Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Sypialnia blisko natury

 

Czas czytania: ~ 4 min


Szukasz komfortowego łóżka do sypialni i gubisz się w zalewie ofert sklepów meblarskich i zmieniających się trendów? Drewniane łóżko to mebel, który nigdy nie wyjdzie z mody.

 

Drewniane łóżko

Sypialnia jest tym miejscem w domu, które powinno być ostoją spokoju i intymności. Takim, w którym odpoczniesz po ciężkim dniu pracy albo będziesz wylegiwał się w deszczowe, niedzielne popołudnie. Dlatego łóżko musi być nie tylko komfortowe, ale też dobrze komponować się z resztą sypialni i cieszyć wzrok.

 

Magiczne drewno w Twojej sypialni

Drewno to wspaniały i naturalny surowiec, z którego walorów nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Po pierwsze jest to surowiec odnawialny i przy odpowiedzialnym gospodarowaniu nie zniknie z naszej planety. W przeciwieństwie do sztucznych materiałów, jego pozyskiwanie nie jest bardzo inwazyjne, dlatego drewno jest surowcem ekologicznym i warto po nie sięgnąć, jeśli na sercu leży nam dobro środowiska naturalnego.

 

Po drugie, zaletą drewna jest jego ponadprzeciętna trwałość – dobrze pielęgnowane i konserwowane produkty z drewna przetrwają lata. Jeśli pragniemy mieć w domu naprawdę wyjątkowy mebel, drewno jest najlepszym wyborem. Solidne meble drewniane, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników z tworzyw sztucznych, tkaniny czy skóry, są odporne na uszkodzenia w trakcie przeprowadzek i remontów. Drewniany mebel nie zniszczy się tak łatwo, jak meble wykonane z innych materiałów (np. przedmiotów wykonanych z buku praktycznie nie da się zarysować) i bez problemu poradzi sobie też w starciu z naszym czworonogiem.

W końcu, co równie ważne przy urządzaniu własnego mieszkania, drewno to materiał ponadczasowy. Drewniane meble świetnie pasują zarówno do pokojów utrzymanych w klasycznej stylistyce, jak i wystrojów utrzymanych w stylu vintage, a nawet tak modnych ostatnio minimalistycznych aranżacji w stylu skandynawskim.

Sypialnia kojarzy się głównie z relaksem, a relaks to przede wszystkim harmonia. Subtelny zapach drewna i stworzony przez samą naturę design w postaci finezyjnie ułożonych słoi ukoi nasze zmysły i na chwilę przeniesie nas do lasu, kojarzącego się właśnie z harmonią, spokojem i wytchnieniem.

 

Łóżka drewniane dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Orzech w eleganckim, ciemnym kolorze czekolady, rozjaśniany dąb, klasyczny buk czy lekko wpadająca w czerwień czereśnia – każda z tych barw drewna znajdzie swojego zwolennika i przestrzeń, do której będzie idealnie pasować. Jeśli jednak nie przekonuje Cię naturalny kolor drewna, korzystając z usługi indywidualnego zamawiania łóżka, możesz wybrać łóżko pomalowane lakierem.

 

Drewniane łóżka do małych sypialni

Jeśli czujesz się przytłoczony niewielką powierzchnią swojego mieszkania, przynajmniej nie odbieraj sobie możliwości wyspania się na komfortowym łóżku. Jedną z zalet drewnianych łóżek jest ich lekkość. Nie tylko w znaczeniu fizycznym (drewno jest bardzo lekkim surowcem, więc wykonane z niego przedmioty są po prostu łatwiejsze do przenoszenia czy przesuwania), ale też wizualnym. Wykorzystanie drewna do produkcji łóżek nadaje im lekką formę. Jeśli jeszcze zdecydujemy się na drewno w jasnej barwie, otrzymujemy mebel o prostym, klasycznym wyglądzie, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie w mniejszych przestrzeniach. Należy pamiętać, że jasne kolory optycznie bardziej pasują do mniejszych przestrzeni, w których ciemne (granatowe, czarne lub bordowe) meble wydawałyby się ciężkie i toporne. Drewniane łóżko dwu lub jednoosobowe doskonale sprawdzi się nawet w niewielkiej sypialni lub pokoju dziecięcym.

Masywności meblom do spania dodaje też tapicerka, dlatego przy wystrojach minimalistycznych czy pokojach z mniejszym metrażem warto zrezygnować z łóżek tapicerowanych i cieszyć się urokiem drewnianych mebli. Naturalne dla drzewa właściwości absorbowania wilgoci sprawiają, że łóżka drewniane są znacznie trwalsze niż łóżka obite tapicerką. Ponadto drewniane łóżka to wybawienie dla alergików, ponieważ drewno jako materiał antystatyczny „nie lubi się” z kurzem, a więc kurz nie przyczepia się do niego w tak dużym stopniu, jak do innych materiałów.

 

Zamów łóżko spełniające wszystkie Twoje oczekiwania

Być może przejrzałeś już setki ofert łóżek do sypialni, ale każdy z mebli ma jakąś cechę, która Ci nie odpowiada: rama za wysoka lub za szeroka, nóżki za krótkie lub za długie, brak skrzyni na pościel albo skrzynia takiej wielkości, że nie zmieści się w niej nawet połowa rzeczy, które potrzebujesz schować. Jednak nie musisz iść na żadne kompromisy, kupując łóżko do sypialni. Na stronie sklepu Senpo oferującego łóżka polskich producentów https://senpo.pl/lozka/ zamówisz łóżka na wymiar, dokładnie takie, jakie chcesz i jakich potrzebujesz. Dzięki opcji zamówienia łóżka na wymiar masz wpływ na wszystkie jego parametry i możliwość zamówienia mebla, który będzie wykonany specjalnie dla Ciebie, z uwzględnieniem Twoich oczekiwań i pomieszczenia, do którego trafi. Decydując się na takie łóżko, możesz też ustalić rodzaj stelaża (wolisz prosty, a może regulowany?), wielkość pojemnika na pościel czy wmontowanie dodatkowej szuflady.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyposażenie Wnętrz , Aranżacja Wnętrza , Meble

Przebudowa modernistycznej willi w Milanówku
Przebudowa modernistycznej willi w Milanówku

Przebudowa modernistycznej willi w Milanówku to projekt pracowni URBAA – urbański architektura & wnę ...

Retransmisja konferencji Architektura o niskim śladzie węglowym IV edycja
Retransmisja konferencji Architektura o niskim śladzie węglowym IV edycja

Hasłem czwartej edycji konferencji Architektura o niskim śladzie węglowym był Low tech - high tech. ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja

Hasłem przewodnim drugiej edycji naszej konferencji Medycyna w architekturze będzie projektowanie pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera