Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ekologiczny dom ramowy – prezentacja online

 

Czas czytania: ~2 min


Dom ramowy na Śląsku to dzieło pracowni Awinci Architects. Jak mówią architekci, miał on nawiązywać do charakteru tego regionu, pasować do otoczenia, a także zużywać mniej energii niż zwykły dom jednorodzinny. Czy to się udało? Odpowiedź na to pytanie poznacie podczas prezentacji, która odbędzie się 14 października 2020 o godz. 11:00. Wystarczy tylko zarejestrować się.

 

Polska Architektura XXL 2019, dom ramowy


Otoczenie w którym mieszkamy, pracujemy i funkcjonujemy bezpośrednio wpływa na nasze życie” - mówią architekci z pracowni Awinci Architects. To dlatego „Dom ramowy” to budynek, w którym forma wynika zarówno z potrzeb klienta, kontekstu, jak i zastosowanych rozwiązań ekologicznych.

 

Sąsiedztwo tej realizacji to osiedle z okresu PRLu o charakterystycznej zabudowie „Polskiej Kostki”. Układ oraz charakter osiedla, skłoniły do nawiązania zarówno bryłą jak i wykończeniem materiałowym do tego regionu.

 

Dom niskoenergetyczny

Tak powstała prosta, kubiczna bryła o płaskim dachu. Powód takiego geometrycznego kształtu budynku jest jeszcze jeden: pozwala on zużywać mniej energii, łatwiej go ogrzać i mniejsze są w nim straty ciepła. Z tych samych powodów niezwykle starannie zaprojektowano fundamenty, wykończono dach, dobrano okna czy system docieplenia – wszystko służyć ma niskiemu bilansowi energetycznemu budynku. Dom zbudowano z cegły rozbiórkowej (cegła jest kojarzącym się ze Śląskiem materiałem, ponownie użyta mniej obciąża środowisko).

 

Jednak najbardziej charakterystycznym elementem, któremu budynek zawdzięcza swoją nazwę, jest gruba „rama”, w którą ujęto całą bryłę.

 

Dom ramowy został doceniony w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019 w kategorii obiekty prywatne zdobywając nagrodę główną w głosowaniu publiczności.

 

Prowadzący prezentację:

Anna Witor

Anna Witor założycielka pracowni projektowej AWINCI ARCHITECTS od piętnastu lat w zawodzie. Absolwentka Politechniki Śląskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki oraz Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Swoje doświadczenie zdobywała w śląskich biurach projektowych oraz za granicą. Projektowanie to moja codzienność i pasja, w której spotykają się dwa światy ten bardzo techniczny i artystyczny. Lubię naturalność, prostotę oraz szczerość materiałów muśniętych duchem czasu w połączeniu z subtelną nowoczesnością.

 

Organizatorzy

Partnerzy

Strona główna - Bison Energy

Patroni medialni

 

https://sztuka-architektury.pl/assets/front/images/content/jJfor26g4LUR7GcU3sak69WJgkjNd81hchUS0iIe1DNIHucQRclblwjqXENe_wydzial-archjpg-image(1000x_).jpg  

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Realizacja Architektoniczna, Bryła Domu, Realizacja Domu, Prezentacja Online, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera