotyczył działki obok wulkanu Hverfjall w regionie Dimmuborgir na Islandii. W surowym krajobrazie wietrznej wyspy, u stóp krateru wulkanu o średnicy 1000 i głębokości 140 metrów architekci mieli zaprojektować wolnostojący obiekt, mieszczący salę wystawową z kawiarnią i przestrzenią informacyjną dla turystów, a także kilka pomieszczeń administracyjnych.

 

Trzecią nagrodę w tym międzynarodowym konkursie architektonicznym zdobył duet polskich architektów, Artur Chyra i Malwina Wójcik, którzy zaproponowali linearną kompozycję siedmiu masywnych, monolitycznych brył, zintegrowanych ze sobą za pomocą szklanych łączników. Zwrócone w stronę wulkanu miałyby być wzniesione z użyciem lokalnych materiałów.

Polskie nagrody w konkursie

Aż trzy projekty z Polski znalazły się w gronie wyróżnionych w tym konkursie architektonicznym. Jedno z wyróżnień otrzymali Michał Gawron, Łukasz Gąska i Marta Sowińska-Gąska za projekt bryły przypominającej kamienną misę. Kolejnym docenionym polskim projektem była koncepcja zespołu z Poznańskiego Uniwersytetu Technologicznego w składzie: Agnieszka Baszak, Paweł Danielak, Bartłomiej Bruzda. Ci architekci zaproponowali ekspresyjną bryłę „przeciętą” w połowie, o szpiczastych formach i pochyłych elewacjach. Trzeci doceniony w konkursie zespół, to Natalia Kędziorek, Bartosz Karasiński i Dawid Krzeszowiec z Uniwersytetu Śląskiego, którzy opracowali projekt architektoniczny rozległego, przeszklonego pawilonu, zwieńczonego na płaskim dachu kompozycją „kominów” przypominających formą wulkany.

Więcej o konkursie na: beebreeders.com


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Architektoniczny, Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Budynku

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera