Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Mistrzowie Architektury. Takaharu Tezuka & Yui Tezuka - spotkanie z architektem online

 

Czas czytania: ~1 min


Zapraszamy na pierwszy jesienny wykład architektoniczny online z cyklu Mistrzowie Architektury. Spotkanie odbędzie się 24 września 2020 o godz. 12:00 a jego gośćmi będą Takaharu i Yui Tezuka - założyciele Tezuka Architects. Ten działający w Tokio duet architektów nie podąża w swoich projektach za nowoczesnymi technologiami, skupiając się na prawdziwym znaczeniu jakie niesie za sobą bycie człowiekiem. Rejestracja.

 

Mistrzowie Architektury: Takaharu Tezuka & Yui Tezuka

Twórczość pracowni Tezuka Architects

Najbardziej znaną realizacją Tezuka Architects jest Fuji Kindergarten, uznane za najlepsze przedszkole świata po zdobyciu nagrody Best of All przyznanej przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w ramach 4-go Kompendium Wzorcowych Placówek Edukacyjnych w 2011 roku. Charakterystycznym elementem projektu jest owalny taras na dachu. Pełni rolę niekończącego się placu zabaw, pozwalając dzieciom biegać i bawić się na świeżym powietrzu.

W projekcie podkreślona jest również charakterystyczna dla projektantów z Japonii harmonia ludzi z naturą. Takaharu i Yui Tezuka pozostawili na działce istniejące drzewa, dlatego budynek ma powycinane otwory, co powoduje, że drzewa rosną dosłownie wewnątrz klas. Ich wystające ponad taras na dachu pnie, stanowią dodatkową atrakcję dla dzieci, które mogą się po nich wspinać.

Takaharu i Yui Tezuka inspirują się w swojej twórczości codziennym życiem ludzi. Podczas wykładu 24 września opowiedzą o architekturze, która kształtuje nie tylko zachowania użytkowników, ale również ich emocje. Część spotkania przyjmie formę Q&A, więc będzie okazja do zadawania pytań na żywo.

 

Wykład japońskiego zespołu stanowi część międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji „Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design” - SAUL 2020.

 

Więcej o spotkaniu dla architektów online znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Spotkanie Architektoniczne, Spotkanie Z Architektem, Wydarzenie Architektoniczne

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera