Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą od Anna Thurow Architektura Wnętrz – prezentacja online - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą – prezentacja online

 

Czas czytania: ~1 min


Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL to nowy cykl spotkań online organizowany przez Sztukę Architektury. Tym razem będziemy prezentować ciekawe realizacje architektoniczne, nagrodzone w konkursie. Zaczynamy od eleganckiego wnętrza domu w Szczecinie, zaprojektowanego przez pracownię Anna Thurow Architektura Wnętrz, które zdobyło najwięcej głosów jury w kategorii wnętrza prywatne w Plebiscycie Polskie Wnętrze 2019. Prezentacja odbędzie się 8 lipca 2020 o godz. 11:00. Wystarczy tylko zarejestrować się.

 

Aranżacja wnętrza  Anna Thurow Architektura Wnętrz


Bardzo eleganckie i dobrze przemyślane wnętrza piętrowego domu w dzielnicy Osów w Szczecinie to projekt, w którym dominuje naturalne drewno i beton architektoniczny.

 

Realizacja "pod klucz" pozwoliła architektom czuwać nad całością inwestycji przez wnętrza, elewacje, aż po elementy małej architektury i ogrodu.Czerpiąc inspiracje z charakteru i historii lasu Arkonskiego architekci stworzyli przestrzenie o nowoczesnym, surowym i tajemniczym charakterze, przywodzącym na myśl tematykę związków człowieka z naturą. Ideą projektową, było stworzenie azylu, który przy zachowaniu surowości materiałów, ciemnej kolorystyce zapewni poczucie intymności i komfortu, przywołując wspomnienia dalekich podróży.

 

Kluczowym elementem całego domu jest umiejscowiona centralnie klatka schodowa w burgundowym kolorze. To wokół niej zbudowana została aranżacja wnętrza. Rustykalne ciepłe drewno na podłogach zestawione z surowym betonem ścian i sufitów, odnosi się do historycznych zabudowań tej odległej niegdyś dzielnicy Szczecina. Drewniane lamele, zastosowane na ścianach są wolną interpretacją wertykalnych struktur lasu. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrza wypełnia światło, a zieleń krajobrazu stanowi niemal integralny element wystroju.

 

Prowadzący prezentację architektoniczną

 

Anna Thurow Architektura Wnętrz

Anna i Krzysztof Paszkowski-Thurow

Anna Thurow Architektura Wnętrz

Małżeństwo młodych architektów. Absolwenci Politechniki Szczecińskiej i Kopenhaskiej Szkoły Designu i Technologi. Prowadzą biuro architektoniczne oraz pracownię specjalizującą się w kompleksowych projektach aranżacji wnętrz. Ich realizacje można oglądać m.in. na łamach ogólnoświatowego portalu ArchDaily.

 

 

Partnerzy

 

 

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Wnętrze Domu, Aranżacja Domu, Plebiscyt Polska Architektura Xxl 2019, Aranżacja Wnętrza

WXCA projektuje Apartamenty XYZ
WXCA projektuje Apartamenty XYZ

Na projekt architektoniczny butikowego hotelu w Szczyrku jego inwestor rozpisał w 2019 roku konkurs ...

Dom dla wielu pokoleń od Major Architekci
Dom dla wielu pokoleń od Major Architekci

W trwającym właśnie konkursie Modernizacja Roku biorą udział obiekty o bardzo zróżnicowanym charakte ...

Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online
Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online

Laureatem tegorocznego Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 w kategorii kubatura/obiekty publiczn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera