Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu – centrum czy przedmieścia?

 

Czas czytania: ~3 min


Kiedy warto zdecydować się na zakup mieszkania w centrum Wrocławia, a kiedy lepiej wybrać bardziej peryferyjne osiedle lub przedmieścia? Które lokalizacje dobrze łączą zalety obu tych rozwiązań? Podpowiadamy miejsca, gdzie kupno mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu będzie trafionym wyborem.

 

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Zakup mieszkania we Wrocławiu – co wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację?

Na pytanie, gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu trudno odpowiedzieć jednoznacznie, bo zależy to od dostępnego budżetu i różnych oczekiwań nabywcy, które nie zawsze łatwo pogodzić. Kluczowe jest też przeznaczenie lokalu – na własny użytek, czy na wynajem?

 

Osoby dysponujące ograniczonymi środkami coraz chętniej wybierają dla siebie bardziej peryferyjne osiedla lub przedmieścia, gdzie ceny są niższe i żyje się spokojniej niż w centrum. Kupno takiego mieszkania we Wrocławiu warto uzależnić jednak od stanu okolicznej infrastruktury komunikacyjnej oraz handlowo-usługowej. Gdy jest ona słabo rozwinięta, oszczędność może okazać się pozorna, więc warto szukać kompromisowych rozwiązań.

 

Z kolei w przypadku mieszkań na wynajem nawet bardzo drogi lokal w ścisłym centrum będzie dobrym wyborem, zwłaszcza pod kątem zamożniejszych turystów. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Studenci chętnie wynajmują blisko uczelni, a dla klientów biznesowych liczy się szybki dojazd do centrum.

 

Istnieją lokalizacje, w których zakup mieszkania we Wrocławiu będzie opłacalny dla wielu osób, zarówno na własny użytek, jak i w celach inwestycyjnych. Łączą one atrakcyjne położenie i ceny.

 

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu? Najciekawsze lokalizacje

W rankingach najlepszych miejsc do mieszkania we Wrocławiu od lat w czołówce są osiedla położone na terenie dzielnic Krzyki i Fabryczna. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

 

Osiedle Huby łączy bliskość ścisłego centrum miasta i terenów zielonych (m.in. park Andersa i park Skowroni) ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną i handlowo-usługową. Do rynku jest zaledwie 4 km, a niedaleko znajduje się też Uniwersytet Ekonomiczny, więc jest to bardzo dobra lokalizacja także na wynajem.

 

Bardzo atrakcyjnym miejscem jest też część Krzyków pomiędzy ulicami Grabiszyńską i Powstańców Śląskich oraz parkami Grabiszyńskim i Południowym. Bezpośrednie otoczenie jest kameralne i spokoje, a jednocześnie dojazd do centrum bardzo szybki i łatwy. Z tego względu miejsce przyciąga zarówno osoby, które chcą kupić mieszkanie we Wrocławiu dla siebie, jak i na wynajem dla klientów biznesowych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się też Klecina. Kupno mieszkania w tej części Wrocławia to nieco mniejszy wydatek niż w wymienionych wcześniej lokalizacjach. Stosunek komfortu życia do ceny jest natomiast niezwykle korzystny, między innymi z uwagi na świetne skomunikowanie osiedla oraz malownicze położenie nad rzeką Ślęzą, niedaleko terenów zielonych i parków.

 

Zakup mieszkania we Wrocławiu od dewelopera

Kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę, to jednak nie tylko lokalizacja, cena i okoliczna infrastruktura, lecz również funkcjonalne rozkłady lokali i rzetelność dewelopera.

 

Wszystkie te kryteria spełnia między innymi oferta wrocławskiego dewelopera Develia. Firma sprzedaje obecnie mieszkania w takich lokalizacjach jak Huby, Klecina czy Krzyki (pomiędzy parkiem Grabiszyńskim a parkiem Południowym). W ofercie są zarówno kawalerki i lokale 2-pokojowe, jak i większe 3- oraz 4-pokojowe mieszkania o powierzchni do ponad 100 m².

 

Develia odpowiada za rozpoznawalne w mieście obiekty komercyjne takie jak Sky Tower czy Arkady Wrocławskie. Deweloper buduje również w czterech innych miastach Polski inwestycje mieszkaniowe i komercyjne, ciesząc się dużym zaufaniem Klientów.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Mieszkanie, Branża Budowlana

Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami
Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja konferencji na temat Evidence Based Design i wyk ...

Dla sąsiadów z Gdyni
Dla sąsiadów z Gdyni

„Sieć domów sąsiedzkich, tzw. Przystani – to nazwa sieci centrów sąsiedzkich tworzonych w całym mieś ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera