Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Lifestylowe podejście do wypoczynku i architektury

 

Czas czytania: ~2 min


Obiekty hotelowe wyróżniają się nie tylko komfortowymi rozwiązaniami, ale coraz częściej stają się perłami architektury. Aby uzyskać efekt synergii, projektanci świadomie sięgają po najwyższej klasy systemy aluminiowe. Oto przykłady europejskich TOP realizacji z wykorzystaniem rozwiązań firmy Aluprof.

 

Aluprof

Design i funkcjonalność w obiektach hotelowych

Architekci projektujący luksusowe hotele prześcigają się w nadawaniu im nietuzinkowej formy przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom najwyższych standardów. Obecne trendy w rozwoju obiektów noclegowych są dopasowane do wymagań gości. Potrzeba wyróżnienia się w zakresie oferty, jak i samego designu wynika z dużej konkurencyjności na rynku usług hotelarskich. Realizację tych założeń w zakresie stolarki okiennej gwarantuje wykorzystanie systemów aluminiowych.

 

Po produkty ALUPROF sięgnęła jedna z największych i najbardziej znanych sieci hoteli. Luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty sygnowane logotypem Hilton, z wykorzystaniem aluminiowych systemów architektonicznych ALUPROF, powstają w całej Europie. Wśród ostatnich realizacji można wyróżnić hotele w Londynie, Kijowie czy Warszawie. W gronie rozwiązań aluminiowych zastosowanych w tych obiektach można wyróżnić system ściany słupowo ryglowej MB-SR50 N HI o podwyższonej izolacyjności termicznej. Doskonale sprawdza się on podczas konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych – płaskich typu zawieszanego i wypełniającego, a także dachów, świetlików. Kształty profili umożliwiają dobór profili słupów i rygli dających efekt zlicowania powierzchni poszczególnych elementów od strony wewnętrznej fasady. System MB-SR50N HI został gruntownie przebadany w Instytucie IFT Rosenheim uzyskując bardzo wysokie parametry techniczne.

 

Nowoczesne trendy w architekturze hotelowej

Połączenie nowoczesnych trendów w architekturze ze swobodą obcowania z nimi to cel, który realizują założyciele amerykańskiej sieci trzygwiazdkowych hoteli MOXY, sygnowanej logo Marriott International. W energiczny i zabawowy charakter obiektów MOXY doskonale wpisują się duże przeszklenia w systemach ALUPROF.

W hotelach m.in. Mediolanie, Yorku, Southampton, Berlinie czy Monachium zastosowano system okienno-drzwiowy MB-70US w wariancie z ukrytymi skrzydłami, niewidocznymi od zewnętrznej strony. Pozwala to uzyskać identyczny widok wszystkich kwater w ciągu sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych. Okna w systemie MB-70US posiadają efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą.

 

Z kolei w hotelu MOXY usytuowanym w Stanford wykorzystano wariant HI systemu MB-70, tj. z dodatkowymi wkładami izolacyjnymi wsuwanymi w profile. Zastosowanie takiego rozwiązania jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie inwestorów na energooszczędne materiały. Ciekawym elementem dekoracyjnym, stykającym się z oknami są zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji wykusze okienne, które poza funkcją ukrycia warstw ścian optycznie powiększają pomieszczenia.

 

Z roku na rok przybywa prestiżowych realizacji hotelowych z wykorzystaniem produktów firmy ALUPROF. Duże zainteresowanie systemami firmy jest wynikiem dopasowania oferty do potrzeb architektów i inwestorów, którym zależy na prostocie aranżacji i najwyższej klasy designie.

 

Źródło: Aluprof


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Technologie, Fasada

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera