Szare odcienie tynków - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Odcienie szarości w roli głównej

 

Czas czytania: ~2 min


Szary dzień zapewnia doskonałe światło - powiedział Leonardo da Vinci. Fotografowie wiedzą, że najlepsze kadry powstają wczesnym rankiem i późnym popołudniem, kiedy światło tworzy długie cienie i wyciąga ze słońca to, co najlepsze, aby stworzyć magiczny i tajemniczy świat.

 

Szare odcienie tynków od Weber

Najważniejszy kolor - szary

Szary to kolor…najważniejszy ze wszystkich…pozbawiony oceniania, element obojętności, unikania i braku opinii. Szarość jest bezkształtnością, najważniejszy jest pomysł, więc wszystko co tworzę, jest stworzeniem niuansów – na obrazie faktycznie mamy do czynienia z szarością, ale w rzeczywistości nie. Dzieło jest mieszanką szarości i to jest moja fikcja, ale szary kolor jest tylko widoczną, wykreowaną przestrzenią koloru”. Według Gerharda Richtera, jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców, szary kolor w sztuce świadczy o tym, że artysta nie chce wchodzić w relacje ze światem, dowodzi braku tworzenia form czy ujawniania swojego punktu widzenia. Wystarczy przyjrzeć się jego twórczości – to ważny, jeśli nie najważniejszy element - nic nas nie rozprasza, szare abstrakcje przyciągają, zmuszają do refleksji i zostają na zawsze w naszej pamięci.

Wielu artystów używa palety szarości do przekazania ważnego przekazu, wystarczy wspomnieć choćby „Guernicę” Pabla Picasso.

 

Claude Monet, Tamara Lempicka, Piet Mondrian, Cai Guo-Qiang, Mark Rothko, Ed Ruscha i wielu innych wielkich twórców fascynuje się odcieniami szarości. W ich obrazach rzadko jest on tłem, najczęściej wychodzi na pierwszy plan, byśmy mogli się w nim zanurzyć i odkryć coś dla siebie.

 

Szare odcienie tynków

Hematyt to kamień szczęścia, od wieków używany jako amulet przez wojowników – wierzono, że daje siłę, odwagę, wytrzymałość i spokój – zwłaszcza w sytuacjach pełnych napięcia. To idealny kamień na nasze czasy, kiedy często toczymy walkę z naszą pędzącą codziennością. Taką nazwę nosi najnowsza paleta tynków Weber.

 

Hematyt to paleta 28 odcieni szarości nowych kolorów, przygotowana specjalnie dla ciebie. Znajdziesz tu idealny odcień, który pozwoli stworzyć perfekcyjne tło dla twojego życia.

 

Źródło: Weber

Więcej informacji znajdziesz na stronie Weber


Podepnij swój artykuł

tagi

Elewacja, Tynk, Technologie, Produkty

Most w Siekierkach – atrakcja na granicy
Most w Siekierkach – atrakcja na granicy

Kiedyś most w miejscowości Siekierki służył komunikacji kolejowej; z czasem jednak nieco przestarzał ...

Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021
Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021

Od 1 do 3 grudnia 2021 roku w Lizbonie odbywać się będzie World Architecture Festival 2021. Jednym z ...

WXCA projektuje dom dla młodych matek
WXCA projektuje dom dla młodych matek

Na warszawskim Ursynowie powstanie pierwszy w Polsce dom dla usamodzielniających się nastoletnich ma ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera