Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu – centrum czy przedmieścia?

 

Czas czytania: ~3 min


Kiedy warto zdecydować się na zakup mieszkania w centrum Wrocławia, a kiedy lepiej wybrać bardziej peryferyjne osiedle lub przedmieścia? Które lokalizacje dobrze łączą zalety obu tych rozwiązań? Podpowiadamy miejsca, gdzie kupno mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu będzie trafionym wyborem.

 

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Zakup mieszkania we Wrocławiu – co wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację?

Na pytanie, gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu trudno odpowiedzieć jednoznacznie, bo zależy to od dostępnego budżetu i różnych oczekiwań nabywcy, które nie zawsze łatwo pogodzić. Kluczowe jest też przeznaczenie lokalu – na własny użytek, czy na wynajem?

 

Osoby dysponujące ograniczonymi środkami coraz chętniej wybierają dla siebie bardziej peryferyjne osiedla lub przedmieścia, gdzie ceny są niższe i żyje się spokojniej niż w centrum. Kupno takiego mieszkania we Wrocławiu warto uzależnić jednak od stanu okolicznej infrastruktury komunikacyjnej oraz handlowo-usługowej. Gdy jest ona słabo rozwinięta, oszczędność może okazać się pozorna, więc warto szukać kompromisowych rozwiązań.

 

Z kolei w przypadku mieszkań na wynajem nawet bardzo drogi lokal w ścisłym centrum będzie dobrym wyborem, zwłaszcza pod kątem zamożniejszych turystów. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Studenci chętnie wynajmują blisko uczelni, a dla klientów biznesowych liczy się szybki dojazd do centrum.

 

Istnieją lokalizacje, w których zakup mieszkania we Wrocławiu będzie opłacalny dla wielu osób, zarówno na własny użytek, jak i w celach inwestycyjnych. Łączą one atrakcyjne położenie i ceny.

 

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu? Najciekawsze lokalizacje

W rankingach najlepszych miejsc do mieszkania we Wrocławiu od lat w czołówce są osiedla położone na terenie dzielnic Krzyki i Fabryczna. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

 

Osiedle Huby łączy bliskość ścisłego centrum miasta i terenów zielonych (m.in. park Andersa i park Skowroni) ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną i handlowo-usługową. Do rynku jest zaledwie 4 km, a niedaleko znajduje się też Uniwersytet Ekonomiczny, więc jest to bardzo dobra lokalizacja także na wynajem.

 

Bardzo atrakcyjnym miejscem jest też część Krzyków pomiędzy ulicami Grabiszyńską i Powstańców Śląskich oraz parkami Grabiszyńskim i Południowym. Bezpośrednie otoczenie jest kameralne i spokoje, a jednocześnie dojazd do centrum bardzo szybki i łatwy. Z tego względu miejsce przyciąga zarówno osoby, które chcą kupić mieszkanie we Wrocławiu dla siebie, jak i na wynajem dla klientów biznesowych.

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się też Klecina. Kupno mieszkania w tej części Wrocławia to nieco mniejszy wydatek niż w wymienionych wcześniej lokalizacjach. Stosunek komfortu życia do ceny jest natomiast niezwykle korzystny, między innymi z uwagi na świetne skomunikowanie osiedla oraz malownicze położenie nad rzeką Ślęzą, niedaleko terenów zielonych i parków.

 

Zakup mieszkania we Wrocławiu od dewelopera

Kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę, to jednak nie tylko lokalizacja, cena i okoliczna infrastruktura, lecz również funkcjonalne rozkłady lokali i rzetelność dewelopera.

 

Wszystkie te kryteria spełnia między innymi oferta wrocławskiego dewelopera Develia. Firma sprzedaje obecnie mieszkania w takich lokalizacjach jak Huby, Klecina czy Krzyki (pomiędzy parkiem Grabiszyńskim a parkiem Południowym). W ofercie są zarówno kawalerki i lokale 2-pokojowe, jak i większe 3- oraz 4-pokojowe mieszkania o powierzchni do ponad 100 m².

 

Develia odpowiada za rozpoznawalne w mieście obiekty komercyjne takie jak Sky Tower czy Arkady Wrocławskie. Deweloper buduje również w czterech innych miastach Polski inwestycje mieszkaniowe i komercyjne, ciesząc się dużym zaufaniem Klientów.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Mieszkanie, Branża Budowlana

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera