Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Najciekawsze projekty parkingów z Polski i ze świata

 

Czas czytania: ~2 min


Parkingi coraz częściej traktowane są jak wizytówka obiektu, która decyduje o dobrym pierwszym wrażeniu. Zwłaszcza w przypadku wysokiej klasy budynków biurowych, handlowych czy mieszkaniowych projektuje się je ze szczególną starannością, łącznie z przygotowaniem realistycznych wizualizacji. Firma Flowcrete Polska przedstawia inspirujące projekty garaży z Polski i ze świata.

 

The Star Vista Mall w Singapurze to centrum handlowe z parkingiem na ponad 800 aut. Ze względu na skalę obiektu, został on podzielony na strefy oznaczone różnymi kolorami, aby ułatwić klientom orientację w przestrzeni. Posadzki żywiczne wykonano w przyciągających wzrok barwach – w kolorze jasnoszarym, odbijającym światło–ciągi komunikacyjne, w ciemnoszarym – miejsca postojowe, natomiast stanowiska dla pojazdów uprzywilejowanych – w nasyconych odcieniach niebieskiego, czerwonego i zielonego.

Posadzki żywiczne Flowcrete

The Star Vista Mall, Singapur

Garaż w budynku AIA Tower Hong Kong został wykonany ponad 10 lat temu, a mimo to nadal jest to jeden z najpiękniejszych parkingów z posadzkami Deckshield. Znajduje się w prestiżowym budynku, gdzie nawet przestrzeń do pozostawiania pojazdów ma za zadanie symbolizować najwyższą jakość całej inwestycji. Starannie dobrana, bogata kolorystyka posadzek żywicznych na tym parkingu obejmuje zestawione z dużym wyczuciem odcienie niebieskiego i szarości.

Posadzki żywiczne Flowcrete

AIA Tower, Hong Kong

Dubai MarinaMall to garaż nietypowy z kilku względów – jest naziemny, wielokondygnacyjny, wielobarwny, z otwartym parkingiem na dachu, a do tego ma oryginalny kształt, z ruchem kołowym poprowadzonym po okręgu.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Dubai Marina Mall

Na parkingu biurowca Bobrowiecka 8 w Warszawie (proj. JEMS Architekci) posadzki zostały wykonane w odcieniach szarości, przy czym na drogach zastosowano jasną żywicę z błyszczącą powierzchnią, co optycznie powiększyło i rozświetliło wnętrze, a miejsca postojowe oznaczono kontrastowym, ciemnoszarym kolorem. Warto zwrócić uwagę na dopracowane detale, m.in.starannie dobrany krój cyfr w numerach miejsc postojowych czy pastelowe odcienie słupów, które stanowią atrakcyjny element kolorystyczny we wnętrzach tego podziemnego garażu.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Bobrowiecka 8, Warszawa

W centrum handlowym City Walk w Dubaju ściany parkingu zdobią barwne murale przedstawiające panoramę tej metropolii. Ten sam motyw kolorystyczny powtórzono na posadzkach. Podobny zabieg zastosowano w garażu inwestycji Park Central w Chinach.

Posadzki żywiczne Flowcrete

City Walk, ZEA

Posadzki żywiczne Flowcrete

Parc Central, Chiny

Z kolei garaż podziemny w Cosmopolitan Club w Bangalore w Indiach wyróżnia zestawienie odważnych, wyrazistych kolorów na posadzce, co dodatkowo podkreśla elegancki, luksusowy charakter obiektu.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Cosmopolitan Club, Indie

Przedstawione przykłady pokazują, na jak wiele rozmaitych sposobów można zaprojektować parking, i jak różne efekty uzyskać poprzez zastosowanie wielobarwnych posadzek żywicznych. Warto jednak pamiętać o tym, że poza atrakcyjnością wizualną, rozwiązania posadzkowe na bazie żywic poliuretanowych przede wszystkim chronią betonowe podłoże przed zniszczeniem i przedłużają żywotność konstrukcji budynku, a także podnoszą jego funkcjonalność i bezpieczeństwo.

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Posadzki, Technologie

Lofty w fabryce
Lofty w fabryce

W 1887 roku Hugo Bressel przy ulicy Cegielnianej (dziś to ul. Wólczańska) uruchomił niewielką fabryk ...

E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.
E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera