Projekt architektoniczny Centrum Muzyki Disco Polo w Michałowie - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt architektoniczny Centrum Muzyki Disco Polo

 

Czas czytania: ~1 min


W miejscowości Michałowo na Podlasiu ma powstać Centrum Muzyki Disco Polo. Inwestycja jest częścią znacznie większego projektu rozwoju gminy i wyposażenia jej w szereg obiektów, mających podnieść jej atrakcyjność oraz jakość życia mieszkańców. Planowane jest powstanie m.in. Centrum Pokazowego Odnawialnych Źródeł Energii, Wojewódzkiego Schroniska dla Zwierząt oraz Centrum Spotkań Kultur w Michałowie.

 

Centrum Muzyki Disco Polo w Michałowie

Muzyczny projekt architektoniczny

Centrum Muzyki Disco Polo miałby powstać przy miejscowym Zespole Szkół, w którym od nowego roku szkolnego pojawi się profil estradowy. Zarówno klasa o profilu estradowym, jak Centrum Muzyki Disco Polo mają powstać w partnerstwie z firmą Green Star, największą agencją opiekującą się gwiazdami muzyki disco polo. Projekt z Michałowa wzbudza wiele emocji – znacznie więcej niż o wiele bardziej istotne i efektowne projektowane związane z muzyką obiekty w Krakowie, Katowicach czy Poznaniu.

Centrum Muzyki Disco Polo w Michałowie

Dzięki współpracy z firmą Green Star wszystkie zajęcia w Liceum w Michałowie odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo. W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie będą mieli do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne (gra na instrumentach) lub taneczne” - tłumaczą swój plan na nowy profil szkoły lokalne władze. Centrum Muzyki Disco Polo ma uzupełnić funkcję szkoły, ma pozostawać z nią we współpracy, podobnie jak planowana również w tym kompleksie sala widowiskowa. Burmistrz Michałowa podkreśla, że muzyka disco polo ma już swoje stałe miejsce w polskiej kulturze, jest niezwykle popularna, jest też silnie związana z Podlasiem, dlatego właśnie tu warto stworzyć obiekt, który pokaże jej historię, odmiany, ale i znaczenie w kulturze Podlasia. Planowany kompleks ma pełnić funkcje rekreacyjne, edukacyjne, kulturalne i ekspozycyjne.

 

Atrakcja Podlasia

Na razie nie jest znany szczegółowy projekt architektoniczny Centrum Muzyki Disco Polo. Wiadomo, że obiekt miałby powstać w latach 2024-26 w ramach przedsięwzięć strategicznych dla rozwoju Województwa Podlaskiego.

 

Źródło: michalowo.eu


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Nowy budynek dla uniwersytetu w Częstochowie – wyniki konkursu architektonicznego
Nowy budynek dla uniwersytetu w Częstochowie – wyniki konkursu architektonicznego

22 czerwca 2021 roku rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny na projekt budynku Centrum Dydak ...

W Łodzi stanie ażurowa kamienica
W Łodzi stanie ażurowa kamienica

„Chcemy, aby to miejsce diametralnie się zmieniło. Chcemy nie tylko przywrócić dawną świetność, ale ...

Retencja wody w architekturze
Retencja wody w architekturze

W ostatnich latach podejście do wody opadowej uległo znaczącym zmianom. Jeszcze w latach 90. stawian ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera