Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Konkurs Architektury Ceglanej – znamy wyniki

 

Czas czytania: ~2 min


Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich od trzech lat wspólnie organizują Konkurs Architektury Ceglanej. Jego celem jest „budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych”. Konkurs Architektury Ceglanej ma pomóc architektom odkryć walory materiałów ceglanych i możliwości, jakie one dają. Drugim, nie mniej ważnym celem konkursu jest „pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych, w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji oraz budowanie świadomości piękna architektury ceglanej”.

 

Wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs Architektury Ceglanej – to przegląd prac koncepcyjnych, które można było zgłaszać w dwóch kategoriach: „dom jednorodzinny” i „budownictwo przyszłości”. Niezależnie od polskich sukcesów w międzynarodowym konkursie Brick Award, także Konkurs Architektury Ceglanej cieszył się dużą popularnością. Zgłoszono do niego 171 prac. Oceniało je jury w składzie: arch. Dorota Szlachcic, arch. Tomasz Konior, arch. Grzegorz Stiasny, arch. Mariusz Ścisło, Marek Furmańczyk przedstawiciel Związku Pracodawców Ceramiki Budowlanej, sekretarz organizacyjny konkursu – architekt krajobrazu Marek Szeniawski.

 

W Konkursie Architektury Ceglanej oceniane są niezrealizowane projekty (koncepcje) mogące być wizją zagospodarowania konkretnej przestrzeni w istniejącej, lub abstrakcyjnej lokalizacji. Każdy uczestnik może złożyć pracę w jednej lub obu wyróżnionych kategoriach.


W pierwszej kategorii „Domy jednorodzinne” pierwszą nagrodę w wysokości 5000 zł oraz dwumiesięczny staż w pracowni FS & P Arcus otrzymał Hubert Zuber za pracę „Wozówka – dom dla malarza”.

Konkurs Architektury Ceglanej 2020

I miejsce, kat. dom jednorodzinny: Hubert Zuber

Druga nagroda w tej kategorii przypadła Alicji Jaroszek za pracę „Dom obraz”, trzecią otrzymał Michał Mazurkiewicz za projekt „Dom z cegły”.

Konkurs Architektury Ceglanej 2020

II miejsce, kat. dom jednorodzinny: Alicja Jaroszek

Konkurs Architektury Ceglanej 2020

III miejsce, kat. dom jednorodzinny: Michał Mazurkiewicz

Zobacz najlepsze projekty z cegły

Trzecia edycja Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i SARP – to także nagrody w kategorii „Budownictwo Przyszłości”. Tu jury za najlepszy – godny pierwszej nagrody – uznały projekt Niny Kempy „Krematorium”. Autorka otrzymała 5000 zł oraz dwumiesięczny straż w pracowni WXCA.

Konkurs Architektury Ceglanej 2020

I miejsce, kat. budownictwo przyszłości: Nina Kempa

Drugą nagrodę w tej kategorii konkursu Konkursu Architektury Ceglanej otrzymał Mateusz Wiśniewski za pracę „Miedzy dźwiękiem a ciszą”, trzecią - Klaudia Szczepanowska i Jakub Frątczak za projekt „Pawilon - volta catalana”.

Konkurs Architektury Ceglanej 2020

II miejsce, kat. budownictwo przyszłości: Mateusz Wiśniewski

Źródło: konkursarchitekturyceglanej.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego

Polski Cement w Architekturze 2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Polski Cement w Architekturze 2022 - wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs „Polski Cement w Architekturze” od ponad 25 lat organizują wspólnie Stowarzyszenie Architekt ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera