Projekt LIFE - UrbanWind.PL - recykling energii - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czy recykling energii jest możliwy?

 

Czas czytania: ~1 min


Okazuje się, że energię można czerpać nie tylko z wiatru wywoływanego naturalnie, ale także z ruchu powietrza generowanego przez działalność człowieka. Temu służy projekt "Life. UrbanWind" fundacji Eco Pro Life, który wszedł właśnie w fazę testów. Jego celem jest recykling energii.

 

LIFE - UrbanWind.PL

Zgodnie z założeniami w trakcie budowy jest prototyp innowacyjnego zespołu prądotwórczego „Urban Wind Power Station”, wykorzystujący energię strumieni powietrza, wymuszonych działalnością człowieka w przestrzeni zurbanizowanej, jako nowego odnawialnego źródła energii do produkcji bezemisyjnej i taniej energii elektrycznej. To właśnie jest definiowane jako recykling energii.

 

Praca prototypu  będzie prezentowana jako jedna z możliwości aktywnego działania w zakresie produkcji OZE. Urządzenie będzie poddawane testom przez okres 1 roku w minimum 5 miejscach w Polsce, w tym na dachach 2 hoteli sieci Accor Hotels w Warszawie (Forum i Ibis Centrum w Al. Solidarności) oraz  w Warszawskim Metrze.

LIFE - UrbanWind.PL

Grupami docelowymi projektu  są głównie samorządy i przedsiębiorcy. W ramach projektu odbędą się szkolenia prezentujące możliwości wykorzystania urządzenia na zasadach prosumenckich, powodujących oszczędności w kosztach zużycia energii elektrycznej, a zarazem będących działaniami proekologicznymi.

 

Projekt „LIFE - UrbanWind.PL” (www.urbanwind.pl)  realizowany jest w ramach programu europejskiego „LIFE – Climate Change Mitigation”, przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej  oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w terminie od października 2018 do sierpnia 2021). Beneficjentem koordynującym projektu jest Fundacja Wspierania Ekologii ECO FOR LIFE.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu.

Podepnij swój artykuł

tagi

Energia, Technologie, Energia Wiatrowa

Kolorowe domki dla bezdomnych
Kolorowe domki dla bezdomnych

Pracownia Lehrer Architects od jakiegoś czasu tworzy kolorowe projekty dla bezdomnych. Na niemożliwy ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach
Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach

Zapraszamy do udziału w webinarium architektonicznym, podczas którego przedstawione zostaną przykład ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera