Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Cukiernia Olsza w Warszawie wyposażona w antybakteryjne posadzki Flowfresh

 

Czas czytania: ~ 2 min


W zakładzie produkcyjnym Cukierni Olsza, znajdującym się w Kolonii Lesznowola, na powierzchni 2 600 m kw., wykonano antybakteryjne, poliuretanowo-cementowe posadzki Flowfresh dostarczone przez firmę Flowcrete Polska.

 

Antybakteryjne posadzki Flowfresh w Cukierni Olsza

Cukiernia Olsza to rodzinna firma, która przygotowuje wypieki w oparciu o domowe, tradycyjne receptury, z naturalnych składników najwyższej jakości. Jest to jedna z największych warszawskich cukierni, która stale współpracuje z kilkuset sklepami, firmami cateringowymi i restauracjami. W swoim nowoczesnym zakładzie w Kolonii Lesznowola inwestor zastosował specjalistyczne posadzki dla przemysłu spożywczego – Flowfresh SR o grubości 9 mm, w kolorze szarym, z antybakteryjnym dodatkiem Polygiene®.

Antybakteryjne posadzki Flowfresh w Cukierni Olsza

Posadzki w zakładzie cukierniczym muszą sprostać wymagającym warunkom użytkowania, m.in. związanym ze znacznym zapyleniem ich powierzchni surowcami lub drobinami produktów, dlatego powinny mieć dużą odporność na ścieranie, a przy tym być łatwe do zmywania i utrzymania w czystości przy zachowaniu odpowiedniej antypoślizgowości. Ponadto muszą być odporne na intensywny ruch wózków transportowych oraz wysokie temperatury panujące w strefach pieców wypiekających wyroby cukiernicze. Dodatkowo kółka wózków przekazują wysoką temperaturę bezpośrednio na posadzkę. Ze względu na przewidywane obciążenia w zakładzie Cukierni Olsza wykonano bezspoinową posadzkę Flowfresh SR, która jest wytrzymała mechanicznie i chemicznie, a przy tym odporna termicznie.

Antybakteryjne posadzki Flowfresh w Cukierni Olsza

Wybierając posadzkę do naszego zakładu produkcyjnego bazowaliśmy na naszym wieloletnim doświadczeniu, dlatego zwracaliśmy szczególną uwagę na jej funkcjonalność i odporność na codzienne obciążenia użytkowe. Zależało nam także na wysokim profilu higienicznym, stąd decyzja o zastosowaniu wytrzymałej posadzki poliuretanowo-cementowej o właściwościach antybakteryjnych,” – powiedział Jarosław Olbrysz, właściciel Cukierni Olsza.

Antybakteryjne posadzki Flowfresh w Cukierni Olsza

Posadzka Flowfresh SRpowstaje na bazie żywicy poliuretanowej oraz kruszywa i cementu, a przy tym ma przeciwpoślizgową powierzchnię. Zawiera innowacyjny,oparty na jonach srebra, dodatek Polygiene®, który redukuje ilość bakterii i drobnoustrojów na powierzchni posadzki nawet o 99,9%. Potwierdzeniem, że posadzki Flowfresh spełniają najwyższe światowe standardy higieny w produkcji żywności, jest certyfikat organizacji HACCP International.

 

Posadzki żywiczne Flowfresh w Cukierni Olsza w Kolonii Lesznowola pod Warszawąwykonała firma „MTeam” – Usługi Tomasz Matusiak z Łodzi, autoryzowany wykonawca Flowcrete.

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Posadzki , Technologie

Hotel El Zarzo w Medellín. Architektura w cieniu zieleni.
Hotel El Zarzo w Medellín. Architektura w cieniu zieleni.

Kolumbijskie biuro ALH Taller de Arquitectura lubi chować swoje dzieła za tropikalną zielenią. W hot ...

Wybierz najlepszą realizację architektoniczną 2024. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL.
Wybierz najlepszą realizację architektoniczną 2024. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2024 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

Konferencja HoReCa w architekturze
Konferencja HoReCa w architekturze

Pod pojęciem HoReCa w architekturze kryje się wszystko, co wchodzi w zakres usług oraz działań aranż ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera