Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą – prezentacja online

 

Czas czytania: ~1 min


Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL to nowy cykl spotkań online organizowany przez Sztukę Architektury. Tym razem będziemy prezentować ciekawe realizacje architektoniczne, nagrodzone w konkursie. Zaczynamy od eleganckiego wnętrza domu w Szczecinie, zaprojektowanego przez pracownię Anna Thurow Architektura Wnętrz, które zdobyło najwięcej głosów jury w kategorii wnętrza prywatne w Plebiscycie Polskie Wnętrze 2019. Prezentacja odbędzie się 8 lipca 2020 o godz. 11:00. Wystarczy tylko zarejestrować się.

 

Aranżacja wnętrza  Anna Thurow Architektura Wnętrz


Bardzo eleganckie i dobrze przemyślane wnętrza piętrowego domu w dzielnicy Osów w Szczecinie to projekt, w którym dominuje naturalne drewno i beton architektoniczny.

 

Realizacja "pod klucz" pozwoliła architektom czuwać nad całością inwestycji przez wnętrza, elewacje, aż po elementy małej architektury i ogrodu.Czerpiąc inspiracje z charakteru i historii lasu Arkonskiego architekci stworzyli przestrzenie o nowoczesnym, surowym i tajemniczym charakterze, przywodzącym na myśl tematykę związków człowieka z naturą. Ideą projektową, było stworzenie azylu, który przy zachowaniu surowości materiałów, ciemnej kolorystyce zapewni poczucie intymności i komfortu, przywołując wspomnienia dalekich podróży.

 

Kluczowym elementem całego domu jest umiejscowiona centralnie klatka schodowa w burgundowym kolorze. To wokół niej zbudowana została aranżacja wnętrza. Rustykalne ciepłe drewno na podłogach zestawione z surowym betonem ścian i sufitów, odnosi się do historycznych zabudowań tej odległej niegdyś dzielnicy Szczecina. Drewniane lamele, zastosowane na ścianach są wolną interpretacją wertykalnych struktur lasu. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrza wypełnia światło, a zieleń krajobrazu stanowi niemal integralny element wystroju.

 

Prowadzący prezentację architektoniczną

 

Anna Thurow Architektura Wnętrz

Anna i Krzysztof Paszkowski-Thurow

Anna Thurow Architektura Wnętrz

Małżeństwo młodych architektów. Absolwenci Politechniki Szczecińskiej i Kopenhaskiej Szkoły Designu i Technologi. Prowadzą biuro architektoniczne oraz pracownię specjalizującą się w kompleksowych projektach aranżacji wnętrz. Ich realizacje można oglądać m.in. na łamach ogólnoświatowego portalu ArchDaily.

 

 

Partnerzy

 

 

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Wnętrze Domu, Aranżacja Domu, Plebiscyt Polska Architektura Xxl 2019, Aranżacja Wnętrza

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera